Notebook HP NX6325

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elta
Příspěvky: 58
Registrován: 21 zář 2007, 02:00

Notebook HP NX6325

#1 Příspěvek od elta »

Prosím o schema zapojení napájecí části nebo foto desky. Mám v háji odpor R5 a je nejspíš upálen tišták u přepínače SW1 a D2 od pájení původního majitele a tam nevím kam to vedlo. Nejde nabíjení a nezobrazuje LCD. Závada bude někde v této části. Deska je zkorodovaná v této části. Děkuji předem za ochotu. :idea:

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#2 Příspěvek od petr_ »

Schéma:
http://wenku.baidu.com/view/60fb2a0d4a7 ... 93909.html

Nelekni se, stránka je čínská v rozsypaném čaji.

Uživatelský avatar
elta
Příspěvky: 58
Registrován: 21 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od elta »

Moc děkuji. Našel jsem tam co jsem potřeboval. :D

Uživatelský avatar
elta
Příspěvky: 58
Registrován: 21 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od elta »

Prosím nemám původní zdroj s prostředním pinem. Problém je v tom, že nemám originální zdroj s připojeným prostředním pinem, nebo není potřeba a v tom případě musím hledat závadu v napájecí části NB. Notebook nereaguje ani nejde nabíjení. Na baterii normálně funguje. Nemáte někdo schema ještě toho zdroje, případně originální zdroj a jaké jde napětí z toho zdroje na ten prostřední pin co řídí napájení notebooku. Zdá se, že ten prostřední pin je důležitý pro chod a já nevím kolik tam má lést z toho zdroje. Děkuji.

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#5 Příspěvek od petr_ »

Na tom pinu jsou nějaké pulzy, bez toho se o nabíjeníani nepokusí. Zkus si někde půjčit originální zdroj.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#6 Příspěvek od MaTTo »

Ked na stredovy pin privedies kladny pol z napajacieho zdroja 19/20V a potom na vnutornu stranu jacku + a vonkajsiu - tak sa musi dat minimalne bezproblemov zapnut - nabijat môze aj nemusi ale zapnut urcite sa musi dat pri takomto zapojeni - to mam vyskusane uz najmenej 155x na hocicom z HPcka .Ono na tom stredovom pine aj standardne clovek namera okolo 18-20V ale tak ktovie co okrem toho napetia z toho este leze lebo osc. nemam .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
elta
Příspěvky: 58
Registrován: 21 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od elta »

Když na středový pin pošlu +19,5V tak nezničím základní desku notebooku?

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#8 Příspěvek od MaTTo »

Ak nechces riskovat tak na stredovy pin prived kladny pol zdroja cez 1K rezistor a v takomto zapojeni by to malo detekovat adapter a nabijat aj bateriu .Ak nepojde zapnut vobec tak skus este bez toho 1K odporu nakolko som si takto vyrobil jeden adapter a potom som zistil ze tak tretina HPciek snim nejde zapnut a bez toho odporu idu zapnut vsetky .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
elta
Příspěvky: 58
Registrován: 21 zář 2007, 02:00

#9 Příspěvek od elta »

Skoušel jsem propojit prostřední pin s plusem, ale nic to stale nedělá. Nemáte náhodou schema zaponení původního zdroje k tomuto natebooku? Nejspíš to opravdu nepůjde obejít jen tím, že se propojí plus s tím pinem.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Puda »

na středovém pinu jsou informace pro ntb - hele vole teď jedeš na zdroj,
power je odemě good, žeres akorát, nejsme v letadle, a pod. -viditelne na osciloskopu při nevhodném pokusu můžeš odprásknout řídící obvod DC/DC měniče v ntb.
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“