Voltmetr do PC

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mmiicchhaall52
Příspěvky: 110
Registrován: 03 srp 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Voltmetr do PC

#1 Příspěvek od mmiicchhaall52 »

nemáte schéma voltmetru do PC na seriový port?
Aby to zaznamenávalo napětí do paměti.
stačí do 80V dvou kanálovej.
Předem děkuji.

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#2 Příspěvek od frpr666 »

pandatron.cz->Dvoukanálový USB HID osciloskop
http://pandatron.cz/?1138&dvoukanalovy_ ... osciloskop
Vstup 0..5V, USB, galvanické oddělení-ne

Uživatelský avatar
bum
Příspěvky: 227
Registrován: 04 zář 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od bum »

Několik podobných zapojení (5) mám na webu www.mojeelektro.xf.cz je to sice jednokanálový voltmetr s TLC549 jeden rozsah je od 0V do 5V DC a druhý rozsah od 0V do 50V DC zapís je do souboru po zadané době připojení je na sériový port pro Vaši inspiraci by to snad mohlo pomoct je to v sekci počítač.Ten rozsah co požadujete se dá nastavit děličem Vágner.

Uživatelský avatar
mmiicchhaall52
Příspěvky: 110
Registrován: 03 srp 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od mmiicchhaall52 »

jo diky ale...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

mmiicchhaall52 píše:jo diky ale...
ale . . . co ?

Uživatelský avatar
bum
Příspěvky: 227
Registrován: 04 zář 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od bum »

Ohledně dotazu již jsem zde odepisoval že pro inspiraci je na webu mojeelektro.xf.cz několik zapojení mohu upřesnit že poslední článek v sekci počítač s názvem dlouhodobé měření a ukládání hodnot s TLC549 je pro Váš vlastní návrh zapojení včetně programu možno použít.Modul měří napětí na dvou rozsazích 0 - 5V DC a od 0 - 50V DC a ukládá naměřená data do souboru,je však sice pouze jednokanálový.Dále je na webu článek pro vybijení více baterií tento měří také pomocí TLC549,přepíná vstup TLC549 pro šest měření.Pokud jste ještě nezačal s výrobou je možné s výhodou využít integrovaný obvod PCF8591 což je A/D a D/A převodník je určený pro sběrnici I2C což nevadí,program pro jeho ovládání zvládne napsat každý kdo programuje.Tento IO má již čtyři vstupy které je možné naprogramovat pro měření každý vstup proti GND(-) nebo je možné použít vstupy jako diferenční,pro Vaši potřebu by vyhovoval asi nejlépe po všech stránkách.Uvedený obvod v současné době testuji ve vyrobeném přípravku na měření z více míst a po dokončení bude schéma zapojení včetně programu též umístěn na uvedeném webu.Je na Vás který A/D dle potřeb a nabídky prodejců použijete vyhovují všechny při použití více bitového A/D získáváte větší přesnost měření.Ještě se omlouvám zasílal jsem Vám soukromou zprávu kterou jsem špatně označil v případě dalších dotazů je možné použít můj imeil s pozdravem Vágner

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“