Philips VR732

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#16 Příspěvek od Hill »

Mode switch nahoře u přítlačné kladky měly například všechny jednomotorové celohliníkové mechaniky Panasonic s planetovou převodovkou a elektromagnetem v servu (PAN-012 až PAN-015), tedy řekl bych, ty nejstabilnější, co kdy kdo vyrobil:
Grundig: Barcelona 2091 až 9091, Florenz od 4192 nahoru, GV 2xx a GC 2xxx (mimo dvoumístné číslování), řada Madrid 5xxx a 7xxx, MV 2xxx, MVS 5xx až 9xx, SE 5xxx a některé SE 6xxx, řady VS 5xx, VS 6xx, VS 7xx(x), VS 800, VS 9xx(x).
Metz: 9680 až 9836 a 9838
Panasonic: AG5150 až AG5700, NVG20(x) až NVG28, NVG300, NVG33 až NVG40, NVG45 až NVG50, NVH65 až NVH70.., NVJ30 až NVJ47, NVJ49, NVJ700.., NVL20 až NVL28, NVSD1, NVW1...
Philips: 7RW2, AV7980, GR320, VR6480, VR6485, VR6490, VR6491, VR6585 až VR6591, VR6880, VR6946 až 6948, VR702, VR703 (do typu 703/16, od modelu 703/59 s mechanikou FOX), VR709, VR712/05, VR7172, VR7980, VR813,
Pioneer: VR737
Siemens: FM585, FM586, FM602, FM604, FM622, FM624, FM627, FM631,
Telerent: N8006x až N8007x, N9005x až N9006x,
...a další a další s touto mechanikou (těch prodávaných v řetězcích Musikland, Neckerman, Quelle... pod značkami Palladium, Universum, Royal a dalšími je nepočítaně), některé typy Schneiderů a dalších "značek" - seznam VCR s některou verzí mechaniky jen z této jediné rodiny by byl ještě podstatně delší.
Navíc málokterý z výrobců, ať už JVC, Aiwa, Akai, Samsung, Goldstar, Funai, Toshiba..., se u všech šasi důsledně vyhnul konstrukci se status-switchem shora.
Takže ano, taková videa existují a, protože jde vesměs o značně mechanicky odolné konstrukce, mnoho jich hraje ještě dnes.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#17 Příspěvek od salora »

Hm tak jsem to rozdělal a skutečně ten mode switch na první pohled hned našel na hl desce pl. spoje, pro opraváře teda pěkná pakárna přístup no comment,veškeré šrouby co tam snad jsou se musí uvolnit atd.no nicméně jsem to vyčistil důkladně lihem a následně zakonzervoval WD40 nicméně po zkompletování opět nejde ale myslím že to má stále /posuzujíc chování dřívějších mechanik/má na svědomí ten mode switch ,chová se to pro změnu trochu jinak aby šla vůbec kazeta zasunout do šachty /spodní startovací polohy/musel jsem promáčknout tl. st.b pak se jakož takož mechanika rozjela a navedla pásek na hlavu jenže se netočily tentokrát pro změnu unášeče namotávání pásku v kazetě tak se to samo vrátilo do základní polohy a pokud chci kazetu vyhodit musím opět promáčknout st.tl.na displeji mi mrká 3 a když ji vyhodím tak mrká 1což už je pro mě vyšší dívčí ,někde jsem četl co to znamená za chybu ale už to nemohu najít myslím i na tomto foru,jinak se tu bavíme o VCR philips VR 732 které jsem dal do záhlaví nadpisu vlákna.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#18 Příspěvek od salora »

Jo ještě jsem se pozapoměl zeptat zda se dá nějakým tl. mechanika vyresetovat v případě že se poloha mode switch nachází na nesprávné poloze respektive v jaké poloze musí být zda to je u těchto nových modelů jinak nevím ale u starých typů kde byl mode switch nahoře /přímo pod přítlačnou kladkou/přišroubovaný na plechu šasi a naletovaný 5 piny kde byly výchozí polohy spínače značeny tečkou /zářezem/apod. to nevím.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#19 Příspěvek od BIPOLAR »

V první řadě zkontroluj gum.řemínek z motorku na ty dvě tyčinky (první delší a druhá je ta s tím šnekem a vrtulkou). Dost často prokluzují jedno nebo obě ozubená kolečka na jejich konci a pokud ano, tak ti přes to velké ozub. kolo(labyrint) nemůže fungovat správně ani mode swith.
Nevím jestli i teď, ale prodávalo se to jako KIT.
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
jano1154
Příspěvky: 184
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Piešťany

#20 Příspěvek od jano1154 »

Dodatok k "BIPOLAR" textu........Skontroluj ! Označené miesta môžu biť prasknuté....
Přílohy
PHI 505.jpg
(13.45 KiB) Staženo 79 x
--------------------------------------------------
Dym ukáže kde bola chyba.......

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#21 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

tohle je TurboDRIVE mechanika? pokud jo tak ty ani mode switch neměly ?? :?

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#22 Příspěvek od salora »

Ano díky za upřesnění a názorný snímek i když jsem to ještě včera neviděl tak jsem se na to dle rady a pokynů /To:Bipolar/podíval ale nic moc neshledal ,pamatuju se z dřívějšího laborování na jiném obdobném PH šasi že to tam opravdu bylo na šneku prasklé a proklkuzovalo to tady když jsem to točil ručně se zdálo že je vše v tomto ohledu ok poněvadž když to došlo na doraz tak to dál nešlo,spíše tu vidím špatně nastavenou pozici samotného mode switch ale to nevím v jaké má být apř. když je kazeta vyhozená čili defakto v nulové výchozí pozici,ještě je tü možná už slabá gumka od motorku na kolo žeby ta to mohla mít na svědomí nevím,zkusím pohledat a nahradit jinou.Každopádně vylučuji závadu na zdroji protože pokaždné /byt maličko změněné poloze/mode switch se to chová jinak ,ted už zase např. nechce vzít kazetu do šachty ale když tam šla tak si to už pásek na buben opásalo a vše vypadalo nadějně jenže asi nedostal správné povely procesor od mode switch protože v zápětí to začlo stávkovat/nešli totiž unášeče/ tím vyhodilo kazetu ven a na displeji začala mrkat 3 současně vlevo se symbolem dvou cívek jakoby kazety, i když není problém to vrátit do S.D. tak mě to docela štve protože tomu zase tak moc není když to předtím krásně šlapalo ale zase na druhou stranu zase o nějakou tu zkušenost mám navíc.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#23 Příspěvek od salora »

Jo ještě bych jen chtěl doplnit je jinak zvláštní a divné že To:RomanoREPAIRS při svých zkušenostek které zminuje ještě nikde neviděl mode switch shora šasi pod kladkou když se jich vyrábělo nespočet jak uvádí a upřesnuje To:Hill

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “