Neznámé zařízení

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

Neznámé zařízení

#1 Příspěvek od bastlir40 »

Dobrý den. Při nové instalaci win-xp prof. se mi stalo,že ve správci zařízení se stále zobrazuje "neznámé zařízení". Do počítače jsem nic nepřidával a ovladače nelze najít ani na originálním cd dodaným se základní deskou. Nevíte prosím někdo,o co se jedná? Děkuji za každou pomoc.
Přílohy
system.JPG
(184.52 KiB) Staženo 125 x

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#2 Příspěvek od kevin_mitnick »

Pri instalaci si z CD k desce nanahral nejakou skupinu ovladacu - pravdepodobne doslo k nestandartnimu ukonceni instalace nebo k nejake chybe. Skus to nezname zarizeni odstarnit ze systemu a restartovat. pokud je tam opravdu zarizeni bez ovladace, rozebehne se znovu pokus o jeho instalaci...

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#3 Příspěvek od bastlir40 »

Odebral jsem to a restartoval. Opět se to ukázalo a při hledání ovladačů z cd se to začalo hlásit jako ATK0110 ACPI UTILITY. Bohužel to znova končí stejnou tabulkou jako na obrázku. :(

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

No z tohoto by sa dalo vydedukovat ze sa jedna o notes, od asusu, a je treba doinstalovat ASUS ACPI alebo Hotkey Utility,v pripade WXP je to myslim oboje spolocne.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#5 Příspěvek od kevin_mitnick »

Jasne, takze jsi mel smulu na spatne Cd od Aušusu. Ovladace skus stahnout ZDE http://download.cnet.com/ATK0110-ACPI-U ... 51647.html

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#6 Příspěvek od bastlir40 »

Děkuju za radu i odkaz ale výsledek je stejný. Začínám mít pocit,že něco odešlo na desce. Když spustím instalaci ze staženého souboru,začne se instalovat a během asi 2 vteřin instalace spadne a znova se ukáže stejná tabulka. Jediná možnost je,zakázat to ale netuším co se stane se systémem. :(

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#7 Příspěvek od keemo »

Opytam sa este- mas tam aspon SP2?

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#8 Příspěvek od bastlir40 »

keemo píše:Opytam sa este- mas tam aspon SP2?
Mám tam SP3

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Tak to může bejt tím - některý věci je potřeba instalit přes SP2, nainstalený SP3 je blokuje.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#10 Příspěvek od czatlantis »

jestli nic nechybí, tak to neřeš. Já mám jak na PC tak na desktopu taky jedno neznámé zařízení a ničemu to nevadí

Uživatelský avatar
Spejbl
Příspěvky: 160
Registrován: 05 srp 2007, 02:00
Bydliště: Jičín

#11 Příspěvek od Spejbl »

Neidentifikuje to třeba Everest ?
Já se vrátím

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

To je doska Asus a virtualne zariadenie pre monitoring HW.

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#13 Příspěvek od bastlir40 »

Mockrát Vám všem děkuju za rady a návody. Zařízení jsem zakázal a je pravda, že to ničemu nevadí. netušil jsem co to je a tak jsem se bál,aby to neudělalo něco se systémem.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Mourek »

tohle je na všech Aušusech a je to skutečně to ACPI ale mě se to vždy podařilo nainstalovat.Ale než jsem to našel tak běhalo i bez, tak se na to asi vybodni.

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#15 Příspěvek od bastlir40 »

Pánové,tak mi to nedalo a ještě jsem bádal v čem by mohla být chyba. Naformátoval jsem disk,vytvořil nový oddíl a nainstaloval xp zapůjčené na skoušku od kamaráda. Světe div se,instalace proběhla v pohodě a ovladače se nainstalovali z cd k základní desce bez problémů. Žádné neznámé zařízení se neukázalo. Udělal jsem opětovnou instalaci mého systému stejným spůsobem a problém byl znova. Zase neznámé zařízení a stejná hláška jako na obrázku v úvodu. Tak že aspoň vím,že to není počítačem ale instalací xp. Zdá se,že instalační cd přestává být spolehlivé. Jen mi hlava nebere,jak to mohlo ovlivnit i instalaci dalšího systému. Stejnou chybu hlásil i WIN7. S dobrou instalací XP prošla i instalace WIN7 bez chyb.
Všem děkuju za rady a návody a doufám že můj poznatek někdy pomůže i někomu jinému. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“