Vysavač Electrolux Z1043, vypínání motoru

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lubomirZ
Příspěvky: 29
Registrován: 13 říj 2011, 02:00

Vysavač Electrolux Z1043, vypínání motoru

#1 Příspěvek od lubomirZ »

Zdravím,
chtěl bych se zeptat na závadu vysavače electrolux z1043.Vysavač se po chvilce začne sám vypínat a za nějakou dobu se opět zapne.Celý jsem ho kompletně vyčistil vzduchem,nový filtr,sáček,uhlíky jsou ok.Bohužel závada se projevuje opět.Prosím o radu včem by mohl být problém??Děkuji.

Uživatelský avatar
telman
Příspěvky: 86
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od telman »

Podobne sa chová aj typ CycloneXL (tiež Electrolux). Zrejme sa jedná o teplotnú poistku. Vysávač sa dosť hreje i pri malom nastavenom výkone. Pripisujem to nevhodnej konštrukcii, nie som si istý, či je to reklamovateľné.

Uživatelský avatar
lubomirZ
Příspěvky: 29
Registrován: 13 říj 2011, 02:00

#3 Příspěvek od lubomirZ »

Díky za odpověd.Ten vysavač co mám je už dávno po záruce,spíš ho používám na vysávání auta.Jen mě tak napadlo co kdyby se ta teplotní pojistka odstranila....

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

U těchto motorů (Domel MKR2451) někdy bývá ta tepelná pojistka vadná - vypíná při menší teplotě a po výměně za jinou je vše OK.

Bývá schovaná pod jedním uhlíkem, po jeho odšrubování (i s držákem) se dá jednoduše vyměnit. Jenom nevím, kde sehnat náhradní - typ pojistky neznám a ty "dobré" tahám z vyhořelých motorů (momentálně žádnou nemám). Teoreticky by to mělo fungovat i bez ní, jenom hrozí zničení motoru po přehřátí vysavače. :wink:

Uživatelský avatar
lubomirZ
Příspěvky: 29
Registrován: 13 říj 2011, 02:00

#5 Příspěvek od lubomirZ »

Ted jsem otevřel ten vysavač tak motor má označení DOMEL MKR 2251-3.
Tepelnou pojistku jsem tam našel,byla opravdu pod jedným uhlíkem.Je fakt,že je silně zaoxidovaná tak ji zkusím isopropylem vyčistit a uvidím jak pojede.Volal jsem do servisu electrolux a ani tam bohužel nevedou pojistku do těchto motorů.Leda objednat celý motor,což vzhledem ceně nového dílu a stáří motoru se nevyplatí.Dám vědět zda-li se oprava podařila.

Uživatelský avatar
lubomirZ
Příspěvky: 29
Registrován: 13 říj 2011, 02:00

#6 Příspěvek od lubomirZ »

Tak to vypadá,že snad by to mohlo být dobré.Vše jsem vyčistil a nechal jsem vysavač jet na plný výkon hubicí jsem dal na koberec at má odpor.Uvidíme jestli se závada projeví za nějaký čas.Zatím koukám po netu na ty pojistky,ale je to bída.Každopádně děkuju za bleskové odpovědi.

Uživatelský avatar
vinca
Příspěvky: 181
Registrován: 20 lis 2007, 01:00

#7 Příspěvek od vinca »

chalani, ted jsem rozebiral vysavac a mel jsem podezreni na uhliky, bohuzel uhliku je habadej a tudiz je v prdeli kotva na motoru, protoze u kotvy probiha bleskovy tanec a zvenci jde videt, ze cast rotoru je spalena, co s tim?jde sehnat nekde novej motor? Skoda vyhodit vysavac cely,kdyz je vadny jen motor. Jedna se o vysavac elektrolux telescopic HEPA H12.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#8 Příspěvek od JirkaCZ »

Pod názvem "elextrolux teleskopic HEPA H12" chce to spíš celý název vysavače nejlépe podle štítku co je na spodní straně a ikdyby prodávaly nový motor tak je to monimálně za 1500,- ne -li víc :) A v dnešní době se už dají koupit náhradní díly snad jen na motory od Zelmeru :)

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#9 Příspěvek od ohryzek36 »

HEPA H12 je jenom typ filtru - jestli sháníš motor, tak je potřeba opsat komplet vše ze štítku - u Electroluxu ne jenom typ, ale i PNC číslo a pro jistotu i výrobní číslo - u vysavačů bývají často různé podtypy a ty se často liší osazením motoru. Jestli chceš sehnat nový motor, tak jednoduše opiš tyto věci ze štítku a zavolej do nejbližšího servisu - udají ti cenu, popřípadě objednají motor :wink:

Jestli se ti nechce volat, tak napiš i ten typ sem, maximálně ti to ale nacením, sehnat si ho musíš už sám :D

Uživatelský avatar
vinca
Příspěvky: 181
Registrován: 20 lis 2007, 01:00

#10 Příspěvek od vinca »

zjistil jsem taktez, ze je to filtr, uz jsem daval pozadavek do elektroluxu a cena 970kč a jeste se musi objednat prez servis, jeste to zkusim primo k vyrobci,ale to asi nepujde. Jinak je to tento: Vysavac zn. Electrolux, model Code: XXL130, PNC 910288045, Type PA2, serial number 83500281.
Mozna by stacil sehnat rotor, ale to uz chci asi moc :lol: Vyrobce motoru je firma DOMEL?

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#11 Příspěvek od ohryzek36 »

Tak u těchto motorů výrobce Domel asi nebude (přesně to nevím - v dokumentaci to není, ale cena se mi zdá nějaká nízká). Tipuju nějaká čína (Dechang nebo tak) - vysavač by se měl montovat v maďarsku.

Rotor určitě neseženeš, motor možná poznáš někde tady , ale sedět nejspíš nebude žádný - musel bys vědět přesný typ - to už je jednodušší za něj dát těch 900 tady v ČR a máš to i se zárukou :D .

Uživatelský avatar
vinca
Příspěvky: 181
Registrován: 20 lis 2007, 01:00

#12 Příspěvek od vinca »

to snad ne,cina, se ho jeste zeptam, zda-li je to cina
:D

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#13 Příspěvek od ohryzek36 »

Takže by tam měl být motor "Desheng PY29 - 1900W" - to asi německá značka nebude... :D

Uživatelský avatar
vinca
Příspěvky: 181
Registrován: 20 lis 2007, 01:00

#14 Příspěvek od vinca »

nasel jsem ten motor DOMEL MKR 2553-2 na googlu a pri prepoctu z EURA na CZK stoji 2300kc :lol:

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od PavelN »

motor stojí v nákupce asi 700,-

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“