IR Vysílač "Dalkové ovládání"

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#16 Příspěvek od Hill »

To ale není ono, to přece nepotřebuje wifinu ani LAN... je to jen obyčejný převodník blutetooth -> IR...

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Jenda_KL »

Že by inspirace?
Pro ovládání mobilem po bytě je to asi nejjednodušší způsob, samozřejmě na to aby si zapnul telku z práce to neni. Ani mě nenapadá důvod proč a kdyby, BT může vyhodit.

Uživatelský avatar
xeflex
Příspěvky: 112
Registrován: 03 srp 2010, 02:00

#18 Příspěvek od xeflex »

nejde o to abych si zapnul přes internet TV proto jsem psal LAN sít kdyby jste to alespoň dobře všechno četli ! A díky konečně někdo kdo nemá blbé kecy Jenda_KL

Jo a ovladač od televize už přestává fungovat tak proto !

Jo ještě by mě zajímalo kde jsou všichni moderátoři a nemažou spamy ! stavá se z toho OT

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#19 Příspěvek od Hill »

xeflex píše:...odpoved je jednoduchá půjde to vše na web takže se pak v telefonu připojím....
Z toho vůbec nevyplývá, že bys uvažoval jen o LAN.
xeflex píše:...kdyby jste to alespoň dobře všechno četli!...Jo a ovladač od televize už přestává fungovat tak proto! Jo ještě by mě zajímalo kde jsou všichni moderátoři a nemažou spamy ! stavá se z toho OT
Právě, že pořád kolem toho kroužíš a neřekneš nic celé. Čteme dobře, ale pořád polovinu hádáme.
Odpusť, ale to, že ti ovladač přestává fungovat, jsi měl napsat jako úplně první informaci.
Dostalo by se ti odpovědi:
- otevři ovladač, vyndej z něj kontaktní gumu, vezmi jar, štětec a celou tu fólii dobře vymydli, opláchni a usuš
- kontaktní plošky na plošňáku do sucha povytírej bobkovým listem v rolích, tedy toaleťákem, nebo kuchyňskou utěrkou.
- poskládej ovládač a raduj se.

Pak by nemusela následovat otázka, k jaké televizi má ten ovladač být (že by Thomson? Jejich ovladače jsou zralé na čištění až dvakrát do roka).
Pokud přesto neuspěješ (asi tak každý stý ovladač může mít trhlinku v plošňáku od toho, jak ta tlačítka mačkáš silněji a silněji, a tu někdy nelze snadno najít), budeš vyzván ke sdělení typu a modelu televize, kterou chceš ovládat.
Dostal bys odpověď, kde vzít nový originál ovladač, případně, jaký kód nacpat do ovladače za pár šprdlíků z Lídlu, aby to makalo.

Zkrátka tvoje snaha nahradit záležitost, řekněme, necelých dvou stovek tranzistorů, žeroucích baterky jen při stisku tlačítka na ovladači, soustavou zařízení obsahujících jich řádově miliardy a žeroucích, i když je nepotřebuješ, pobavila nejen mne, ale i ostatní moderátory.
Hlavně tou představou, kdo další bude ochotný popřípadě schopný naučit se to ovládat přes takové monstrum.

Moderátoři tu jsou, nejméně tři. Nezasahujeme, k porušení pravidel nedošlo, spam tu není ani jeden, ujasni si, čemu se tak říká. Všichni čekáme, co se z toho vyvine, vždyť tu není žádný příspěvek OT: všichni se snaží nějak dobabrat té strašlivé podstaty, kterou jsi nechtěl drásat naše bolavá srdce, a to, že ti ovladač dosluhuje... chápu, špatné věci je někdy lepší neříkat najednou...
Jménem ostatních moderátorů Hill

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Jenda_KL »

Hill píše:- otevři ovladač, vyndej z něj kontaktní gumu ...
Tímhle měl začít. Ale naco opravovat auto, když si můžu postavit helikoptéru že :)

Uživatelský avatar
xeflex
Příspěvky: 112
Registrován: 03 srp 2010, 02:00

#21 Příspěvek od xeflex »

Jo ale jak jsem psal tak modernizuji domácnost a dávno už jsem uvažoval o ovládání mobilem (abych si udělal takový universální ovladač )

