Termostat lednice Zanussi

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Termostat lednice Zanussi

#1 Příspěvek od FRANSIMOR »

Ahoj.Mám takovej dotaz.U lednice Zanussi(kombinace mražák-lednice-jeden kompresor)budu s největší pravděpodobností měnit termostat.A ted k dotazu-trošku sem znejistěl ohledně vodičů k termostatu.Do termostatu jde černej hnědej-to chápu-černej přívodní fáze(z něj de také jeden na vypinač žárovky).Hnědej jde do kompresoru.No ale pak tam sou z termostatu ještě dva světlounce žlutý-ale takový no nevím k čemu přirovnat-jak kdyby byly z gumy.a to pravě mě mate.napadlo mne-je možné že by to byl "topnej kabel"na rozmražování?funguje to tak že když není sepnutej kontakt do kompresoru tak to je seplí do těch ružovejch?totiž termostat budu mít ale právě jen dvojvývodovej-na sepnuti kompresoru.tak zda ty ružový můžu vypustit-nezapojit.-než bych sehnal ten co tam má bejt.No snad jsem to napsal dobře a srozumytelně.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Aby si potom aj v chladnicke nemal mrazak :D

Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od FRANSIMOR »

No to pravě mám ted-termostat nevypíná.Proto se ptám tady jak mám chápat ty kabílky "navíc".sou prostě takoví zvláštní.Někde tady na foru sem myslím tehdá čet něco o topnejch kabílkách na rozmražování.tak sem se ptal zda to je ono.Termostat budu mít 100% funkční,ale jak říkám má pouze 2 vývody to znamená klasický 1 spinač.A ještě mohu doplnit tu skutečnost že jsem ted zjistil to,že ten termostat se najednou probral a zas vypíná-asi tím jak sem sním hejbal-což nasvědčuje tomu ho opravdu vyměnit...

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#4 Příspěvek od Honza_dy »

Dej fotku.

Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od FRANSIMOR »

No nemam momentalne fotak k dispozici,ale přikládám foto z katalogu nahr.dilu na netu.
Přílohy
prodimg.php.jpg
(68.06 KiB) Staženo 239 x

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#6 Příspěvek od doktor365 »

hlavně potřebuješ odtávací

Uživatelský avatar
fdh
Příspěvky: 88
Registrován: 27 úno 2011, 01:00

#7 Příspěvek od fdh »

co řešíš? :-) dej tam prostě termostat do chladničky a je to... buď originál, který bude dražší a nebo náhradu - universální.. všechno seženeš na www.žádnou_reklamu_viz_pravidla.cz

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#8 Příspěvek od sr71 »

máte nìjaký fígl na sundávání plastových panelù u lednic?, myslím ten panel nahoøe pod kterým bývají nastavovací a indikaèní prvky, bývají jen nacvaklé zepøedu nebo je to pøidìlané nìjak jinak? potøebuji ho sundat, ale nechci zbyteènì nìco ulomit

Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od FRANSIMOR »

To bejvá stejný jako u praček.V zadu vyšroubovat šroubky(sou 2 někdy 3) a od zadu zatlačit dopředu.Někdy je potřeba použít trochu víc síly.A možná i trochu přizvednout.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“