Prosím o radu!!VW Golf lll

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Matty
Příspěvky: 1
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

Prosím o radu!!VW Golf lll

#1 Příspěvek od Matty »

Nazdar Lidičky... Můj Golfík lll Trucuje... :( Jel jsem si tak 120km/h A najednou mi spadly otáčky a motor úplně zdechl.. Zjistil jsem že mi neháže jiskru... Nejde mi šťáva z indukční cívky.... Nevíte čím by to mohlo být??Prosím poraďte.. Dost to spěchá :cry: :wink:

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

A co máš za motor? 1.6 55kW?

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#3 Příspěvek od galjo »

No to je na pováženie. Može byť vadná cievka, prerušovač, skrat na kondenzátore, poškodený prívod na indukčnú cievku .. a to treba postupne vylúčiť..

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#4 Příspěvek od jano2 »

galjo píše:No to je na pováženie. Može byť vadná cievka, prerušovač, skrat na kondenzátore, poškodený prívod na indukčnú cievku .. a to treba postupne vylúčiť..
Alebo i sama indukčna cievka.....

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#5 Příspěvek od Raptor181 »

Do inducky ti ide stava?
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

viti

#6 Příspěvek od viti »

podle tìch pøíznakù to vypadá na vadný indukèní snímaè polohy KH, mrkni se jestli sou pøi pokusu nastartovat svíèky suchý jestli jo tak to bude ono

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#7 Příspěvek od sr71 »

nenapadá nìkoho co by u Golfu III 1,8/55kW, mohlo zpùsobit následující závadu: pøi jízdì najednou zhasl motor, ale ruèièky rychlomìru i otáèkomìru zùstaly viset na hodnotách jako pøi jízdì, po vypnutí zapalování ruèièky na 0, ale nelze již nastartovat (netoèí ani startér)

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od GeorgeB »

Sr71> to bude problém v napájení. Buď volná klema na baterce nebo problém s pojistkama v boxe na baterce. Případně kostra. Prostě hlavní přívod.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Vzhledem k tomu, že golfík "trojka" už má v sobě poměrně dost elektroniky a s velkou pravděpodobností nejn diagnostiku OBD 1, ale taky CAN-bus pro transport údajů z motoru na palubní desku, bych nejdřív odpojil baterku a nechal ji aspoň půl hodiny odpojenou. Pak bych ji připojil - to vyresetuje ŘJ motoru a snad si dá říct a povolí natočit motor. Potom bych nejkratší cestou zamířil do servisu a nechal "napíchnout" na diagnostiku - vyčíst paměť závad, co se po*ralo...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#10 Příspěvek od tomasjedno »

EKKAR píše:... "napíchnout" na diagnostiku - vyčíst paměť závad, co se po*ralo...
Můžu se mýlit, ale tipnul bych si, že se pos.... ECU.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Já bych si dovolil tvrdit, že u Golfa III je dnes už skoro zbytečné investovat do opravy. Jestli to není tvoje, ale nabízejí ti to s takovým problémem, tak utíkej pro něco jiného a jinam. To je totiž jen jedna z prvních závad, které se tam teď po rocích dobré funkce začnou projevovat. Možná se pletu, ale začne z toho být kasička na penízky.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#12 Příspěvek od frantajetel11 »

To se teda pleteš, z kasičky ty peníze někdy vysypeš zase ven, z tohohle nikoliv... :wink:

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#13 Příspěvek od dj_rizek »

Bezna zavada VW. Vedsinou vadna civka.Me se to osobne stalo,civku jsem vymenil za novou a ta odesla za tejden znova-reklamoval sem ji a po vymene za dalsi novou OK.

Jak vyzkouset jestli je to civka je na VW forech.
Jinak pokud pri toceni motorem bezi benzinovy cerpadlo Hall to neni.Eventuelne to byva hlavni rele ridici jednotky.

Pokud netoci ani starter tak to je na delsi dobu hledani-Kdyz zastartujes kontrolky normalne sviti nebo zhasnou?

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#14 Příspěvek od sr71 »

takže byl vadný alternátor, po jeho výmìnì OK

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“