Felicia s LPG

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Elko
Příspěvky: 83
Registrován: 26 srp 2006, 02:00

Felicia s LPG

#1 Příspěvek od Elko »

Zdravím,
felícia 1,3MPi so splynovačom Lovtec mi nechce naštartovať na benzín.
Po naštartovaní na plyn a prepnutí na benzín už ide.Skoro dva roky mi to chodilo bez problémov.Vždy som štartoval na benzín a po 2000 ot./min
sa preplo na plyn.Diagnostika neukázala žiadnu závadu,prešiel som aj
relé,ktoré prerušuje +12V na vstreky,tiež bez závad.Čidlo teploty je tiež dobré.Občas sa stane,že štartuje na benzín bez problémov aj celý deň.
Čo mám ešte skontrolovať ?

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#2 Příspěvek od tibi »

a to si sam prepinas ci to automaticky? a cerpadlo na benzin pocujes ze natahuje benzin pred startom?inak nie je na skodu precistit vsetky konektori na felde.aj ked tie konektory maju sice harmonikove tesnenie no predsa sa vytvori oxid v konektore.najcastejsie je to na zapalovacej rampe a na riadeni skrtiacej klapky. a skrtiacu klapku si uz cistil? byva tam niekedy karbon ktory ti naroby sarapaty.ale to nepatry k tejto zavade to len tak navonok.

Uživatelský avatar
Elko
Příspěvky: 83
Registrován: 26 srp 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Elko »

Štartovať sa dá tromi spôsobmi,podľa polohy kolískového prepínača a to
v polohe B/G-štartuje na benzín a po 2000 ot/min. automaticky prepne na plyn alebo v polohe B/G pri stlačenom tlačítku štartuje hned na plyn,alebo
v polohe B štartuje len na benzín.
Zistil som, že keď zapnem kľúčik a počkám kým dovrčí čerpadlo a odpadne relé,tak sa nedá naštartovať,ale ak nečakám a štartujem tak do
2 sekund tak naštartuje - to som zistil náhodou pri posledných pokusoch.
Uvidím,či to bude platiť aj ráno.

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#4 Příspěvek od tibi »

neda startovat co pod tym rozumies? ze ty nezopne starter alebo to ze starter toci len motor nenaskoci? lebo ak to je tak tak medzi tym relatkom bude mozna este jedno.treba skontrolovat hlavne tu cestu ktora vedie k tomu relatku.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“