UPS

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jerab
Příspěvky: 242
Registrován: 12 led 2011, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

UPS

#1 Příspěvek od jerab »

Kontrolní otázka! Na výstup UPSky zapojím nabíječku na 12v a tu napojím na připojenou bat,12v 40ah.Při provozu na tuto bat.jak dlouho to poběží?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pokud myslíš běžnou UPS, tak asi hodinu, pak to shoří na přehřátí.

Jinak to zadání je neúplné, něco ve stylu "naleju do auta 5 litrů benzínu, jak dlouho bude jezdit?".
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Já si myslím že Jeřab to myslí jako Perpetuum de.bile - neboli UPSka poběží z baterie, na jejím VÝSTUPU (jak Jeřab píše v prvním dotazu) bude nabíječka, která bude krmit zase zpátky tu zdrojovou baterii UPSky. Čili jemu se jedná o uzavřený okruh ve složení baterka - UPS - nabíječka - zpátky baterka. Odpověď je jednoduchá - poběží to buď dokud UPSka neshoří, nebo dokud se na všecky celkové ztráty nevyčerpá kapacita oné 40Ah baterie a její napětí neklesne natolik, že zareaguje a vypne podpěťová ochrana UPSky. Přesnější odpověď nelze dát, protože není přesněji definovaná účinnost jednotlivých přeměn energie. Pokud z toho ještě v některém místě bude chtít energii odčerpávat dalším zařízením, doba chodu se ještě přiměřeně zkrátí.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ano, stručně řečeno - bez té opičárny s dobíjením poběží déle.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jerab
Příspěvky: 242
Registrován: 12 led 2011, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#5 Příspěvek od jerab »

Ta UPSka má vestavěný ventilátor místo puvodní baterie.Jistě že nemohu počítat že to poběží dlouho.Mám to jako záložní zdroj k čerpadlu kotle.Ale jinak mohu to vyskoušet v praxi.Diky za odpovědi!

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od popopepe »

A to má co za smysl, provozovat UPS bez AKU?

Pokud jí potřebuješ chladit OK, nech tam větrák, ale připoj tu baterku na původní kontakty v té UPS, ona si jí dobije sama. Ušetříš za nabíječku AKU :-)

A jak dlouho ti to poběží? Jaký je výkon té UPS? Jaký je příkon toho motoru u kotle? Z toho to snad spočítáš taky...

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#7 Příspěvek od jarda »

Já bych dal větrák pryč, dal AKU a AKU PACK. Čas zálohování lze spočítat, jak už bylo řečeno. Pokud je kriteriem teplo... a potom koupit třeba i 100 KW UPS, ne? /sranda/.

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenda_KL »

Podle mě je to zmateně napsané, myšlenka byla asi původně jiná...
Autoaku dáváme do vyřazených UPS a dotyčný je upozorněn na to, že autoaku musí pak odpojit a dobít externě jinou nabíječkou.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#9 Příspěvek od jarda »

Zálohování je třeba důkladně zvážit. Já jsem citlivé spotřebiče v bytě řešíl pomocí akce APC - 2000 VA SMART, udělal rozvody, a napojil i kotel. Pokud bude výpadek elektriky nad únosnou mez, tak už nejde jen o teplo... a souběžně je potřebné řešít i přepětí a bouřky. AKU do aut - to v bytě určitě ne. A ještě k tomu ta manipulace s ním a životnost. Leda tak letecké AKU typu SAM... ale to už je jiné kafe a jiná cena.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#10 Příspěvek od czatlantis »

Já provozuju v kotelně něco na styl UPSky s autobaterkou a v pokoji mám taky jednu starší autobaterku která je jako záloha a není s tím žádnej problém - pokud se to nabíjí stejně jako gelovky - tzn max napětí 13,8V, tak to vůbec nešumí a jen když se s ní zatřepe tak nějaký bublinky vyplavou nahoru. Jednu mám takhle v provozu od prázdnin a zatím není vůbec vidět že by tam chyběl nějakej elektrolyt
Ještě jako pojistka stačí strčit kousek vaty do těch odplynovávacích dírek, kde se zachytí potenciální kapičky kyseliny.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#11 Příspěvek od jarda »

Pokud je to mimo byt a elektronika UPS to nabíjení zvládne - proč ne?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#12 Příspěvek od Duvsan »

czatlantis píše:... a v pokoji mám taky jednu starší autobaterku.
Snad u toho taky spíš, ne? Do kotolny dobrý, ale do pokoje?
Sry za OT

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#13 Příspěvek od czatlantis »

a čemu to vadí? jak jsem psal nic z toho nešumí. To se mnohem víc sajrajtů vypařuje z plastů, linolea a podobně než z baterky. Nebo myslíš nějaký katastrofický scénáře že se zhroutí desky a vybuchne nebo něco takovýho?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ten výbuch je reálnej - jistý zařízení používalo akupacky namontovaný pod postelí a jelikož je to pořádně nehlídalo při nabíjení, stalo se, že to buchnulo i s postelí (a zřejmě i s pacientem).... :?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#15 Příspěvek od czatlantis »

no tak to čím to nabíjím nedá víc než asi 3A, takže ikdyby se to snažilo sebevíc, tak to bude jen šumět...navíc to mám na žulové desce a celkem daleko

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“