Komunikační problém s NOTEBOOKEM -- BENQ JOYBOOK R56 SERIES

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FarCry
Příspěvky: 11
Registrován: 14 črc 2011, 02:00

Komunikační problém s NOTEBOOKEM -- BENQ JOYBOOK R56 SERIES

#1 Příspěvek od FarCry »

Dobrý den,mám velikou prosbičku.Mám notebook a zničeho nic mi začal blbnout.Při náběhu se mi stává že mi sice vše běží GRAFIKA,PCU,DVD-ROM,LED DISPLEJ atd.
Nenaskočí mi,ale LCD displej.Neskočí třeba až na 10 pokus,ale není to přesné.Pak vše běží do té doby než musím restartovat třeba po AKTUALIZACI.
Po restartu mi 2 krátce a 1 dlouze pípne spiker a displej nenaběhne ostatní pracuje.

Zkoušel jsem přeházet RAMKY I PO JEDNÉ,VYTÁHL JSEM BATERII OD BIOSU A DAL ZPĚT,FORMÁTOVAL JSEM I HDD,ZKOUŠEL JSEM PŘIMÁČKNOUT I DATOVÉ KÁBLE OD LCD I NĚMI HÝBAT.
Koukal jsem i na INVERTOR v LCD NEMÁ ZNÁMKY POŠKOZENÍ,ALE NEMÁM JAK ODSKOUŠET.
Myslím si že je to on,ale nevím to jistě.Měl jsem půjčený,ale ten nepasuje.
Zkoušel jsem,také propojit NOTEBOOK z LCD TO JSEM ASI NEMĚL DOBŘE NIC SE MI NEUKÁZALO.

Můžete mi prosím poradit Mám NOTEBOOK -- BENQ JOYBOOK R56 SERIES :cry:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

nVidia.

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#3 Příspěvek od Paja250 »

rnbw má pravdu...NVidia 8400. Když si dáš do google "nvidia issue", máš na chvíli co číst. :cry:
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

Proč se tomu neříká "BGA issue" ???

Čip za to nemůže, a chyba, které se firma dopustila je jinde...
ATI to nedělá?

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#5 Příspěvek od Paja250 »

Obecně se to může stát u jakýhokoliv BGA, ale neblaze se tím proslavily právě čipy Nvidia... Mimochodem, pro techniky, co dělají servis DELLu bylo (je) označení "nvidia issue" i oficiální popis závady.
A co se týče ATI, nějaký problémy byly, myslím, svýho času u ThinkPadů T40.
...A máte to zapojené v zásuvce?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

to FarCry:

Jak jsem četl, prošel jsi vše, ale zbytečně. Tak jak se radí jinde, tak to zkus i ty. Zapni to a potom zjisti, jestli ti jde obraz a nejde podsvícení nebo obráceně. Když nepůjde podsvícení, tak na 80% chyba v invertoru a na 20% chyba v CCFL. Dále tyto chyby rozděl na neopravitelné (nejde to furt, nutné kopit nové) a na opravitelné (jde to občas, studeňák)
U těch opravitelných na podsvícení jsou v první řadě kontakty, potom vlastní invertor (na kolik je CCFL ?) a pak teprve CCFL, které odejde do věčných lovišť i hned bez předchozího upozornění (nádech do růžova atd.)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Nooo nVidia se proslavila několika fakty.
Celá G8x family a část G9x má vadný substrát čipu. Pak se jim podařilo ještě u některých sérií blbě nalepit čip na destičku. A korunovali to když kdysi aby předběhli Ati (dnes AMD) upravovali benchmarky tak aby byly leší výsledky.
Pokud to dělá co to dělá pomůže ti jedině výměna GPU. Nebo krátkodobá pomoc je to nahřát horkovzduškou.

Řekl bych že Ati začala pociťovat problémy s BGA pouzdry až při přechodu na bezolovo.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
FarCry
Příspěvky: 11
Registrován: 14 črc 2011, 02:00

#8 Příspěvek od FarCry »

p32 píše:to FarCry:

Jak jsem četl, prošel jsi vše, ale zbytečně. Tak jak se radí jinde, tak to zkus i ty. Zapni to a potom zjisti, jestli ti jde obraz a nejde podsvícení nebo obráceně. Když nepůjde podsvícení, tak na 80% chyba v invertoru a na 20% chyba v CCFL. Dále tyto chyby rozděl na neopravitelné (nejde to furt, nutné kopit nové) a na opravitelné (jde to občas, studeňák)
U těch opravitelných na podsvícení jsou v první řadě kontakty, potom vlastní invertor (na kolik je CCFL ?) a pak teprve CCFL, které odejde do věčných lovišť i hned bez předchozího upozornění (nádech do růžova atd.)

Monitor je pořád tmaví a ani na světle zboku neví vidět žádné známky nějaké aktivace.Mimo monitor svítí a šlape všechno.Ten jen když se chytne. :(

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Habesan »

Proč jim to dělá, proč je tmaví? Nakonec chytne plamenem...

Faktem je, že já jsem se s BGA setkal až v kombinaci s bezolovem, ale nemyslím si, že bych si o nich myslel něco dobrého, kdyby bezolovo nezavedli.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Tak to asi bude kontakt na CCFL. :wink:

Uživatelský avatar
FarCry
Příspěvky: 11
Registrován: 14 črc 2011, 02:00

#11 Příspěvek od FarCry »

Habesan píše:Proč jim to dělá, proč je tmaví? Nakonec chytne plamenem...

Faktem je, že já jsem se s BGA setkal až v kombinaci s bezolovem, ale nemyslím si, že bych si o nich myslel něco dobrého, kdyby bezolovo nezavedli.
Dnes jsem zase skoušel přes externí monitor a když externí monitor naběhl tak psal není signál.
Jestli je to grafika,tak už mě pěkně s...
Před měsícem jsem ji nechal měnit,tady aspon to říkali.

Nevíte někdo je EXTERNÍ a nebo INTEGROVANÁ.

Notebook BENQ r56 SERIE

Uživatelský avatar
FarCry
Příspěvky: 11
Registrován: 14 črc 2011, 02:00

#12 Příspěvek od FarCry »

p32 píše:Tak to asi bude kontakt na CCFL. :wink:
Co je to CCFL prosím. :cry:

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#13 Příspěvek od Paja250 »

CCFL alias Cold Cathode Fluorescent Lamp je "zářivka", podsvětlující LCD.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
FarCry
Příspěvky: 11
Registrován: 14 črc 2011, 02:00

#14 Příspěvek od FarCry »

Paja250 píše:CCFL alias Cold Cathode Fluorescent Lamp je "zářivka", podsvětlující LCD.
No jestli myslíte zásuvku na 220v tak ano.
Ta žárovka se dá vyměnit?(lampa?)

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#15 Příspěvek od Paja250 »

Jo, CCFL (lampa) se dá koupit nová a vyměnit. Je potřeba rozebrat/rozlepit zezadu LCD , vadnou lampu vyndat, dát novou, znovu smontovat/zalepit.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“