Spinaci obvod

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BMAJTZ
Příspěvky: 36
Registrován: 03 úno 2011, 01:00

Spinaci obvod

#1 Příspěvek od BMAJTZ »

Zdravim, mel bych dotaz ohledne jednoho problemu ktery po me chce jeden kamarad. Chce vytvorit prakticky neco jako stopky ktere budou fungovat na principu sepnuti a vypnuti obvodu. Bude zde jedno tlacitko ktere spusti dvoje stopky a potom zde budou dve zavory (vypinace) ktere vzdy jedny z techto stopek vypnout. Cele by to melo byt ovladano pres PC a mozna zobrazeno na casy zobrazeny na dvou displejich. Nejde podle me o nic extremne sloziteho osobne bych to resil pres nejake zarizeni co ma par Digitalnich I/O a nakonec to naprogramil v LabView. Problem je v tom ze nemuzu zadne takove Digital I/O najit, podle me nebude treba vic nez 3 vstupy jenom na ovladani stopek. Jedno tlacitko na spusteni a dve na vypnuti. Nevite o necem opravdu jednoduchem nejlepe na USB co by melo jenom takhle malo vstupu, neco opravdu easy nechce se mi nic konstruovat (a uprimne receno nemam na to dostatecny skill ani cas), jedine co jsem nasel jsou drahe pristroje s vice stupy nez vubec potrebuju. Nebo alespon jak se to da hledat v ceskem jazyce v angictine je to USB digital I/O device ale v cestine nevim pod cim hledat.

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od kony2807 »

________________________________
"Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí." K.Čapek

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

něco jsem našel tady . . . a není to ani moc drahé

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od Yarda1 »

Já bych si to troufnul udělat z PC (s OS do W98, s novějším to neumím) s paralelním nebo snad i sériovým portem. A prográmek k tomu napsat třeba v GWBASICu.

Uživatelský avatar
BMAJTZ
Příspěvky: 36
Registrován: 03 úno 2011, 01:00

#5 Příspěvek od BMAJTZ »

Jak to zminovany autor pise ve svem vlaku to vyrabet nechci, chci to udelat ciste amaterskym zpusobem neprodejne a jenom k jednomu jeidnemu ucelu. Vim ze displeje jsou drahe a do nejake konstrukce elektroniky se poustet taky nechci. Proste naprosto jednoduhe zarizeni ktere bude pracovat na pocitaci bez nutnosti konstruovat neco s nejakych kontroleru nebo tak podobne. Proste klasicky 3 spinane vstupy pocitac si to bude zaznamenavat a cas taky pojede na nem.

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#6 Příspěvek od Chenzee »

no tak asi jen paralelní port a PC, oddělit optočleny pokud bude potřeba a je to. Jinak ani z ho..a bič neupleteč a když tak ... zkus s ním mrsknout :lol:
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
Standa33
Příspěvky: 283
Registrován: 07 lis 2009, 01:00

#7 Příspěvek od Standa33 »

Asi něco takového?

Oba časovače se spustí tlačítkem, po stisku daného tlačítka se zastaví příslušný časovač a dojde přes terminál k výpisu času. Druhý časovač pokračuje v čítání.

Připojení k PC stačí použít redukci USB-RS232, nebo připojit IO FT232, příjem dat přes program HyperTerminál.
Přílohy
Stopky.GIF
(28.79 KiB) Staženo 70 x

Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od iginoiii »

prepáčte za OT, ale čo za program to je, ktorý ma v sebe atmegy procesory? vďaka, i

Uživatelský avatar
Standa33
Příspěvky: 283
Registrován: 07 lis 2009, 01:00

#9 Příspěvek od Standa33 »

Simuloval jsem to v programu Isis Proteus. Má to knihovny i pro PIC.

Uživatelský avatar
BMAJTZ
Příspěvky: 36
Registrován: 03 úno 2011, 01:00

#10 Příspěvek od BMAJTZ »

Diky moc za rady zkusim to nejak posefovat.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“