Zase mikrovlnka

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
wjedator

Zase mikrovlnka

#1 Příspěvek od wjedator »

Mám menší problém s mikrovlnkou. Vidím, že na tomhle fóru se vyskytuje pár lidí, kteøí o tom nìco vìdí (já toho teda už spravoval hodnì, ale mikrovlnku ještì ne). Jakmile ji zapnu, tak v ní nìco bouchne, nepodaøilo s mi zjistit co, a vyhodí jistiè. Pojistka ale zùstane dobrá. Když odpojím VN z trafa, je všechno v poøádku (teda kromì toho, že to nepeèe :) ). Dioda je taky OK, kond ale (momentálnì) nemám èim zmìøit. Asi to bude magnetron, žejo? Majitel(ka) asi nebude ráda. :D

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

možná špatný magnetron, možná jen špinavá slída mezi magnetronem a vnitøkem trouby

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Pokud něco bouchne a orig. pojistka zůstane dobrá, jedná se asi o lacinou MWT která nemá měkký rozběh a ta rána je nasycení trafa a nabití kondu. Není to závada ale blbá vlastnost která bezproblému vyhodí 16A jistič s rychlou charakteristikou. Jinak můžeš PŘI VYPNUTÝ troubě ještě odpojit VN vývod od trafa a pak to zapnout, čímž vyloučíš závadu kondu, diody, magnetronu.

wjedator

#4 Příspěvek od wjedator »



wjedator

#5 Příspěvek od wjedator »

Ještì jeden dotaz: dá se nìjak jednoduše poznat, jestli to dìlá megnetron, nebo ne? Myslím nìjakou jednoduchou metodu, tøeba když ho odpojím, ale nechám zapojenej kondík a diody. Myslím jestli se s tím nic nestane, podle mì by nemìlo, ale èlovìk nikdy neví, mikrovlnku mám rozebranou poprvé.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#6 Příspěvek od SMITH »

Možno to bude blbos￾, ale niekdo tu spomínal, že na dvierkach sú ochranné koncaky, ktoré skratujú fázu ak sa zapne mikrovlnka a nie su správne zavreté dvere.
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

wjedator

#7 Příspěvek od wjedator »



Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od riker »

Já bych to viděl na magnetron, páč jestli ti tam něco bouchne tak by to nejspíš mohlo být v něm. Pro upřesnění, ta destička se nazývá mikanit.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#9 Příspěvek od SMITH »

Akurát som pozera aký si manuál od mikrovlnky a tam je napísané ,že magnetron má ma￾ svorky voèi zemi nekoneèno a voèi sebe 0-1 Ohm.
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

wjedator

#10 Příspěvek od wjedator »



Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#11 Příspěvek od tibi »

a vn cast sa ti nedotyka s kostrov? podla mna to bude poskodeny magnetron.

Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 70
Registrován: 03 bře 2005, 01:00

#12 Příspěvek od karas »

zkus odpojit jen magnetron a uvidíš, ale myslím si že to bude tím

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“