Výběr nové lednice, co vybrat

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jarek89
Příspěvky: 1
Registrován: 27 říj 2011, 02:00

Výběr nové lednice, co vybrat

#1 Příspěvek od jarek89 »

Ahoj vybírám novou lednici a nevím jakou vybrat.

Mé požadavky:

Nízká spotřeba
No frost
Mražák aspon 90 l


zatím jsou v mém výběru tyto dvě lednice

http://www.bila-vede.cz/zbozi/siemens-kg36eaw30/

http://lednice.heureka.cz/siemens-kg-36vvl30/#buy-there

Kterou lednici byste si vybrali vy?

Ještě jeden dotaz jaký je rozdíl mezi no frost a low frost. Za případné rady děkuji.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Ani , své poradní hlasy jsem zredukoval v podstatě u všeho na jednu větu , co má v základě záruku alespoň na 3,5 , lépe 5 let v CENĚ .

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kromě té prodloužené záruky je ještě potřeba vhodně zvolit umístění, teprve potom přijde na řadu spotřeba a námraza.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#4 Příspěvek od doktor365 »

Plně souhlasím koukal bych na záruku těch 5 let.Já si před pár lety koupil Liebherr dráhá každej vychvaloval značku.Po záruce klekla a kompresor atd. šrot. Taky bych koukal aby šlo vyměnit těsnění dvířek.U ty co jsem měl nešlo,jedině celé dveře,cena za jedny 3500.

Uživatelský avatar
woshiniyeye
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2
Registrován: 18 lis 2011, 01:00

#5 Příspěvek od woshiniyeye »

I am more interest how that actually happen.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ty ještě nemáš BAN, ty vošhíný oko ? Tak už máš. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#7 Příspěvek od pospisjak »

Tak po 25 letech mi na calexce (kombi) odešel termostat a už asi předá štafetu, vzhledem k pokroucené gumě dveří to nebude se spotřebou žádná sláva.

Hledám náhradu... Celkem mě překvapila funkce No Frost u mrazáku - vzduchový kanál s ventilátorem k výparníku, který je mimo potraviny, takže se může automaticky odmrazit a potraviny nenamrzají, voda odteče - to je pro mě úplná novinka. Jde o to, jaká je životnost ventilátoru (ložiska) v takových podmínkách... Ovšem chladničky NoFrost mají obvykle vyšší (uváděnou) spotřebu a jsou dražší, takže nevidím moc výhod. Např. BOSCH KGN 36Y20 0,96 kWh / den

Je mi jasné, že může být nakrásně spočítaný chladící cyklus se všemi jeho teplotami a tlaky, ale námraza na výparníku mrazáku to úplně rozhodí a asi klesne účinnost. Jde o to, že výrobci udávají jakousi spotřebu za den, ale nikde jsem nezjistil, za jakých je to podmínek a hlavně - jestli se uvažuje námraza u mrazáku bez NoFrost. Jestli ne a reálná spotřeba je s námrazou vyšší - tak to podstatně mění situaci. Taky by měly mít různé firmy stejné podmínky měření. Nevíte někdo, jak moc ovlivní namrzlý výparník spotřebu? Celkem mě to zajímá a nikde jsem to nenašel.
Takže kdoví, jestli tu spotřebu takhle můžu srovnávat...

Nevíte, jak je to s dostupností ND, např. těsnění dveří (pokud teda není zapěnované, nedemontovatelné) u značek Liebherr a Bosch?

Mám dva favority:

/0/]LiebherrCT2841 za 9000,-
a Bosch kgn 36y20 s tím odmrazováním mrazáku za 11000,- . Obě jsou 1 kompresor / 1 okruh, doufám, že to nevadí :?:

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od badoch »

Koukni na značku Beko, mívají akce s prodlouženou zárukou na 5 let, cenově to vychází slušně. Není to sice žádný zázrak ale už mi doma funguje druhým rokem. A++ a oproti původní Fagor je úspora za elektriku opravdu značná.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#9 Příspěvek od doktor365 »

liebherr má zapěněné těsnění nelze vyměnit,pouze celé dveře,souhlas co psal badoch,koukni na BEKO 5 let záruka a je za pár stovek.Loni kupovala tchýně beko za 5555,- pět let záruka a je A+

