Pískání ATX zdroje

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#16 Příspěvek od Nagant »

Teď jsem našel článek o pískajících zdrojích na http://4um.ocguru.cz/showthread.php?t=30497
To jsou tedy věci, to vám řeknu; zdroj se prý nesnese s nějakým HW, typicky disky 120 GB od Seagate a snad základkami od MSI. Mám 120 GB a 60GB, oba ale od Maxtoru. A deska je od MSI.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

To je presne to, o com hovorim... Cize to nemusi byt chyba zdroja ale vlastnost.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#18 Příspěvek od Nagant »

Děkuji pěkně za takovou vlastnost. :evil: Co tedy koupit za bezproblémový kvalitní zdroj, tentokrát již zcela nový? :nevim:

Doplňuji: Dle všeho to dělá v kombinaci se základní deskou MSI-6337LE5 (i815 EPT Pro), protože pokud mám připojené jen HDD, DVD-RW mechaniku, CD-RW mechaniku a FDD, tak nepíská.
A píská chvílemi, ne stále, budu to sledovat.

Zatím jsem do toho zdroje jen nakoukl, elyty vyboulené nejsou, jelikož je spousta součástek zalita nějakou hmotou, tak jsem se do měření elytů a jejich případné výměny zatím nepouštěl.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Jirka »

Nagant píše: Doplňuji: Dle všeho to dělá v kombinaci se základní deskou MSI-6337LE5 (i815 EPT Pro), protože pokud mám připojené jen HDD, DVD-RW mechaniku, CD-RW mechaniku a FDD, tak nepíská.
Když odpojíš desku, tak podstatně snížíš odběr (cca +- 100W). Třeba proto přestal pískat ...
*****

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#20 Příspěvek od Nagant »

100W snad ne, Celeron 900 má odběr do 30W, přídavné desky snad moc "nežerou".

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#21 Příspěvek od Kocur »

Mám tu zdroj,nevím jaké značky,musel bych do garáže a ten se jeví OK naprazdno,ale při zatížení odporama začne nesnesitelně pískat,vyzkoušej ho naprázdno bez desky a potom zkus zatěžovat jednotlivý větve.
Jinak taky nevím proč všichni vychvalují FORTRON,mám tu jeden,u kterýho neustále hoří pomocný zdroj,úplně stejný zapojení jsem už viděl u nějakýho obyč zdroje a byl tam ten samej problém,takže to od sebe zřejmě všichni kopírují.
Nejhorší je,že on běží třeba celej den bez problémů,ale z toho ho vypnu a hned zapnu a je konec.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#22 Příspěvek od Nagant »

Zdroj jsem namontoval do bedny a začal jej rutinně používat a žádné pískání neslyším. Tak nevím.
Nebo jsem si už zvyknul.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#23 Příspěvek od Kocur »

Tak jsem prověřil ten můj zdroj překvapivé značky FORTRON a píská tam hlavní trafo,bez zatížení nic a po zatížení se nepříjemně rozpíská,po výměně za jiné z jinýho zdroje stejné konstrukce je vše OK.Přitom trafo se zdá být zajištěný proti vzájemnýmu pohybu jeder proti sobě i kostra je zajištěná kapkami nějakýho lepidla a přesto píská.
Dle mých zkušeností co mi prošly rukama je FORTRON jeden z nejvíc poruchových a nejhůř opravitelných zdrojů.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

No uz som vselico opravoval ale Fortron sa ku mne este nedostal.

Uživatelský avatar
lucasan
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 49
Registrován: 19 čer 2018, 02:00

#25 Příspěvek od lucasan »

sorry že vám do toho lezu mám na stole FPS300-60THA (1PF) tenhle píská když se zapne na prázdno zvláštní je že přestane pískat když krmí desku zrovna od MSI co tu mám dvě a jedna AOpen :lol: naopak po ohřati zdroje znej vycházej divný zvuky připominající tekoucí vodu nebo jiskření 8O

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#26 Příspěvek od Nagant »

Všechny Fortrony nižší třídy jsou vždy po několika letech provozu na výměnu elektrolytických kondenzátorů, nebo výměnu celého zdroje.

Ten tvůj je jak starý, kolem 15 let?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Ano, byvaju tam TEAPO. Menil som ich uz dost, ak clovek pouzije kvalitne elyty, tak zdroj zase dlhe roky funguje.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“