AOC9KLR zmizí obraz, zůstane duha

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lupiino
Příspěvky: 36
Registrován: 06 čer 2006, 02:00

AOC9KLR zmizí obraz, zůstane duha

#1 Příspěvek od Lupiino »

Tak mám dotaz - řešili jste už někdo tuto závadu - po cca 10 minutách chodu zmizí obraz, ale VN běží. Na obrazovce se objeví duhové barvy, obrazovka je tmavošedá - ne zcela černá. Patrně reaguje na ovládání - mění jas, ale menu vidět není. Závada trvá i po restartu, když nechám monitor uležet déle, zase běží cca 10 minut......Nechce se mi s tím drbat, prý je to častá závada, platí i pro 7Kxxxx

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#2 Příspěvek od mety »

Skontroluj tranzistor v horizontale,či sa neprehrieva,ja mam ten isty problem a neviem si dať rady :? .A jak ti to zbne okamžite vypni,zhori ti 2sc....

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od breta1 »

Popsaná "duha" může být způsobena tím, že vlivem vady ve snímkovém rozkladu je vodorovná čára vlivem ss složky posunuta nahoru "až za roh", takže není vidět, ale obrazovka je podsvětlena a má jakési duhy.
Příčinou bývají studené spoje u konc. stupně vertikálu či vadný onen koncový IO.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#4 Příspěvek od mety »

TAk ja mam niečo ine blbe,mne sa hrozne prehrieva tranzistor v horizontale,bol spaleny+vadna dvojita dioda DMV 1500 + jedno IRF a jeden kondenzator.Stale ho prehreje až nakoniec začne sťahovať a rozťahovať obraz vertikalne.Prebral som to aj z niektorými ľuďmi tu z fora,myslel som že bol blby kondenzator,ale po výmene to iste :-(.A ešte blbne jas obrazovky,nastavim ho na VN trafe ale nedrži ale blbne.Jak vychladne monitor je tma,potom jak mu pridam rozsvieti sa,ale ubrať sa už neda :-(

Uživatelský avatar
Lupiino
Příspěvky: 36
Registrován: 06 čer 2006, 02:00

Opraveno

#5 Příspěvek od Lupiino »

Závada odstraněna - studeňák na IC 601 - TDA 9302-VERTICAL DEFLECTION OUTPUT CIRCUIT ;-)
Děkuji všem za snahu

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“