Seriál "Vyprávěj"

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

Seriál "Vyprávěj"

#1 Příspěvek od pajap »

Kdo viděl poslední díl?
Myslim, že děj byl kolem roku 1978...
Pobavilo mě však, jak tam hrdinové koukali na televizor Merkur 2 :D
Pokud se nepletu, tak ten se vyráběl o desetiletku později...
Zdraví Pája...

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Merkur2 byl od 1989 nahoru, myslím až do 1991. Takže je to nereálné a takových věcí je tam mnohem víc. Mě třeba hned upoutala oranžová trafopáječka řady ETP v ruce p. Skopala. Kluci v radiokroužku měří a pájejí na nějakém zdroji nebo TV šásku nedávné konstrukce a další. Určitě je to zajímavé téma pro všímavé pamětníky z naší branže. Debatovat by asi mohlo i o pivních lahvích, dlouhé/krátké hrdlo a další..

.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Ačkoli bych se mohl řadit mezi pamětníky, bohužel nemám tušení o jaký pořad jde...

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#4 Příspěvek od pajap »

Jezevec: tak se dívej v pátek na ČT1 ve 20,00 a uvidíš :roll:
Jinak je těch "časových neshod" víc, ale ten Merkur mě fakt pobavil!
Ta trafopáječka taky, já jsem měl tou dobou jako malý kluk takovou hodně hranatou - snad ETP II, ale tím názvem si nejsem jistý.
Zdraví Pája...

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#5 Příspěvek od Milan_F »


Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Habesan »

Jak myslíte, že dělají záběry na "staré" CRT televize? Postaví do škatule se zaobleným výřezem LCD a uberou barvy...

V první sérii mě zase zaujala koupě televizoru v 60. letech. Na studentské koleji měl normálně stát telku, ale když kupovali novou pro rodiče, tak to byl nepřekonatelný problém.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od GeorgeB »

Dokonalý to nebude nikdy. Určitě maj nějaký poradce, kteří se snaží udělat co nejrealističtější prostředí pro danou dobu, ale prostě neuhlídaj všechno.
Mě třeba v šedesátých letech překvapila hranatá bruska Elko B175 na stole v dílně. Lahví jsem si taky všiml, ale prý se tvary lahví několikrát měnily, takže v tý době opravdu byly i hubený.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jezevec »

Uff, tak to není moje parketa. To je seriál pro masochisty...
Celý je to takový divný, připomíná mi to ty "retro" čínská gramorádia z plastu.

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#9 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

No, tak ta DPS na začátku jak je v tý dílně na stole na začátku videa, je stará tak maximálně 10 let. :D

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#10 Příspěvek od Sandal »

pajap:Nesmíš bejt takovej detailista.Jeden díl natáčeli u nás vedle mě ve zrušenym obchodě v Podvekách a v okolí,tak sem viděl jak to tam všechno šiděj.Natáčeli taky nedaleko v Masarykově Táboře YMCA v Soběšíně a tam vyšli ze vrat a najednou střih a byli někde na Křivoklátu
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#11 Příspěvek od jirkati »

Tedy musím přiznat, že svým způsobem obdivuju lidi, co se dokáží na takovéhle pitomosti dívat. Asi jsem v té době žil na jiné planetě, protože minimálně polovina popisovaných událostí z těch angažovaných seriálů je totálně mimo. Jedno heslo kdysi znělo "Nelhat a nekrást". Škoda, že už se to přežilo.
Naposledy upravil(a) jirkati dne 09 lis 2011, 11:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#12 Příspěvek od kevin_mitnick »

Na druhou stranu. pokud nemaji filmari stroj casu, tak polovinu veci, ktere se pouzivali pred rokem 89 proste nesezenou. V serialu je snaha o jistou historickou vernost, ale na detaily, ktere pochopi 20 lidi z republiky proste rezignovali. Chapu, ze tech 20 lidi, co tenkrat delali servis televizi nastve, kdyz je v zaberu sasi Merkur 2 misto Merkur 1, ale uprimne, co meli filmari delat ?? Nechat lidi markyrovat opravu na jinem sasi a s jinou pajeckou, nebo nic neodvysilat ??

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Oldradio »

S tím Merkurem se jim to moc nepovedlo, půjčoval jsem jim ze své sbírky Fatru, co se objevila u Franců ve vile a pořád řešili, jestli odpovídá té době a pak si tam šoupnou Merkura 2 a jestě je na něj 10 vteřin plný záběr.
Daly by se psát seznamy různých drobností, co jim tam nesedí.
Např: 1) Škoda 1000MB, co ji má herec Skopal, nemá už prolis na střeše a to ji kupoval hned v roce 1965
2) Čb monitory v dílně ČST taky přicházejí do reality až teď, přitom jsou v ději už min. 5 let

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Habesan »

Já bych jim nepučil ani bouchlou lampu. To je furt nějaká recyklace a pak nemaj jak točit retro.

Jo, plastový retrorádia z číny ten seriál opravdu připomíná.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Díval jsem se na první díl asi 5 minut a pak jsem musel jít od TV pryč - tak jsem byl znechucenej, co se dá natočit za trapnost. Kdyby to udělali jako dokument, možná by to mělo význam - ukázat dnešním -náctiletým, jak se tenkrát žilo, čím se zabývala rodina a lidi v práci, že se stála fronta na všecko i na vložky a hajzlpapír... Ale co z toho udělali, to nostalgický fňukání po "těch starých zašlých časech", to mne přesvědčilo znovu už po několikáté, že česká televize je akorát na 2 věci ...

A věcný chyby už radši odmítám komentovat, to jsou oškubaný náklady na hodnocení historický věrnosti - prostě radši ušetří pár tisícovek za člověka, který by jim řekl "tohle tam necpěte, to se objevilo až o 10 let později než je doba, o který to točíte" - škudlí se na všem a na historický věrnosti se to nejsnáz udělá...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“