Elektrokotel DKL, typ nevím - potřebuju servis

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

Elektrokotel DKL, typ nevím - potřebuju servis

#1 Příspěvek od tatramacek »

Zlatíčka moje. Obracím se na Vás s velkou prosbou. Našim se jako naschvál pokazil kotel. Měnili komplet radiatory,napustili topný systém vodou... celou ji "pohonili" čerpadlem a jakmile zaply kotel tak rána jak s děla a vyletěl i domovní jistič... Pak se nahodil znovu,jede ale valí jen jedno těleso. Pojistky jsou ok. Dnes sem jej ještě procházel a nic shořeného není. Relátka zapínaj jak mají... Cvakají.. Ale prostě s kotle vychází jen taková vlažná voda.. Prostě barák nevytopí ani na 15 stupňů. Na koho se obrátit ? případně jak by vyšla cena. Moc děkuju. :wink:

Uživatelský avatar
belkvl
Příspěvky: 267
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#2 Příspěvek od belkvl »

koukal si na spiraly jestli jsou ok je nanich napeti? Mas naprivodu k kotli vsechny tri faze?

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#3 Příspěvek od kbulda »

A nedošlo náhodou k zapnutí kotle , když byla vypuštěná voda ?
Bez vody topná tělesa shoří , protože nemají odvod tepla.
Změř tělesa, i proti PE. Kddyž je máš asi propálený proti zemi, tak to je ta rána.

Jiří Darebníček-DAS, Němčice u Holešova 125, 768 43 Kostelec, tel./fax: 573 385 266, DIČ:CZ500224226, IČO: 15216535 , Copyright (c) 2006, Jiří Darebníček-DAS , das@das-elektro.cz

Uživatelský avatar
belkvl
Příspěvky: 267
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#4 Příspěvek od belkvl »

Jak to dopadlo? :wink:

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#5 Příspěvek od tatramacek »

kluci,takže je špatné jen jedno těleso... to druhé bylo ok ale nebyla dotazena jedna pojistka.. zjisteno zkouseckou.. vcelku to dosti tet topi... uvidime.. casem mozna udelam nasim radost a koupim novy

Uživatelský avatar
belkvl
Příspěvky: 267
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#6 Příspěvek od belkvl »

Teleso bylo prerusene ci melo zem?

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#7 Příspěvek od fero7 »

tatramacek píše: Pojistky jsou ok. Dnes sem jej ještě procházel a nic shořeného není.
Tak to si sa velmi nevyznamenal.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#8 Příspěvek od tatramacek »

kotle nejsou zrovna moje moc velká parketa.. nemám v tom praxi.. spíše ta bílá technika atd. :wink:

Uživatelský avatar
belkvl
Příspěvky: 267
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#9 Příspěvek od belkvl »

To je snad zaklad z jistit jestli tam je napajeni nebo ne..... :lol:
Jaky ma mit vykon ten kotel a co to je za teleso (vykon)?

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#10 Příspěvek od tatramacek »

je to kotel o výkonu 12 kW se třemi tělesy... Je v něm řídící elektronika a ve spod devět spínacích relé - pro jedno těleso nejspíše tři.... Měřil jsem silovou část zkoušečkou,jak jsem psal a tři s devíti vodičů napájení nemělo... Prošel jsem jak jsem psal pojistky a po opětovném změření šlo napětí do všech tří vodičů... Kotel nyní topí více ale to jedno těleso je ko system.. Napětí do něj jde ale prostě netopí.. Kotel nemá takový grády jako když byl opravdu zdravej. Pokusím se zjistit přesný typ anebo dodat fotku... O víkendu bych se měl ukázat u našich tak odfotím a pošlu :wink: na novej kotel 15000 není :cry:

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“