Alcatel OT 303 - nabíječ

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Alcatel OT 303 - nabíječ

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Nevíte někdo, jaký maximální napětí se smí přivést na bílý konektorek vedle systémového u Alcatelu OT 303? Na všech nabíječkách, co se mi dostalo pod ruku bylo maximálně kolem 9V (nedostatečně to nabíjelo baterii). Mám tady k němu 4 stojánkové nabíječky a taky mám plonkovní protikusy k tomu konektoru. Stane se něco, když ustřihnu ten stojánek a místo něho napojím ten konektor? (jeho polarizaci znám). Stojánek je dost opruz..

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Proč by to nešlo? Vždyť v tom stojánku jsou zapojené stejně jen dva piny a to natvrdo na přívodní vodiče od zdroje.
Máš ověřené, že to nedostatečně nabíjí? Ony ty baterky nikdy nebyly nic moc ani nové. Ale zlobila tam kontrola nabíjení, chyba ve firmware, nesnášelo se to nějak s rostoucím vnitřním odporem aku. Po přehrání to prý bylo v pořádku.
Vyzkoušené to nemám, informace z čísi druhé ruky.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od drabek06 »

Presne tak, souhlasim s Hillem ! Mam kamose kterej to nabijel autobaterkou, ale ne na ten konektor ale pripojil ji paralelne k aku co ten mobil ma ! To byly kourovy efekty ! To jsem jetse nevidel . . . :lol:

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#4 Příspěvek od Mirda »

Ten nabíječ dává na prázno 17V a v autonabíječce byla jenom 1A pojistka a odpor 1ohm.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Rozpitval jsem originál nabíjecí kabel z auta na tento telefon a zjistil jsem, že je tam tranzistor, odpor a 18V zenerka..

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“