PC zdroj P4-350ATX, úprava na stabilizovaný zdroj

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Inak vlastne neviem, aky zdroj z toho chcel urobit? Zdroj 12V? Vsak ten tam je aj bez upravy.

Uživatelský avatar
Tominnno
Příspěvky: 27
Registrován: 13 črc 2011, 02:00

#17 Příspěvek od Tominnno »

Neříkám a ani nečekám, že budu osvícen poznáním funkce ATX zdrojů. Řídící integr. obvod jsem prošel a cca vím, jak funguje. Momentálně čtu skripta od Ing. Čermého, kde se snažím pochopit vše, co se dá. Vrátím se k odpovědi od pana BOBOBO a napíšu až budu mít konkrétní problém. Jestli se k nějakému vůbec dostanu tímhle stylem...

S úctou, Tom

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#18 Příspěvek od Andrea »

To jseš rychlík. :D

Uživatelský avatar
Tominnno
Příspěvky: 27
Registrován: 13 črc 2011, 02:00

#19 Příspěvek od Tominnno »

rnbw píše:Inak vlastne neviem, aky zdroj z toho chcel urobit? Zdroj 12V? Vsak ten tam je aj bez upravy.
Aha, takže vezmu jakýkoliv žlutý a černý vodič, připojím to na vstup zařízení, které chci napájet(dejme tomu odběr 3 A) a ono to bude fungovat? O tom už jsem si přečíst stihl a dokonce na více zdrojích, že takhle se PC zdroj použít nedá. Hlupáka ze mě dělat nemusíte. Obrátím se na někoho jiného ochotnějšího, i kdyby to byl menší guru než jakým jste Vy (to, že guru jste, jste odpovědmi na mé vlákno potvrdil na 100%).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Ako sa ATX zdroj zapina, to uz hadam vies. A naozaj staci ten zlty a cierny vodic pripojit a pojde to. 3A hadam bez upravy. Pri vacsej zatazi mozno bude zdroj vypinat (alebo bude napatie prilis klesat) a bude nutne zatazit aj 5V vetvu.

Uživatelský avatar
Tominnno
Příspěvky: 27
Registrován: 13 črc 2011, 02:00

#21 Příspěvek od Tominnno »

Ok, díky. Já se dočetl, že zdroj už začne vypínat při cca 2A odběru z 12V větve, potom je nutno zatížit i tu 5V, proto jsem napsal schválně odběr zařízení 3A. Stejně s takovým odběrem se v mých aplikacích pravděpodobně nesetkám, takže s klidem můžu prostě a jednodušše použít jen Váší radu? V tom případě bych byl spokojen a ani v budoucnu asi nepochopím, proč došlo k takovým větným obratům.

Jsem Vám zavázán.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Zalezi od typu zdroja, niektore daju viac, niektore menej. Najlepsie je si to vyskusat.

Uživatelský avatar
Tominnno
Příspěvky: 27
Registrován: 13 črc 2011, 02:00

#23 Příspěvek od Tominnno »

Dá se tato metoda aplikovat i naopak? Napájet z 5V větve a do určitého odběru vůbec nezatěžovat 12V větev? Ještě jsem opoměl, že to je ATX zdroj, čili je tam i větev 3.3 V. Musí být při požadavku většího odběru také zatížena? To byly poslední otázky. Omlouvám se za způsobené nervy tímto vláknem a děkuji za odpovědi na něj. Budu dále studovat a příště se zeptám předem připraven. Nevěděl jsem, do čeho jdu.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#24 Příspěvek od jarda »

Raději postav třeba toto: http://danyk.wz.cz/impulz3.html a nebo si kup hotový zdroj + 5 V a + 12 V, nebo přímo regulovatelný s nastavitelnou pojistkou. To "hebedo" z PC asi ne.

http://www.lukasuweb.ic.cz/index.php?pa ... j_12_v_5_a

nebo to kup http://www.zbozi.cz/?q=12v%205a%20zdroj

Já používám na bastlení letitý tento: http://www.utee.feec.vutbr.cz/files/kes ... AUL310.pdf

Uživatelský avatar
Tominnno
Příspěvky: 27
Registrován: 13 črc 2011, 02:00

#25 Příspěvek od Tominnno »

AUL310 věrně znám. Máme 2 kusy v laboratořích ve škole. Bohužel do batohu je moc velký. (vtip) Na zbytek se podívám. Díky.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od AmarokCZ »

Na nic se nedívej - chtěl jsi 12V zdroj a to ATX zdroj plně splňuje, takže podle mě už není co řešit.

Uživatelský avatar
Tominnno
Příspěvky: 27
Registrován: 13 črc 2011, 02:00

#27 Příspěvek od Tominnno »

Ano, je to uzavřeno a jsem spokojen. Budu používat ten PC zdroj. Chtěl jsem se na ten zbytek podívat jen pro zajímavost.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#28 Příspěvek od BOBOBO »

No a i když říkáš , že studuješ elektriku , tak pro tebe zůstává PC zdroj černou skříňkou .....

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“