Rozhlas po drátě

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#16 Příspěvek od mi-ro »

Koncový stupně byly se dvěma GU83 a měly výkon 1000W. Později se přecházelo na polovodiče a tady byly stojany s paralelním řazení 100W konců AUJ 636, poději AUJ 637 s výkonem stojanu až 1200W. Jiný typ stojanu s konc. stupni 500W typu ADJ636, kde jich bylo 5ks. Kdyby někdo měl možnost nějakých fotografií toho konce s GU83 nebo i jiných, uvítal bych je nejen já. Dokumentaci k a foto ADJ636 můžu poskytnout. Vděčím za to Dratakovi!!
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Oldradio »

jednu fotku zesilovač pro DR bych tu měl, sovětské výroby.
Přílohy
P1050063.jpg
(161.22 KiB) Staženo 277 x

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od radioelectrum »

Tesla používala paralelní řazení 100W konců s EL34 později polovodičové.
Ruské mašiny měli koncové triody přímo určené k tomuto účelu.
Byly chlazené vzduchem, ventlátory. Na fotce je vidět jednu takovou koncovou "lampičku". (mimochodem na fotce nahoře je Jirka odborník přes rozhlas po drátě a jukeboxy). Pokud chcete vidět tyto zesilovače doporučuji navštívit v Třešti sbírku HRČS. www.radiojournal.cz (není to oficielní muzeum, je nutné se dopředu objednat)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

To Oldradio:
Pekny. Ted uz si ten koncak drataku dovedu predstavit. Jen tak orientacne, kolik to melo anodovy napeti a proud? A jak velky to melo trafa?
Ale videl jsem "silnejsi stroj"...
Je to asi 3 roky, co jsem videl generator pro vysokofrekvencni kaleni oceli. Zajimavy oscilatorek kolem 20 MHz, nejaka silena Siemens keramicko kovova trioda, chlazena vodou, s Ua=10kV a Ia kolem 100A. Zhaveni par voltu a stovky amper -:)
Cely to bylo tak velikost Ford Tranzit.
Jirka

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“