Elektronický odpuzovač hmyzu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

1. pivo: Někdy odpudí i manželku.

2. B-komplex : Já komárům moc nechutnám, ale vydrží mě celou noc jódlovat u ucha, aniž by mě štípnul. Kolikrát je to ještě horší než ten štípanec. Potvory...

3. síť : V rodinným domku to nefunguje, zalepíš okno, přiletí dveřma.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#17 Příspěvek od PLV »

Elektronické odpuzovače hmyzu spolehlivě nefungují a a žárovkové hubiče hmyzu, se zabarvenou žárovkou do fialova spolehlivě nepřitahují hmyz. Daleko víc přitahuje obyčejná žárovka nebo zářivka. Jak přitahují speciální UV zářivky, nevím, to nemám vyzkoušené. :)
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#18 Příspěvek od konosuke »

Konstrukční návod na odpuzovač hlodavců vyšel v dobách pravěkých v AR. Uplatnil se různě v silach, stodolách, skladech a sýpkách, sušičkách obilí pokud nebyla k dispozici služební kočka. Mírnou úpravou (tune) kmitočtu osciláku by to možná zabíralo i na bodavý hmyz...kdo to ví ? odpoví...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#19 Příspěvek od helios »

PLV píše:Elektronické odpuzovače hmyzu spolehlivě nefungují a a žárovkové hubiče hmyzu, se zabarvenou žárovkou do fialova spolehlivě nepřitahují hmyz. Daleko víc přitahuje obyčejná žárovka nebo zářivka. Jak přitahují speciální UV zářivky, nevím, to nemám vyzkoušené. :)


Ja to vyskúšané mám, používam tento lapač hmyzu:
http://www.internetovypredaj.sk/index.p ... m1=31&sid=

Vhodné sú len typy so žiarivkou, žiarovkové fungujú len ako efektové svetlo, hmyz sa tam nechytá. Ani ten žiarivkový nebol moc účinný, lebo tá pôvodná na modro zafarbená obyčajná trubica nemala asi správne spektrum svetla. Zmenilo sa to až náhradou za trubicu UV z testera bankoviek, tam už lezie hmyz, včetne komárov docela ochotne. Ešte je vhodné túto lampu zavesiť medzi dvere, kade hmyz prilieta do miestnosti, účinnosť sa tým zvýši. Osobne túto metódu preferujem, pri zaspávaní môžte miesto počítania ovečiek počítať podľa počtu prsknutí úbytky množstiev hávede včetne komárov. :wink:
Chemické smradítka do zásuvky nepoužívam, bolí ma z nich hlava.

Nadopovanie B-vitamínom pomáha tiež, ale veľké množstvo zasa nemusí byť dobré pre telo. V núdzi poslúži aj natretie tela kuchynským octom, to síce smrdíte všetkým, ale na hodinku-dve to funguje.
Proti komárom existuje aj dosť dobrá masť, jej názov bol SZUKU, bola maďarskej výroby a k dostaniu v rybárskych potrebách. Tú masť som vyskúšal, niekoľko hodín bol od komárov pokoj...

http://www.inzine.sk/article.asp?art=5506
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#20 Příspěvek od PLV »

Heliosi, tak máš zkušenost, že ty UV zářivky fungují? Musím tedy něco takového vyzkoušet. Koupil jsem před časem lapač s obyčejnou žárovkou, natřenou na modro a hmyz ji absolutně ignoroval. Když jsem vedle rozsvítil obyčejnou žárovku, všechny mouchy, mušky a komáři letěli tam. :D
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mimochodem, ten puch, když mě v létě leze všemožnej hmyz do 200W halogenu nad stolem, ten stojí za to. Čím hlubší žuchnutí při explozi, tím větší puch.

Chtěl jsem halogen nahradit něčím víc Bursíkovitým, ale zatím jsem se vždycky vrátil zpátky k halogenu, i když je pod ním v létě vedro...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#22 Příspěvek od helios »

PLV píše:Heliosi, tak máš zkušenost, že ty UV zářivky fungují? Musím tedy něco takového vyzkoušet. Koupil jsem před časem lapač s obyčejnou žárovkou, natřenou na modro a hmyz ji absolutně ignoroval. Když jsem vedle rozsvítil obyčejnou žárovku, všechny mouchy, mušky a komáři letěli tam. :D


Prerábka lapača so žiarovkou na žiarivku by bola zbytočne zložitá, i keď možná. Ja som tú žiarovkovú zavrhol vtedy, keď som kamarátovi po roku prevádzky v bare túto žiarovku menil, a mriežka na zachytávanie hmyzu bola čistá, bez náznaku čohosi zachyteného.
UV žiarivka funguje v tme dobre, len to svetlo dosť ťahá oči. Osobne sa mi najviac páčia typy lapačov s kruhovou žiarivkou a ventilátorom, ktorý "vcucne" aj nerozhodný hmyz, nepáli ho ale tá cena... 8O

http://www.lapacehmyzu.sk/?page=zobraz& ... _vysusenim
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Jezibabak
Příspěvky: 259
Registrován: 06 led 2008, 01:00
Bydliště: v dědině s Jízdou králů

#23 Příspěvek od Jezibabak »

Jejda koukám že se diskuse pěkně rozjela, ale je škoda že ten elektronický odpuzovač zřejmě nefunguje, bylo by to supr, trvale v provozu, spotřeba nula nikde nic, dalo by se vedle toho spát a klid.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#24 Příspěvek od Maskot »

Neco na zpusob uvedeneho v odkazu Heliose (ty jakoby ptaci klece) jsme meli namontovany v provoze.Da se rici,ze byly relativne dosti ucinne,v lete za nocni smenu byl zasobnik solidne plny grilovaneho hmyzu.Jedine s cim byly problemy u prvnich namontovanych kusu byla zivotnost zarivek.To se casem zmenilo k lepsimu.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#25 Příspěvek od Zirafka »

Ultrazvukové odpuzovače hmyzu odpuzují lidi a přitahují kočky. Tedy alespoň ty moje. Pokud je kmitočet kousek nad horním prahem kmitočtového rozsahu, tak to člověk stejně vnímá a je to o spuštění migrény (pokud má někdo dispozice). A i když ne migréna, tak to určitě za chvilku všem leze na nervy - osobně vyzkoušeno.

Na odpuzování hmyzu je nejlepší ta síť. To hubení je sice účinné, ale na druhou stranu to pak přitahuje i hmyzáky, kteří původně nechtěli vůbec do mého bytu letět.

Uživatelský avatar
jihra
Příspěvky: 33
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#26 Příspěvek od jihra »

Radix píše:Jezte kvasnice, nebo B-Komplex, pomáhá to.
Nevìøte tomu, na komáry to absolutnì nepomáhá. Cpu se z jistých dùvodù už cca pùl roku dennì vitamínem B a tak 3x týdnì si dávám kvasnice, ale kdybych se na svých fotovycházkách do pøírody nenapatlal poøádnì repelentem, tak mne komáøi sežerou zaživa. A i tak mne vycucnou pøes košili.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#27 Příspěvek od Duvsan »

dolac píše:Keď sa hovorí o plašení, nemá náhodou niekto skúsenosti s plašením krta v záhrade? Nevieme si s nim poradiť.
Možno to ešte niekoho zaujme, vraj pomôžu ľudské vlasy. Treba ich napchať do dier.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“