software pro SAT hledání družic

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

software pro SAT hledání družic

#1 Příspěvek od 555 »

Prosím Vás neznáte nikdo jak se jmenuje ten software který se nahraje do Notebooku,a přes Webku namířím na třeba astru 23,5 a na notebooku se mi ukazuje jestli je v tom místě dostupná či nikoliv a jakým signálem by byla přijímána

já jsem o něm zatím vždy jen slyšel.

i když nevím teda jak to muze hledat něco přes Webku ale slyšel jsem o tom

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#2 Příspěvek od scorpions-cz »

tak o tom jsem ještě neslyšel a ani si to neumím představit

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#3 Příspěvek od Eleman »

To co píšeš 555 je asi blbost. Ale existuje taková pomůcka, která využívá google maps: http://www.digitalnitelevize.cz/nastroj ... -paraboly/
kde si zadáš družici, na mapě dáš bod umístění paraboly a můžež se podívat kterým směrem (na co) by parabola měla "koukat" a podle toho ji v reálu natočíš. Elevaci musíš nastavit na držáku paraboly podle stupnice (pokud není od oka :cry: ). Pro hrubé nastavení je to naprosto spolehlivé a mnohokrát jsem to úspěšně použil. Samozřejmostí je následné přesné dostavení.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#4 Příspěvek od scorpions-cz »

Tak o tomto jsem taky zatím neslyšel a to instaluju sat. skoro denně.Zatím mi vždy stačilo kouknout jak má parabolu soused a potom podle měřáku. Pokud nejsou sousedi se satem a ani nesvítí sluníčko použiju kompas a potom měřák. Pravda když jsem kdysi začínal tak se mi párkrát stalo,že jsem parabolu upevnil a signál potom nenašel.To už je ale dávno :lol:

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#5 Příspěvek od Eleman »

Tak to někdy zkus. Pokud je čeho se chytit (objekt kterým směrem má parabola koukat) a nekecá moc stupnice elevace, je to rychlý a jsi tutovka na žádaný družici. Odkaz máš v mém předchozím příspěvku. Mapa je velmi podrobná - použij přiblížení.
Vždycky když jdu někam montovat, předem si to najdu podle přesného umístění paraboly na domě a pak to jde velice rychle a spolehlivě.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od Milan121 »

Já slyšel o digifoťákách,údajně jej mají v sousední firmě.Namíří předpokládaným směrem a nějak se jim jednotlivé družice zobrazují na hledáčku.Ale neviděl jsem to.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#7 Příspěvek od 555 »

děkuji Vám to o čem jsem já psal jsem na vlastní oči neviděl ještě,ale říkám si člověk za zeptání nic nedá ani na googlu jsem nic o tom nenašel.jinak takhle měřák mám na satelity.tady s tou pomůckou jsem chtěl docílit toho,abych stoprocentne si mohl rict ano na toto místo mohu připevnit třeba konzolu a pak při ladění paraboly zjistil že mi něco brání v signálu.Ale ta zase vono to je okem vidět jestli tam nic nebrání.tohle by byla takový výborná pomůcka.ale ona i ta mapa jak mi tu někdo poslal je vynikající:-)

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#8 Příspěvek od Eleman »

Tak jsem přeci jenom něco zajímavého našel
http://www.dishpointer.com/category/iphone-apps/
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#9 Příspěvek od Hrnous »

The app uses the gps, accelerometer, and the compass of the new iPhone 3GS.

Nebo myslíš že opravdu stačí webkamerka ? Jedně že by sis do pc nainstaloval věšteckou kouli.. jenom ta licence bude asi dražší! Jediné k čemu tam ta kamera je, je aby měla kde sehnat pozadí na které ti ty družice vykreslí, jinak k prdu..

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#10 Příspěvek od Eleman »

Samozřejmě "webka" nestačí.
Zajímalo by mne jestli to někdo z vás vyzkoušel, nebo se k tomu chystá. Mohl by se pochlubit a podělit o zkušenosti.
Nemám iPhone a vůbec mě to netrápí.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Odpovědět

Zpět na „Software“