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od PavelFF »

Nechápu ten zarputilý odpor zdejšího fóra vůči požadavku, který má xeflex. Přece občas si člověk chce udělat radost a vyzkoušet něco nového, i když prakticky je to skoro k ničemu. Hlavní je ten proces tvorby a ta krátká radost z výsledku. Viděli jste film Kulový blesk a vynálezce Smoljaka? Vláček z Vizovic, plašič veverek, airbagy?
Tak proč ne ovladač z mobilu? On přece nechce spravovat starý ovladač! To, že se rozbil, je jen vítaná záminka pro to vyzkoušet něco nového. Jestli se to nakonec podaří je jiná věc.

Uživatelský avatar
xeflex
Příspěvky: 112
Registrován: 03 srp 2010, 02:00

#23 Příspěvek od xeflex »

PavelFF : Děkuji

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#24 Příspěvek od Crifodo »

PavelFF píše:Viděli jste film Kulový blesk a vynálezce Smoljaka? Vláček z Vizovic, plašič veverek, airbagy?
Ten film to ovšem prezentoval tak, že vynálezce Smoljak - inž. Severín lidi omračoval svými hotovými vynálezy, sice pičovinami, ale hotovými, nikoli jak obchází lidi a chytá je za rukáv, jak to má udělat... neboli jeho schopnosti byly NAD schopnostmi těch ostatních, líných blbých, pohodlných konzerv. Takhle jsi to myslel?

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#25 Příspěvek od PavelFF »

"...obchází lidi a chytá je za rukáv, jak to má udělat..."
Myslel jsem si, že od toho je tohle fórum, poradit se s ostatními. Více děr více syslů, více hlav více smyslů, jak říká teta Kateřina. Je to přece inspirace i pro ostatní. Kdo nechce přispět, ať nepřispívá. Ale proč by měl tazatel snášet spoustu zbytečných ironických keců okolo.

Podivuji se tu občas nad tím,jak hodně lidí v různých vláknech nemá k dotazům nic konstruktivního , ale přesto sveřepě přispívá.
Pomůže tazateli , který má problém třeba se sousedovým hlučným psem, když mu tady někdo doporučí odkaz na nějaký Glock nebo Walther? To bych možná bral jako příspěvek k věci, kdyby ho ještě šel za mně zastřelit. No to jsou jen neškodné vtípky.

Nebo někdo chce poradit s technickou stránkou použití pásu ledek do svého bytu a odpověď se týká jeho estetického cítění a míry nevkusu. Není to jeho věc? Když chce mít někdo byt jak Nora Mojseová, tak co to má společného s příkonem?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#26 Příspěvek od Andrea »

Kdyby se tu radilo jen k věci, tak by tu byla hrozná nuda, asi jako kdyby tu chcípnul ten sousedovic pes po setkání s Mr. Waltherem Glockem. :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

Jsem se sem mrk a málem mě to dostalo. :lol:

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#28 Příspěvek od PavelFF »

Andrea píše:Kdyby se tu radilo jen k věci, tak by tu byla hrozná nuda, asi jako kdyby tu chcípnul ten sousedovic pes po setkání s Mr. Waltherem Glockem. :D
Jsem rád, že to říkáš. S panem Glockem jste občas dobře ve při. I když on určitě napíše, že Glock nemá. Omlouvám se, už si nepamatuju, co má za pistol.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#29 Příspěvek od Andrea »

Panem Glockem myslíš toho experta od hnoje, přes baterky až po raketoplán? :D

Uživatelský avatar
kassquit
Příspěvky: 169
Registrován: 25 dub 2008, 02:00

#30 Příspěvek od kassquit »

ked blbosť, tak riadna... staci par elektromagnetov ktore pri zopnuti potlacia to spravne tlacitko na DO, takze by to bola taka elektromechanicka nadstavba ktora sa polozi na DO tam kde chces mat tu svoju magicku krabicku... zvysok vymysliet je hracka.
No a este elegantnejsim riesenim by bolo nejake roboticke rameno, napriklad aj s kamerou aby si to DO naslo na stole a stlacilo ten spravny čudlík.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“