LCD Philips 20PF4121/58 SLC4.1E

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

LCD Philips 20PF4121/58 SLC4.1E

#1 Příspěvek od nadzgo »

Prosím o názor.
LCD Philips 20PF4121/58 SLC4.1E boli v zdroji vypučané kondy na sekundárnej strane,vymenil som všetky.Jednu kapacitu som zamenil 680uF za 1000uF.
Výstupné napätia sedia,problem je v tom že je obraz-zrno do červena a tie vymené kondy sa hrejú.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dneska je teplota elytů do 50°C braná jako normální. Samozřejmě předpokládám, že jsi tam dal vhodný elyty, nikoliv nejlevnější aušus na 85°C.

Na druhou stranu může být nafouknutí elytů důsledek, nikoliv příčina poruchy.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od nadzgo »

Dal som na 105°C

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Můžeš zkusit dát ze strany DPS přes elektrolyty SMD keramické kondenzátory 1 - 10uF na patřičné napětí. Je dobré volit hmotu X7R. Mají nižší ESR a elektrolytům trochu odlehčí od impulsních proudů.
Michal

Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od nadzgo »

no hlavne ma trápi ten obraz...

Uživatelský avatar
dufisek007
Příspěvky: 35
Registrován: 30 lis 2011, 01:00

#6 Příspěvek od dufisek007 »

měl jsem stejný problém, bouchnul elyt na napájení invertorů, a po opravě zdroje je obraz ( zrnění,AV) pouze modro bílý, OSD menu je OK, po připojení počítače také, navíc manuál nesedí chassis kod je shodný ale hlavní deska vypadá jinak.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#7 Příspěvek od 555 »

jednou mi to udělal LCD monitor,že obraz byl s velkým nádechem do červena.Pomohla výměna jedné CCFL trubice.
Usuzuju z toho,že tato TV má podsvícení CCFL trubicema.Jestli s LEDkama,tak moji radu neberte v potaz.

nebo je červený nádech jenom u zrnění? :roll:
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
dufisek007
Příspěvky: 35
Registrován: 30 lis 2011, 01:00

#8 Příspěvek od dufisek007 »

problém je ale v tom, že menu,jde naprosto normálně,také v náběhu černá je OK, místo bílé v zrnění je modrá, černá je normálně.....

napětí a v servisním menu žádná hláška o erroru není

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku, vymazáno. Používej tlačítko "zaslat odpověď".Děkuji, Killroy

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#9 Příspěvek od 555 »

ted nevím jestli si ten,co psal tohle vlákno :lol: já reagoval na zakladatele,že má nádech červené barvy
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
dufisek007
Příspěvky: 35
Registrován: 30 lis 2011, 01:00

#10 Příspěvek od dufisek007 »

ne nejsem,jen jsem připojil dotaz k němu, navíc to vypadá na obdobnou závadu,bohužel servisní dokumentace nejsou to co bývaly, teď je tam blokové schéma a šlus, je pravdou,že už 4 roky profesionálně neopravuji,ale je to děs.....

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#11 Příspěvek od 555 »

To jo no . Já když jsem sháněl před půl rokem servisní manuál pro LCD JVC 26 palců,tak manuál jsem našel,ale bylo tam jen zapojení logic boardu.

holt dneska už nedávají do S.M. schéma invertorů ani zdrojů.Nevím proč-možná proto,že zdroj montuje zas úplně jiná ,,firma" stejně jako invertor :roll:
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#12 Příspěvek od mirosne »

555 píše:holt dneska už nedávají do S.M. schéma invertorů ani zdrojů.Nevím proč-možná proto,že zdroj montuje zas úplně jiná ,,firma" stejně jako invertor :roll:
Presne tak,Killroy to už viackrát v starších vláknach vysvetľoval.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
dufisek007
Příspěvky: 35
Registrován: 30 lis 2011, 01:00

#13 Příspěvek od dufisek007 »

mohu jenom souhlasit, navíc dnes jsou většinou SM jen v elektronické podobě, asi se šetří všude. :P
přechodem z CRT na plasmu a LCD jsem toho raději nechal,i když se občas někdo najde a překecá mě, a to je tento případ.

I když musím přiznat, že díky fóru se podařilo najít někoho,kdo poradil, - při opravě zdroje dojde k poruše paměti, lidově se to tam přehází, - rada, nechat nahrát nový SW do paměti a mělo by to běžet..... uvidíme....

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“