Tip na dobrý notebook

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#106 Příspěvek od Paja250 »

Duvsan píše:... Uvažoval som i nad Dellom D630 alebo D830, ale tie asi neumožňujú rolovanie stránky a to požadujem...
...Navyše vraj spodok displeja svieti viac a vrch menej. Takže Delly sú vonku z hry. Ď
ad1: Touchpad rolování umí. Teda pokud je nainstalovaný ovladač. Funguje mi jak v OpenSuse 11.1, tak ve windows XP. Je ale pravda, že ten ALPS mi přijde méně citlivý než Synaptics, co jsem měl v ThinkPad T40.

ad2: Co se týče toho podsvícení, nemám s tím (u mého kusu) problém.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#107 Příspěvek od Duvsan »

Ak nebudem zase "druhý", tak beriem jeden z týchto:
http://www.gigacomputer.sk/sk/zbozi/437 ... w8440.html
http://www.gigacomputer.sk/sk/zbozi/437 ... 6910p.html
Ak chcete prispieť radou, ešte máte možnosť. Dúfam, že tomu joystick reaguje na poklep a že ventilátor nebude rušiť.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#108 Příspěvek od Duvsan »

Tak mám to doma :D . Neviete niekto, čo znamenajú tie značenia, ako "nw" či "nc"? Ď

Ešte jedna vec; zasunul som konektor do sieťového potru a on mi vylieza von. Chýbe tam poistka. Je to dôvod na reklamáciu, alebo mám na kábli nakrimpovanú nesprávnu koncovku? Vzhľadom na to, ako je ntb zachovalý, mi to je trochu čudné.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#109 Příspěvek od Duvsan »

Nemôžem si pomôcť, tento ntb sa mi zdá nejak zbrzdený. Sestra má stolový s procesorom E7200, ten je podľa benchmarkov ani nie dvakrát tak rýchly, ako tento, ale subj. pocit z práce s ním je úplne iný. Žeby to robil HDD? :upset:

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#110 Příspěvek od MaTTo »

a co konkretne si to kupil ? ten sietovy kabel to nemusi byt zavada, mne z notebooku tiez niektore kable vyliezaju von a niektore drzia normalne a konektor sa tvari akoby tam nieco chybalo ale je to v poriadku tak ako je .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#111 Příspěvek od Duvsan »

Vďaka. Je to HP nw8440. Asi tam nalepím kúsky špáratka, alebo aspoň podložím na koncovke kábla ten "hák", nech viac tlačí.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#112 Příspěvek od MaTTo »

Dobry vyber, ale co sa rychlosti tyka tak ta urcite brzdi disk, cize akokolvek vykonny CPU to moze mat tak desktopovy PC bude mat lepsie reakcie a rychlejsie pojde ako ten notebook, podlamna to ale nieje nic strasne ale ak by si chcel zmenu tak nejaky 7200rpm disk by to poriesil ale to si pockaj aspon pol roka lebo po zaplavach su v sucasnosti disky strasne predrazene .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#113 Příspěvek od Duvsan »

Dík. :D _ Počkám pol - trištvrte roka a nechám si doň dať SSD. Naviac ten hard má hneď prvý sektor "na odchode".
Akurát ma tento stroj práve naštval; čo je to za business ntb, keď nemá mikrofón. Kameru ešte pochopím. Ale mikrofón občas treba. A nosiť ho so sebou...
Trochu je irónia, že špekulujem, či som nemal kúpiť najlacnejší Eee... Proste som jeden z tých, čo nebudú nikdy spokojní. :wand:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#114 Příspěvek od p32 »

Vymýšlíš pikoviny. Na co je ti mikrofon ? Na scypa ? A repráky to má snad hifi ? Raději si tam připoj sluchátka s mikrofonem na USB a pak mudruj. :wink:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#115 Příspěvek od Duvsan »

p32 píše:Raději si tam připoj sluchátka s mikrofonem na USB a pak mudruj. :wink:
A ja že vymýšľam pikoviny.
Mikrofón - áno, na Skype. K tomu HiFi repráky netreba. :wink:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#116 Příspěvek od workhard »

Ještě jsi neviděl USB zvukovku?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#117 Příspěvek od Duvsan »

Ale áno. Ale tento ntb má zvukovú výbavu (až na ten mikrofón), tak načo? Zbytočné.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#118 Příspěvek od MaTTo »

Ako si dusan prisiel vlastne nato ze to nema mikrofon ?
Tu je specifikacia notebooku a pisu - Integrated Microphone + Microphone jack ...
Obrázek
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#119 Příspěvek od p32 »

To je asi tak, dusan je se vším hned hotovej a jen vlákno o výběru nb má jen 8 stránek a kolik z toho je dusanových ani nebudu počítat. :wink: A když on nemůže něco najít, tak to neexistuje.
Ty body 8, 9 a 10 budou pro tebe zajímavé.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#120 Příspěvek od Duvsan »

Hej, je tam malá dierka. Len keď som ho potreboval sprevádzkovať, presnoril som nastavenia, ale ten mikrofón nebolo možné. Funguje až externý. Zato v nastaveniach sa píše niečo o zadných dierkach (a tam je akumulátor). Alebo mám nainštalovaný blbý driver.
Edit, tak on nakoniec funguje. Len citlivosť má mizernú.

BTW, ako som spomínal, že patrím k večne nespokojným; pozrite tu: http://www.gigacomputer.sk/sk/zbozi/425 ... -t60p.html . Zápasím so sebou, či sa pokúsiť o výmenu. Čo myslíte, umožnili by to? Stoja tie peniaze navyše za to? Ď

Zamčeno

Zpět na „Výpočetní technika“