Kvalita techniky včera a dnes

Vše co se týká satelitní techniky a dekodérů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

Kvalita techniky včera a dnes

#1 Příspěvek od kokun »

http://www.parabola.cz/clanky/4478/kval ... ra-a-dnes/

Autor článku se zřejmě zabývá převážně SAT technikou, ale ono to asi platí pro spotřební elektroniku všeobecně :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
telman
Příspěvky: 86
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od telman »

Veľmi dobrý článok-tento trend je tu bohužiaľ už dlhšie a vzhľadom k stále klesajúcej kúpyschopnosti obyvateľstva bude zrejme pokračovať. V EU je všeobecne definovaná doba záruky na dva roky, takže výrobcovi stačí, ak sa životnosťou svojich výrobkov nejako do tejto doby "vmestí" - česť výnimkám, kde výrobcovi záleží na kvalite a spoľahlivosti svojej značky - ale tam je to potom vyjadrené aj v cene výrobku. Riešením je zrejme len legislatívna úprava terajších reklamačných podmienok v ústrety zákazníkovi a zabezpečenie ich striktného dodržiavania. Tým by sa zväčšil tlak na výrobcov, aby hľadali rozumnejší kompromis medzi cenou a kvalitou.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Jaké zřejmě , vždyť je to náš "kolega" , mohu-li si to slovo dovolit . :D

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Davidus »

nikdo si nechce zaplatit za kvalitu, a to je problém

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jsem v kategorii legend - Humax 5500 mám. Běžná cena tehdy 13500Kč (naštěstí ne pro mě), teď leží někde ve skříni, protože jsem televizi vyměnil za starosti o rodinný domek.

Ten článek by měl viset na bilboardech kolem supermarketů s elektronikou.

P.S. Víte, že původní SOS ( sdružení obrany spotřebitelů ) je v konkursu ? Není zájem o to být chráněn před podvodníky.

http://www.financninoviny.cz/zpravodajs ... urz/653637
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#6 Příspěvek od jirkati »

Davidusi - jak poznám kvalitu? Podle ceny to nejde, protože obchodníka zajímá jen marže. A že by sdělovací systémy v Evropě zrovna oplývaly informacemi na toto téma se také nedá říci. Někdy se dá spolehnout na značku, ale je veřejným tajemstvím, že naši obchodníci klidně skoupí zařízení bazarové jakosti a prodávají jako plně jakostní zboží. Dokonce existují dohody s výrobci o co nejnižší ceně pro náš trh. To už pak nemá s jakostí nic společného.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

BOBOBO píše:Jaké zřejmě , vždyť je to náš "kolega" , mohu-li si to slovo dovolit . :D
Autor článku:
Radomír Kovář
23.10.2011

BOBOBO - to víš, že mně to taky hned napadlo (po přečtení toho článku), že to bude "náš" RadekB.
Jen to "B-čko" (v nicku) mně mátlo.
Přihlásí se k autorství :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Určitě.

Já bych to napsal daleko nevhodněji pro publikování.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Pruser je v tom, ze pri niektorych veciach si uz clovek nemoze ani priplatit, aby dostal kvalitu. Napriklad PC zdroje. V drahom zdroji je milion nezmyslov, ale elyty su cinske smejdy a ventilator smejd s klznymi loziskami (hlavne, ze bude v teste tichy, stav po dvoch rokoch uz nie je zaujimavy). Zdroj s kvalitnymi japonskymi elytmi sa kupit neda - najlepsie, co sa da bezne kupit, je YAGEO/TEAPO...

Keby chcel niekto pisat o znackovych PC a zdrojoch LiteOn, Delta a Hi-Pro, tak dopredu hovorim, ze tam je to uz par rokov uplne rovnake.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Oldradio »

Většina výrobců si v Číně zadá požadavek, do jaké ceny se to má vejít a Číňani pak vymýšlejí, kde se ještě dá ušetřit a podle toho to vypadá.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ještě, že lepidlo je dražší než železo, jinak by už dávno vynechali vývody u součástek.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#12 Příspěvek od Killroy »

Radek to napsal dobře a krásná debata. A tolikrát přetřásané téma o kvalitě různých součástek s tím plně koreluje. Protože jejich kvalita je zcela odpovídající tomu, co se z nich dneska vyrábí.


.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od durkovic »

cele to smeruje jaksi niejkam...

sam som sa parkrat sklamal už aj pri nakupe nových pristrojov spotrebnej elektroniky, mnohokrát som sa stretol už v predajni s tým že personal obchodu ani nevie čo predáva , vedia povedať bla bla niečo okolo toho, niektorých neznalých to možna zaujme a kupia to... prste už aj v obchodoch su jaksi len "podavači" a samozrejme ponukaju to najlacnejšie čo v predajni maju aby sa toho zbavili. kde su časy ked si človek prišiel kupiť nejakú sonku , alebo video či audio pristroje panasonic philips sony či JVC, personal vedel o tom porozpravať pripadne predviedol, mali to na predajniach zapnuté ukazali všetky prednosti daných prístrojov atd, potom sa dalo aj vybrať na mieste no dnes....

čo sa týka kvality dnešnej elektroniky no je to tak ako sa píše v článku a ako to popísali mnohí už aj tu na EB. ak by pri tej výrobe osadili len o trocha kvalitatívne lepšie sučiastky a nešetrili na zapojeniach , mnohým reklamaciam by sa predišlo. všetko sa to motá nejako okolo kondenzátorov, diod atd, kultura osadzovania ... ako posledné blšakové šmejdy, a niekedy aj tam je to o niečo lepšie. a na tie nekvalitne sučiastky netrpia len uplne low cost pristroje. už sa to prejavuje aj u AV receiverov a podobne.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#14 Příspěvek od RadekB »

kokun píše:
BOBOBO píše:Jaké zřejmě , vždyť je to náš "kolega" , mohu-li si to slovo dovolit . :D
Autor článku:
Radomír Kovář
23.10.2011

BOBOBO - to víš, že mně to taky hned napadlo (po přečtení toho článku), že to bude "náš" RadekB.
Jen to "B-čko" (v nicku) mně mátlo.
Přihlásí se k autorství :?:
Ano, psal jsem to já. Původní verze byla nepublikovatelná, nyní má největší výhrady jeden majitel eshopu a jeden z dovozců Topfieldů.

RadekB je zkráceně Radek Boskovice, což byla moje volačka na CB.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Bernard »

Radku Boskovický, ty jsi výjimečný úkaz, odborně fundován, praktickými poznatkami nabit, a ještě o tom dokážeš krásně napsat. To se cení! :agree:

Odpovědět

Zpět na „Satelitní technika a dekódování“