No a jaká byla ETA....

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

No a jaká byla ETA....

#1 Příspěvek od BOBOBO »


Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od kewin »

no dalši tradični legenda krachuje :? a zase lidi bez prace :x

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Yarda1 »

Jó, co jsme si v listopadu ´89 vycinkali a v posledních volbách potvrdili, to máme.
http://www.novinky.cz/domaci/255779-at- ... praha.html

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

To vím už asi rok a půl (v létě 2010, kdy jsem se tam byl ptát na práci, mi bylo sděleno, že se tam propouští a že se jen tak nabírat nebude), Novinky se krapet opozdily. Zase.
Je to ale obrovská škoda, mám několik eťáckých výrobků a nikdy jsem si na ně nemohl stěžovat. Akorát jsem jednou musel pracně tahat vlasy z fénu a párkrát jsem měl rozdělanýho Neptuna, protože se s ním luxovalo i to, co by nemělo. Bábina má starýho robota někdy z 60. let, dvakrát se u něj měnily uhlíky a dokupovala se nádoba na těsto, protože ji kdysi nechala na kotli a ta se zdeformovala. Motor běží jako hodinky, relativně tiše, bez šelestu, skřípání a dalších pazvuků, celkový opotřebení je asi jako u čínskýho robota po měsíci používání.
Co vím skoro jistě, za umírání Ety může neschopnej management.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Ani jsem nevěděl, že něco ještě i vyráběli. Když jsem před lety kupoval topinkovač, koukal jsem i na ETU. Ale po otočení na mě vybaflo obligátní "made in china" tak jsem ho zase dal zpátky do regálu. To kupování značek mě pěkně štve.

Uživatelský avatar
zdrojmesit
Příspěvky: 27
Registrován: 26 dub 2010, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#6 Příspěvek od zdrojmesit »

Nám bez závady už 22 let slouží šlehač typ 0042. 17 let nám sloužil vysavač typ ETA 400. Potom jsme si koupili vysavač ETA Proximo, nejdražší z nabídky - pořád se ve vysavači protrhávaly sáčky, které byly součástí balení, ale hlavně nebyl kompatibilní konektor na vysavači s konektorem elektrického kartáče, který jsme si vybrali jako doplatkové příslušenství. Takže to určitě byla nějaká čína. Tátovy výkřiky při vysávání "už nikdy nechci nic od ety" když se mu pořád uvolňuje hadice z objímky ve vysavači by měl slyšet někdo, kdo je zodpovědný za zlikvidování kvalitní české značky a dovoz z číny.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#7 Příspěvek od MetalGod »

Benson Oak Capital?

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.
Hill
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Generalsound
Příspěvky: 324
Registrován: 20 lis 2009, 01:00
Bydliště: Doma, kde asi?
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Generalsound »

Co vím skoro jistě, za umírání Ety může neschopnej management.

No já si myslim, že za tohle může velice levná pracovní síla v Číně (tam dělaj defacto za jídlo - dovedete si představit tady, dělat jen za jídlo?)
A nezájem kupujících o kvalitu spolu s vychytralostí velkoobchodníků.
Jak snadno se lidi daji oklamat slevovými letáky...... Chjo...
:(

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Habesan »

Otázka je za jaké jídlo. Miska rýže na den, jako u nich, nebo půlkilo masa k obědu, jako někteří nás.

Čína dokázala přejít z budování komunismu rovnou do vrcholného kapitalismu. Lidé tam jsou v podstatě jen otroci. Všechno špatné co se u nás dělo během vlády komunistické strany je u nich mnohem horší. A těch pár věcí co se tady podařilo udělat dobře, jsme nechali rozpadnout během budování kapitalismu.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#10 Příspěvek od bastliar »

Už sme vystriedali vysávače rôznych značiek a zakaždým bol problém kupiť originalny sáčik, zato na mňa predavačka vybalila obrázkovú kartičku s mnohými rozmermi pre ETA, takže som si vždy vyberal z nich a pokúšal sa napasovať do tých exotických.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Generalsound píše:Co vím skoro jistě, za umírání Ety může neschopnej management.
Někdy je to tak, že management je velmi "schopný". Prostě dostane peníze za to, že zlikviduje vlastní společnost a tím dá prostor konkurenci.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#12 Příspěvek od kevin_mitnick »

Generalsound píše: dovedete si představit tady, dělat jen za jídlo?
Kdyz tak koukam kolem sebe, tak cim dal tim vic lidi dela jen za jidlo a bydleni... Akorat se te smesne castce, za kterou toho vic nekoupi rika vyplata...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#13 Příspěvek od Hydrawerk »

Hele, co řešíte? Výrobky ETA se už delší dobu vyrábějí v Číně, i když o tom ETA nechce mluvit a na výrobky si nechává tisknout nicneříkající nápis "ETA Czech Republic a. s. " na zmatení důchodců. Tenhle nápis je i na našem fénu typu 2310 koupeném roku 2007. Nicméně zezadu na papírové krabici byl malý chorvatský nápis: Zemlja porijekla: Kina :( :( Fén slouží stále bez závad.
ETA není sama, Philips už dlouho vyrábí kdesi na dálném východě. Máme snad 20 let starý fén Philips Crown 550 vyrobený v Singapuru. Taky stále slouží...
Nějak jsem se zakecal, ale... Proč ETĚ vyčítat výrobu v Číně, když tam vyrábí kdejaký tradiční západní výrobce...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#14 Příspěvek od Hydrawerk »


Uživatelský avatar
mojza
Příspěvky: 327
Registrován: 01 zář 2006, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#15 Příspěvek od mojza »

Info, že ETA už nic nevyrábí v ČR, ale v P:R.C., už vím rovněž asi rok, zhruba odkdy začli "vyrábět" ruční el. nářadí známých kvalit. Krach je způsoben managmentem "všeho schopným", pro vlastní kapsu nevidícím, že práci nebude mít třeba jeho syn nebo soused a bude ho okrádat, protože nebude mít peníze a nic jiného mu nezbude. Je to zároveň výsledek "výroby! zbytečného množství ekonomů a managerů na úkor techniků. Nejsem zastáncem rčení, že trh vše vyřeší- jak pravil kdysi náš taky ekonom.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“