Zesilovac Sherwood AI1110

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

Zesilovac Sherwood AI1110

#1 Příspěvek od dj_rizek »

Ahoj,mam dotaz ohledne tohoto zesilovace ktery jsem dostal jako nefunkcni,byla v haji cast zdroje a pak odpaleny jeden kanal.Odesly koncaky 2sa1490 2sc3854 pak budice 2sc2235,2sa965 dalsi cervene oznacene tranzistory ve schematu.Koncaky jsem nahradil co jsem mel v supliku 2sa1265 a 2sc3182,zbytek jsem nahradil MPSA06 a MPSA56 a jeden tranzistor (modra sipka ve schematu-nemel jsem uz MPSA) BF422.[/img]


Opraveny kanal vic topi ma vyzsi citlivost nez puvodni i pri vymene BF422 za MPSA06,zajimave ze primo v servisnim manualu je uvedena nahrada vsech tranzistoru za MPSA06 a MPSA56 koncaku za BD911 a 912,zajimavy je rozdil mezi mou AI1110 a schematem RX1010 v hodnote Rezistoru R214 AI1110 270ohmu a RX1010 470ohmu.
Prosim o nakopnuti,osciloskop bohuzel nemam funkcni,na vystupu mam 24mV SS klidovy prud nevim,netusim cim bych ho nastavil

Ludek
Přílohy
sherwood_.JPG
Schema koncoveho stupne Sherwood RX1010 na male odchylky totozne s AI1110
(118.41 KiB) Staženo 171 x

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

Přímo k problému ti neporadím - ale tady máš sm na model AI1210R - třeba bude lépe pasovat - :nevim:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od Philip_Fry »

Tipoval bych, že to kmitá.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#4 Příspěvek od dj_rizek »

kokun píše:Přímo k problému ti neporadím - ale tady máš sm na model AI1210R - třeba bude lépe pasovat - :nevim:
Diky za reakci AI1210 ma koncak resenej jinak,prave to RX sedi s malym rozdilem. :(

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Brudr »

Klidový proud změříš ampérmetrem, to snad umíš ne? Na to osciloskop nepotřebuješ. Nastavuje se právě tím tranzistorem s modrou šipkou. Změř si kliďák na druhém, funkčním kanálu a nastav stejný i na tom opravovaném. Pak uvidíme co dál.

Uživatelský avatar
michal12
Příspěvky: 163
Registrován: 03 srp 2008, 02:00
Bydliště: Náměšť n/H

#6 Příspěvek od michal12 »

Nedávno jsem dával dohromady RX-1010. Odpálené byly jenom koncáky a budiče. Osazen BD911/912 + MPSA06/56. V SM je sice uvedeno dvojí osazení, ale nejedná se o žádně náhrady, 2SC3854/A1490 je osazen silnější a rychlejší typ RX-2010, který se liší i několika kompenzačními kondenzátory a samozřejmě silnějších zdrojem. Vše uvedené v závorkách platí pro slabší typ. Je to dobře patrné ze soupisu součástek na konci návodu. Koncáky bych asi nechal ty 2SC3182/A1265, i když jsou o něco rychlejší, ale budiče MPSA jsou o dost slabší než byly 2SC2235/A965. Osobně bych bez možnosti kontroly stability osciloskopem osadil budiče a rozkmit tím, čím byl původně. Vše jde bez problémů sehnat.

PS: Klidový proud se odjakživa měří jako úbytek na emitorových odporech. Rozhodně ne ampérmetrem v napájecí větvi.

Teď jsem si všimnul téhle kraviny "na vystupu mam 24mV SS klidovy prud". To doufám nemyslíš vážně, že ne?

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#7 Příspěvek od dj_rizek »

Teď jsem si všimnul téhle kraviny "na vystupu mam 24mV SS klidovy prud". To doufám nemyslíš vážně, že ne?[/quote]

Nemyslim,zapomel jsem tam carku "na vystupu mam 24mV SS klidovy prud nevim",psal jsem to jednou rukou,v druhy sem mel decko. :roll:

Ok,kdybych hodne hledal tak budice orig mozna nekde v bordelu najdu ale zarazilo me ze to dela takovej masakr,jinak mas uplne pravdu budice MPSA jsou pro verzi s BD,to jsem prehlidnul. :roll:

Vymenim budice a zmerim klidak,v pripade ze bude velkej bude se muset upravit hodnota rezistoru kolem tranzistoru Q205?

Nevite jeste nekdo pro zajimavost proc jsou rozdilny hodnoty toho R214 kdyz AI1110 ma stejny napajeci napeti jako RX2010 +-45V

Ludek

Uživatelský avatar
michal12
Příspěvky: 163
Registrován: 03 srp 2008, 02:00
Bydliště: Náměšť n/H

#8 Příspěvek od michal12 »

OK, kliďák bych kdyžtak snižoval zmenšováním odporu R218. Ale spíš bych řekl že ti to kmitá, jak už psal Philip.

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Brudr »

michal12 píše:PS: Klidový proud se odjakživa měří jako úbytek na emitorových odporech. Rozhodně ne ampérmetrem v napájecí větvi.
Jasně. Myslel jsem to tak, aby si spíš jednoduše změřil odběr funkčního kanálu a podle toho se řídil u toho vadného. Špatně jsem to vyjádřil. Také jsem se nechtěl pouštět do vysvětlování jak měřit proud milivoltmetrem - vzhledem k tomuto: "na vystupu mam 24mV SS klidovy prud". Nevěděl jsem, jak je na tom se znalostmi.
BTW: na Transiwattu bys toho na emitorákách moc nenaměřil :)

Uživatelský avatar
michal12
Příspěvky: 163
Registrován: 03 srp 2008, 02:00
Bydliště: Náměšť n/H

#10 Příspěvek od michal12 »

To jo, u Transiwattu by to byl fakt problém :D

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#11 Příspěvek od dj_rizek »

Me se prave hodne dlouho nestalo ze by mi zesilovac po oprave takhle zlobil a to jsem opravoval ledasjaky paskvily i CZ zakazkovy vyroby s anglickejma popiskama ktery pri zapnuti vyhazuji 16B jistic a ruzny NO NAME

Naposledy mi poradne kmital zesilovac jeste na praxi ve skole.

Zatim diky za reakce a pujdu si s tim hrat,jinak original konec taky topi na prazdno,tak uvidim.

Ludek

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#12 Příspěvek od dj_rizek »

Ahoj,tak jsem vymenil budice a zmena jako bejk,chladic je studenej kdybych cet rovnou poradne ten SM mohl jsem si usetrit sterosti.Meril jsem klidak jak na zdravym kanalu,tak na opravovanym,zdravej ma cca 9 mA a na opravovanym je cca 5 mA je to malo ale zesik asi dam stejne svarovi a na ty jeho vymejvarny mu bude dobrej.

Stejne neni 9 mA u origo od vyrobce malo?

Osciloskop mam rozmlacenej,tak to nemam cim zmerit dal.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“