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#10 Příspěvek od Hydrawerk »

Máme Liebherr CN 3023 od roku 2007 a stále slouží. Byl tam pouze drobný problém se zamrzáním hadičky na odtok vody z mražáku. To se vyřešilo rozevřením hadičky, takže teď už systém No Frost funguje v mražáku i v ledničce. Některý prodejce také nabízí záruku 5 let, dokonce i na zboží druhé jakosti.
http://www.mctree.cz/liebherr-shop/chla ... 21/?path=5
Tahleta má magické oko a příkon 1,0A. :lol: :lol:
http://www.mctree.cz/liebherr-shop/komb ... ath=400|16

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#11 Příspěvek od Hydrawerk »

pospisjak píše:Jde o to, jaká je životnost ventilátoru (ložiska) v takových podmínkách...
Obě jsou 1 kompresor / 1 okruh, doufám, že to nevadí :?:
Ta naše Liebherr CN 3023 má také dva větráky. Myslím, že chlad jim moc nevadí. Je tam 1 kompresor a 2 okruhy, takže lze vypnout ledničku a nechat v provozu jen mražák, třeba při odjezdu na dovolenou...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Také se přídám k těm , co UPŘEDNOSTNÍ delší záruku , jinak kolem nás vyhrává šrot , tak alespoň tou zárukou si prodluž klid . (nebo platbu za nový , bezpříkonový výrobek )

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#13 Příspěvek od pospisjak »

Se zárukou aspoň 5 let počítám, je to za příplatek u Liebherru (450 Kč) i u Bosche (1300 Kč).
Velice mě zarazila negativní zkušenost doktor365, jsi první, kdo nadává na Liebherr . S těmi dvířky mě to mrzí, jde o to, jestli dnes jdou vůbec jaké těsnění vyměnit (Bosch, Electrolux,.. )? Na stránkách se to nedozvím. Je to jedna z nejčastějších závad a už jsem i jednu 4letou Liebherr s prasklou gumou mrazáku viděl
:(
Badoch: Naopak Beko jsem myslel, že je spíš aušusová značka. Jsou na to ND?
Potřebuji objem chladničky cca 210 l a mrazničky jen 50 - 60 l (máme další 180 l mrazák)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#14 Příspěvek od Hydrawerk »

Já mám ke značce BEKO jakýsi odpor, ale zkušenosti s jejími výrobky nemám žádné. Jedná se o značku turecké firmy Arcelik s tradicí od roku 1955. http://en.wikipedia.org/wiki/Ar%C3%A7elik Možná moje nedůvěra není na místě, fakt nevím.
Jo a víte, že Calex už zaniknul? Asi jo.
http://www.slovenskefirmy.sk/firma/1148 ... avce--a-s-
http://www.elektro-kuchyne.cz/calex
Ale nebude to tak dlouho. Na heureka.cz je ještě pár ledniček, co se evidentně donedávna prodávaly... http://lednice.heureka.cz/calex-crc-390 ... ecifikace/

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#15 Příspěvek od pospisjak »

Tak se pídím dál a začínám řešit klíčové téma: Námraza mražáku.
Udává se jakási "denní spotřeba energie" za nejistých a nikomu neznámých podmínek. Vždyť významně závisí na mnoha faktorech: Teplota uvnitř / vně , návštěvnost mrazničky, mnořství vkládaných potravin a NÁMRAZA.
Pokud jsou následující články pravdivé:1) , 2) , 3) , tak 3mm námraza zvýší spotřebu až o 75 % !
Pokud je udaná spotřeba u "námrazových" chladniček měřena v ideálním stavu (po odmražení), který je v reálu málo kdy, tak je veškeré měření a štítkování k ničemu! Srovnávají se hrušky s jabkama. Potom by měla opravdu smysl beznámrazová mraznička, kderá má "udávanou" spotřebu cca o třetinu vyšší.

Tento pán mi mluví z duše a má pravdu.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“