ProduKey

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

ProduKey

#1 Příspěvek od Celeron »

Netusite nekdo, zda existuje W98 varianta XPckovyho ProduKey, ktery najde vsechny Mikrosofti programy na PC a vypise jejich Key? Nebo neco podobnyho, co by vypsalo PoductKey.
Podarilo se mi nekam zasit stitek od recovery disku od staryho Compaq Armada. Kdyz nainstaluju W98 z jinyho cd, chybi tam nektery drivery.
Jirka

Uživatelský avatar
elped77
Příspěvky: 142
Registrován: 24 pro 2010, 01:00
Bydliště: VT

#2 Příspěvek od elped77 »


p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Takže ty ovládače máš na původním CD ? Instaluj z CD kde máš i klíč a potom si dohrej ty ovládače z toho originálu, ne ? I když ovládače bys na netu určitě našel, pokud bys věděl na co to chceš.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Ten Dave Hope je na XP-7. Na W98 nejde.
Jirka

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

To P32: Na tom recovery CD jsem nenasel nic, co by se tvarilo jako ovladace. Asi to je nejak zapakovany. Dnes jsem zkusil nainstalovat W98 sp2 a kupodivu to naslo pri instalaci zvukovku a USB. Jen grafickej adapter je standard PCI VGA, 16 barev 640x480. Nektery texty jsou na nem dost divny, ale v nejhorsim to pujde. Hledal jsem na Compaq a HP drivery, neco jsem i nasel ale o grafice ani carka. Na netu se s tim zatim nepripojim, musim nekde sehnat driver pro Lan kartu SP125.
Jirka

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

A nemůžeš nějakým způsobem zjistit čipa na kterého vlastně chceš ten ovládač ?

A mrkni např. sem: http://www.edriverdownload.com/micronet ... river.html

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od Andrea »

Není tam náhodou grafika C&T 69000?

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#8 Příspěvek od dj_rizek »

S W98 jsem dlouho nedelal ale v dobe W95 pri padu systemu a nutnosti preinstalovani bez znalosti klice predeslych W sem to resival jednoduse,bootovaci disketu a na ni VC(volkov commander) prepnout se na disk C: kde byl system a ve VC otevrit pres F3 myslim soubor system.1st v rootu v nem po prohledani byl key

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od PotPalo »

Alebo tiež v C:\windows\user.dat hľadať slovo ProductKey, ale pozor, je ich tam viac, jeden z nich je pre Windows.

Ak chces vedieť aký máš hardvér, použi aida32, ide pod Windows98, vypíše všetko, aj ProductKey, aj typ grafickej karty, skrátka všetkého, aj keď to Windows nepozná. Ja mám verziu ktorá sa neinštaluje, iba sa spustí. Tiež mám portable verziu programu ProduKey, a tá ide aj pod Windows 98.

Pri NB Compaq bývajú grafiky Chips&Tech, niekedy funguje aj driver ktorý má Windows pre starší model (nasilu nainštalovať), ale lepšie je stiahnuť si driver presne pre tú tvoju.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Ta Aida32 na jiny masine vypada dobre. Jenze zatim ji do Armady neni jak dostat. Lan nechodi, usb flash taky. :( Jedine vypalit na CD RW.
Jses si jisty s tim souborem user.dat? Ja ho na disku nikde nemam...
Dik za info
Jirka

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

user.dat mas v adresari windows a je skryty.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Hledat ve Startu neumi nalyzt skryty soubor kdyz mam Moznostech slozky zatrzeny Zobrazovat skryty?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od PotPalo »

Vsak to nehladaj cez hladat, to ti zrejme nenajde, ked je to skryty a navyse systemovy subor.

Ops, pomylil som sa, ono to nieje v user.dat, ale v system.dat. Ak si das usporiadat subory podla velkosti, je to hned druhy najvecsi v prieciku Windows, a je to vlastne samotna databaza registrov. Toto je dobre pozerat z DOSu pomocou VC, ak ti uz nejde Windows. Alebo z ineho PC kde pripojis harddisk. Najlepsie cez Total Commander.

Ak ti ide Windows, daj spustit, napis regedit (enter). Potom prejdi do HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion
a tam je napisany ProductKey k tomu Windows.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#14 Příspěvek od dj_rizek »

No to ses pomylil.Plati jak system.dat tak i muj zpusob system.1st

ovladac grafarny neres,nainstaluj univerzal s tehle stranek http://windows98.ic.cz/

pouzivam v dilne na PC win 98 a pouzivam ho a pak dalsi ovladace jako native USB a chodi to dobre

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.
Hill

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PotPalo »

Ten uviverzalny driver pre grafiku by som bral az ako poslednu moznost, nieje prave najrychlejsi (skusal som ho, funguje, ale...). Da sa aj skopirovat driver ktory tam bol, staci vediet nazov grafiky, potom vyhladat v c:\windows\inf\other (alebo bez toho other) prislusny inf subor, a v nom si precitat ktore dalsie subory treba hladat a kde. Tiez to ale nemusi fungovat, ak bol pouzity nejaky specialny setup.
Univerzalny driver na USB mam (nie ten co je na nete), niekde ho upnem a dam sem odkaz. Tiez mam plne CD programov vylucne pre Win98, ak bude cas, upnem aj to.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“