farbenie DPS

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

farbenie DPS

#1 Příspěvek od iginoiii »

Dobrý deň,

u viacerých konštrukcii, zvyčajne pri zosilovačoch som videl, že si užívateľ nafarbil vrchnú stranu DPS(tá strana, kde je len kuprexit). Máte niekto skúsenosti s týmto farbením? Je na to treba nejaká špeciálnejšia farba, alebo tam môžu ísť bežné farby, napr. vodou riediteľné alebo syntetické?

nepožadujem žiaden profi vzhľad, skôr mi záleží na tom, aby sa tá farba neodlupovala, a prípadne to nevyzeralo ešte horšie ako bez nej. Vďaka a s pozdravom, i

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od iginoiii »

ale to čo ste poslal, sa dáva na stranu medi, nie na stranu kuprexitu(zelenú), a ja chcem farbiť tú

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#4 Příspěvek od Philip_Fry »

Ve svém bastlířském pravěku jsem kuprextit stříkal normální barvou ve spreji, pro NF aplikace si myslím, že to nemá žádný vliv. Akorát je potřeba opatrně pájet, ono je pak totiž na tom hodně vidět, pokud se některé místo podařilo přehřát.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#5 Příspěvek od Eleman »

iginoiii píše:ale to čo ste poslal, sa dáva na stranu medi, nie na stranu kuprexitu(zelenú), a ja chcem farbiť tú
Dobrá už jsem to pochopil. Jedna strana je strana spojů - měď a druhá strana je strana součástek - textit. Kdyby si to pojmenoval takto, bylo by to jasné hned.
Jinak nevidím z funkčního hlediska důvod proč stranu součástek barvit. Snad jedině hledisko estetické, ale o to ti, jak píšeš, nejde.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od iginoiii »

Ospravedlňujem sa, túto terminológiu neovládam. A určite to nerobím pre Boha z funkčného hladiska :), je to hľadisko estetické. A trošku je problém s termínom: "profi vzhľad", tak ho radšej nazvem, že mi samozrejme ide o čo najlepší vzhľad pri zachovaní smiešnych nákladov. vďaka, i

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#7 Příspěvek od Eleman »

Tak v tom případě asi bude opravdu nejlepší ta barva ve spreji. Povrch dobře odmasiti stříkni tenkou rovnoměrnou vrstvu.
Pokud chceč mí jistotu, že to bude tutovka držet zdrsni (zmatni) povrch desky velmi jemným smirkem (č. 400).
Počítej s tím, že běžná barva ve spreji neodolává vysokým teplotám, takže opatrně pájet.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Hop377 »


Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od iginoiii »

Eleman: ďakujem

Hop377: zaujímavý článok, vďaka, ale masku na plošáky zatiaľ nepotrebujem

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jirka »

Taky jsem jich několik stříknul normální barvou ve spreji. Očištění desky před stříkáním jsem dělal technickým lihem.
Jen dej ještě pozor, aby ti při pájení tavidlo (kalafuna) neproteklo otvorem na druhou stranu. Šlo to pak blbě čistit.
*****

Odpovědět

Zpět na „Poradna“