Volks. Golf 1,8 +sústruh z vŕtačky,zlepšováky+iné veci

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#46 Příspěvek od Maskot »

Tento postup aplikovany na opravu napr. TV by vypadal asi tak, ze nejprve zavolam na CEZ ci jinam, aby vymenili VN trafo pro vesnici, neb ono nekdy take muze odejit.Dale bych vycistil odpadni potrubi v baraku, protoze nekdy se zcela jiste ucpe. No a prerovnani tasek na strese take neskodi, pri zatekani do baraku by to mohlo na tu TV kapat.Atd. atd. atd.Aplikovano na opravu hodinek, nejprve zkontrolovat a vymenit reminek, neb ten casto praska.Je to na nic tady rady nepomuzou. Pokud auto nestartuje, mel bys nejdrive najit proc a az pote muzes klidne nahodit i novy lak.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#47 Příspěvek od rnbw »

Vsak treba robit zbytocne veci, hlavne aby bola robota.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#48 Příspěvek od BOBOBO »

Jestli je to jako na feldě , tak je to pěkný vopruz a pak mi to netěsnilo ani s novým těsněním . A to jsem to rozdělat musel , protože se durch probrousil komutátor .

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#49 Příspěvek od tiktak1953 »

Neberte toto, ze vas chcem tym nas... Zakaznik doniesol vela krat 10.rocne hodiny s tym,ze mu iba meskaju 10 minut.Vedel som, ze treba nielen vycistit ale aj vsetko skontrolovat ,ci vymenit opotr.suc.a nie iba posunut kompas.Tiez, keby som bol iba vycistil,a nechal vydrate suc.boli by prisli ze im zase neidu presne.Raz som tu dal problem NDR kombajnu, kde sa kombajn pohol a po par metroch zastal.Zavolali zo vselikade technikov,vymenili male pomocne servo,..... a kombajn na druhy den to iste.Ked to im povedali ze je to zase zle aby prisli,tak povedali treba vysrobovat trubky,precistit a to pomoze.Nepomohlo,ja som na nemeckych strankach nasiel schemu systemu hydraulickeho pohonu kombajna E516 a opravili sme to sami.Ak bude neaka chyba na kombajne,mozeme vas co tu machrujete zavolat?Boli by ste po....!!!Tieto kombajny na tuto zavadu vyradovali.nevedia to mnohi opr.Maju aj vel.probl s velkym ventylatorom s vysokymi otackami na spodku kombajna ,aj to by som vas rad vydel ,ako by ste machrovali ked by ste aj vsetko vymenili a za par hodin lopatky polamale oska zohnuta,vsetko spat.Popytajte sa ludi co toto robia.napiste mi co povedali.Skuste sa prist pozriet co tu dokazeme urobit na dvore.Jasne, ze o tomto Golfe sa len ucim ,nic neviem lebo som ne......Ze som nevedel vybrat motorcek,nechcel som nieco otrhnut,neznamena ze som ....Stastny Novy rok,napiste kto pride, ked bude treba sa prejavit,ukazat schopnosti na spravnom mieste.Viac aj skoda tu ,o tomto probleme pisat.Ak je vam niektorym problem najst nieco z netu ,tak to nerobte,Dakujem tym ,co mi to nasli ,dali a ja som nemusel hodiny to hladat.Nie ja sa tym ucim ale aj mnohi dalsi,ked nechcete pomoct,nechat si to pre seba,tak potom pardon,verim ze som tymto nikoho neurazil,a tiez si neprajem na mna takto ....
Mozete tuto temu vymazat ako nepodarenu .Ked pozeram ,ako si ludia inde pomahaju,predbehuju kto skor pomoze atd. tak ....
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 09 kvě 2014, 06:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#50 Příspěvek od tiktak1953 »

Sudruhovia,ozubeny remen mal zopar zubov ztrhnutych a stal,ledva sme to zbadali,lebo druhy sa tocil ,tento pod krytom sme si nevsimli,bol vzdy v tieni.Ked ho zozenieme aj filter vymenim , a nastavim ako je v tom manualy ,ziadna veda!Z nadrzi som vytiahol hnedy kal ,bordel kto by chcel je k mani.
Este raz moc diky pavel71 za ....
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 09 kvě 2014, 06:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#51 Příspěvek od PeteBurns »

Len také menšie varovanie, aby si sa netešil predčasne, tie zuby na rozvodovom remeni sa určite nestrhli bez príčiny, takže dosť pochybujem, že jeho výmena vyrieši problémy s motorom :wink:

Uživatelský avatar
pavel71
Příspěvky: 96
Registrován: 08 úno 2011, 01:00
Bydliště: Karlovarsko

#52 Příspěvek od pavel71 »

už sem taky zažil řemem bez zubu pokud se to nepotká je to v podstatě dobré asi ten řemen měl hodně nalítáno a s výměnou se nikdo neobtěžoval
důrazně doporučuju to měnit komplet a ne jenom řemen ale i vodní pumpu jinak se může stát že to stará vodní pumpa neustojí a odejde :!: :!:
až dáš nový rozvody nejdřív ručně protočit motor a zjistit zda se to nikde nesekne-píst opřen o ventil,pak až teprv skusit točit startérem :!: :!:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#53 Příspěvek od Atlan »

ono sa nestretne len krivy ventil zle tesní...

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#54 Příspěvek od tiktak1953 »

Pani vdaka,teraz je to o niecom inom co pisete ako predtym.Ten remen bol uplne ako sito dieravy.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#55 Příspěvek od EKKAR »

A zase jsme u toho - kolik ten Golfík měl nalítáno v momentě, kdy ho mladej koupil, jaká mu byla věnovaná péče, jestli vůbec někdo kontroloval stav řemene v 90 000km a pak znovu po dalších 30 000 (případně v jiné výrobcem určené lhůtě), nebo jestli se na řemen všichni vys*ali a řekli si "vono to vydrží"...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#56 Příspěvek od tiktak1953 »

Staci takto,pokial to islo nic sa s tym ne....!Akurat rozdelovac sa musel vymenit,inac uz zo spodku kar.je deravy,na new no many,Cav E...
Akt.Tepl. +4°C

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#57 Příspěvek od tiktak1953 »

Ozubeny remen za zanovny vymeneny,ostatne bolo pri kontr.dobre.Po prvom starte
to dymilo ako z tanku,potom uz bol dym dobry.Vdaka vam za pomoc ete raz.

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#58 Příspěvek od Hop377 »

To nemyslis vazne, remen si vymenil za ZANOVNY????? 8O

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#59 Příspěvek od Maskot »

tiktak1953 píše:Ozubeny remen za zanovny vymeneny,ostatne bolo pri kontr.dobre.
To co je oznaceno jako kontr. dobre se nepochybne ozve zanedlouho.Skoda, ze ten motor nema nohy, zcela jiste by nekoho pekne nakopal.

Uživatelský avatar
pavel71
Příspěvky: 96
Registrován: 08 úno 2011, 01:00
Bydliště: Karlovarsko

#60 Příspěvek od pavel71 »

zánovní řemen a původní vodní pumpa :roll: zdá se že s ním majitel zamýšlý již jen poslední cestu na vrakoviště :D

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“