Výběr videokamery

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radek156
Příspěvky: 78
Registrován: 19 bře 2008, 01:00
Bydliště: Přerov

Výběr videokamery

#1 Příspěvek od Radek156 »

Zdravím dámy a pánové,
padlo rozhodnutí o pořízení videokamery pro domácí použití - dětičky, dovolená apod... Jelikož jsem nikdy žádnou nevlastnil a je nabízeno přehršel značek a modelů, obracím se na vás s prosbou o radu při výběru jakou pořídit. Cenový strop máme 10 000,- Kč. Orientační představa: měla by být na karty, pořizovat rozumné fotografie (náhrada vysloužilého kompaktu), pro fotky mít blesk... Hlavně - jaký formát záznamu videa preferovat? (O AVCHD u Panasoniku mám info o komplikacích a velké hardwarové náročnosti při zpracování na PC.)
Pokud někdo máte zkušenosti, sem s nimi, nerad bych něco pořizoval naslepo.
Díky moc, Radek

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#2 Příspěvek od bastliar »

Tiež som riešil tento problém :smutny: nakoniec som kúpil foťák s možnosťou natáčať HD ( buhužial nie full-HD ) a keď som ho kúpil, spytoval som sa, nebola by predsa len lepšia kamera..
Nájsť v tomto kompromis nie je ľahké, buď fotky, alebo video, holt je to tak.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#3 Příspěvek od Eleman »

Tak, tak. Na fotky je foťák, na video zase kamera. Obojí dohromady je vždycky kompromis na :ignore: .
Pořiď si zvlášť foťák a zvlášť kameru. Určitě se to vyplatí.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Radek156
Příspěvky: 78
Registrován: 19 bře 2008, 01:00
Bydliště: Přerov

#4 Příspěvek od Radek156 »

Lepší foťák s videem je taky řešení, uvidím s čím se dnes vytasí prodejci, zatím díky. (Psano z mobilu, doufam ze ok)

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#5 Příspěvek od ok1xgi »

Já mám foťák Panasonic Lumix DMC-FZ38 a od té doby jsem kameru nevytáhnul. Dělá nenáročná HD videa....
Jinak kameru mám SONY DCR-HC46 a nedám na ni dopustit. Už se ale asi nesežene....
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od radioelectrum »

s těmi foťáky Panasonic bych byl dosti opatrný, to je systém sám pro sebe s ničím nekompatibilní. Karty naformátované v nich nečtou jiné, videa v nich natočená nečte ani DVD rekordér Panasonic s čtečkou SD karet !

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#7 Příspěvek od ok1xgi »

Vůbec s tím nemám problém, všechno stejně zpracovávám v PC.
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
dufisek007
Příspěvky: 35
Registrován: 30 lis 2011, 01:00

#8 Příspěvek od dufisek007 »

taky se připojím do diskuze...
záleží jakou máte představu, pokud chcete mít kameru jako foťák doporučuji 3CCD se záznamem na SD kartu, nebo s vlastním HDD, ceny už se dnes v limitu co máte pohybují, pokud budete zpracovávat fotky i video v PC asi nebude problém.
Ale nesouhlasím s názorem natáčet video foťákem, jeho malá hmotnost a rozměry, to budou záběry asi dost nekvalitní..... :roll:

Osobně vlastním 3ccd videokameru a fotky dělám v PC ze záznamu ve střižně bez problému, a na rodinná fota -j ednoduchý kompakt.... :wink:

Uživatelský avatar
Radek156
Příspěvky: 78
Registrován: 19 bře 2008, 01:00
Bydliště: Přerov

#9 Příspěvek od Radek156 »

Nakonec padla volba na "lepší" kompakt - vybrán CANON G12. Potvrdil se fakt, že prostě víc fotíme a myslím, že jsme rozhodně nešlápli vedle.
Sice nemám moc s čím srovnávat, ale není asi nic co bych mu mohl vytknout. Funkcí má opravdu dost, hardware festovní- není to žádný drobek, parametry si každý může zjistit sám.
Co opravdu překvapilo je výdrž - nyní napráskáno 1170 fotek (testování režimů a nějaké naostro, půl napůl s bleskem) + pár videí (kvalita slušná, vliv malé hmotnosti a rozměrů "viz dufisek007" nehrozí :wink: ) a nabíjel se 3x !!!
Takže spokojenost maximální, můžu doporučit.
Mějte se, čau Radek

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“