Jak vymìnit "Podsvícení" (SMD LED) u mob. telefonu

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
LiborHrabovský

Jak vymìnit "Podsvícení" (SMD LED) u mob. telefonu

#1 Příspěvek od LiborHrabovský »

Dobrý den.

Mám takový problém,snažil jsem se vymìnit podstvícení klávensnice na mé Motorole V551. Bohužel tam jsou 0,5mm SMD LED které jsou jaksi napájené ze spodu kontaktní plochy.

Koupil jsem si 6 modrých SMD za které jsem zaplatil v GME 90kè.
Mikropájkou jsem doslova propálil ty staré led na desce a pak jsem se snažil pøipájet nové led,bohužel bezúspìšnì.

Jsou pøíliž drobné,na mikropájde mám docela tenkou špièku ale stejnì to nejde.

Má nìkdo nápad jak to udìlat ??? prosím.

Dìkuji

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#2 Příspěvek od Raptor181 »

Ide to mikropajkou, alebo HOTAIRom. Treba pouzit aj pajkovaciu pastu.
Spicku na mikropajke je treba mat uplne do spicu, alebo plochu.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

LiborHrabovský

#3 Příspěvek od LiborHrabovský »

Špièku mám dokonalou,koupil jsem si na to nový hrot ;) používám na to pájecí roztok. Samozøejmì že na to používám mikropájku,pájím už hodnì let ale 0.5mm velké led jsem ještì nepájel.

Hlavnì je problém v tom že plošky které se pájí (Anona a katoda) jsou jakoby ze spodu LEDky. A taky to že se ta LEDka poøád pøevaluje.

LiborHrabovský

#4 Příspěvek od LiborHrabovský »

A taky jsem trošku pozdì zjistil že vlastnì nevím kde je anoda a katoda :( a když to pøepóluji tak tu ledku znièím ??? nebo u smd to je jinak ???

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#5 Příspěvek od galjo »

LiborHrabovský píše:A taky jsem trošku pozdě zjistil že vlastně nevím kde je anoda a katoda :( a když to přepóluji tak tu ledku zničím ??? nebo u smd to je jinak ???
daj si to radšej urobit niekomu čo sa v tom vyzná.... Budeš mat istotu že to ešte pôjde.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#6 Příspěvek od Raptor181 »

JA si najprv LEDky odskusam cez zdroj, a potom zapajam. Stalo sa mi ze mi jedna nesla. A diody letujem tak ze si uplne odstranim cin na jednej ploske a potom to ide ako po masle.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#7 Příspěvek od jopein »

myslím , že už je pozdě :(

LiborHrabovský

#8 Příspěvek od LiborHrabovský »

No tak jsem to už udìlal. Mìl jsem celkem 6 SMD LED modré barvy za které jsem nechal skoro 90kè,a z toho jsem uspìšnì napájel 4,jendu jsem znièil teplem a druhá mi nìkde odstøelila,nejhorší je že když když vám to nìkde odletí a nebo spadne a zrovan nemáte tam kde to pájíte uklizeno tak to nejspíš už nikdy nenajdete :D.

Už mi to ted šlo lépe protože jsem to dìlal ráno a né veèer a taky jsem si udìlal na hrotu plochou špièku. Akorád jsem ještì k tomu vèera veèer odpájel pájecí plošky na základní desce telefonu. No vyøešil jsem to tak že jsem vytáhnul z drátu jedno tenké vlákno a natáhnul jsem to z místa kde to nebylo odpájené do místa kde jsem tu plošku odpájel.

Dnes jsem si koupil v GME 1mm SMD LEDky které jsou mnohem vìtší a jde tam už poznat kde je anoda a katoda a taky jsem zaplatil za jedku jen 3kè.

LiborHrabovský

#9 Příspěvek od LiborHrabovský »

Jinak musím øíct že Motorola øady VXXX je asi nejhorší na výmìnu podsvícení,jelikož tam není skoro žádné místo pro hrot a za druhé jsou ty prošky vedeny skrze desku (myslím tím že tam vidíte jen teèku,nejsou tam žádné mìdìné cesty),takže se dají snadno odpájet pokud to moc pøehøejete.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#10 Příspěvek od Raptor181 »

Ide to uplne v pohode, ale aj dost pomaha lupa alebo mikroskop pri tom.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

LiborHrabovský

#11 Příspěvek od LiborHrabovský »

No jo podle toho jaké má kdo vybavení :P já na tom tak dobøe nejsem že bych pájel 0.5 a nebo jak nìkteøí blázni 0.2mm smd souèástky ;)
Ale ty 1mm jdou už po másle ;)

Jinak zkoušel jsi to raptore nìkdy lepit ??? není na to nìjaký prostøedek ???

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#12 Příspěvek od Raptor181 »

Nelepil som to a som proti tomu. Ked to potom nahrievas, tak tie vypari z lepidla pekne stipu v ociach.

Radsej to niekomu dat nech to urobi, ako to potom pekne dokaslat.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Návštěvník

#13 Příspěvek od Návštěvník »

Ono taky ledky jsou rùzné, ne všechny se hodí do Motoroly, i když velikostnì souhlasí, mohou mít jiné napajení a pak ti nebudou svítit nebo jen slabì nebo se spálí.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“