Vrtačka na DPS

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Jirka »

Jestli porovnává PC zdroj a nějaký slabý (nestabilizovaný) zdroj, kterému při zatížení padá napětí ..
*****

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#32 Příspěvek od pavel16 »

Tak zdroj je u toho usměrněný nefiltrovaný.Jako druhé napájení jsem zkusil zdroj od noťase.Tak když to shrnu,tak na vrtání 0,8 a 1 vrtákem je to v pohodě a tak si ji nechám,akorát vyměním ten zdroj.

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#33 Příspěvek od varok »

Jak už bylo napsáno hned na začátku příspěvků o strojku pro modeláře z Lidlu, tak někde to ošidit musí. Když to stojí 500,- kč a samotná vrtačka by stála zhruba 300,- kč tak na zdroj zbývá 200,- kč. Za tohle pořádný zdroj nebude. To mi připomíná, jak jsem kdysy koupil nabíječku Filson v kauflandu a potom tu samou v OBI. Samolepka 4A, ale při zatížení byl její strop 2A a to hřála jak prase. Už po rozebrání šlo vidět, že to trafo nikdy 4A nemůže dát. To samé s tímto strojkem.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#34 Příspěvek od jandu »

pavel16 píše:Tak zdroj je u toho usměrněný nefiltrovaný.Jako druhé napájení jsem zkusil zdroj od noťase.Tak když to shrnu,tak na vrtání 0,8 a 1 vrtákem je to v pohodě a tak si ji nechám,akorát vyměním ten zdroj.
To by mohlo znamenať, že regulácia je tyristorová podobne ako u Proxxona.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Grafiaus
Příspěvky: 121
Registrován: 30 zář 2011, 02:00

#35 Příspěvek od Grafiaus »


jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#36 Příspěvek od jandu »

Na stránkach Proxxonu je upozornenie na druh a veľkosť napájacieho napätia pre regulovateľné náradie. Ale nie každý si to všimne ...
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#37 Příspěvek od milous2 »


jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#38 Příspěvek od jandu »

Nie, ten je pre náradie bez regulácie. Na náradie 12V/40W so vstavaným regulátorom je určený tento:
http://www.profinaradie.sk/hq-tools/pro ... er-NG-2-S/
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#39 Příspěvek od bastlir40 »

Já si koupil sestavu: vrtačka DONAU 0600 a k ní stojan DONAU 0512. K sestavě používám zdroj od tiskárny 13,5V/1,5A a jsem naprosto spokojený.
:prst:
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#40 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
prodávané zdroje PROXXON:
http://eshop.proxxoncz.cz/category/path/23_64_68_167

Síťový zdroj MICROMOT NG 5/E - s regulací
Síťový zdroj MICROMOT NG 2/S - bez regulace
Síťový zdroj MICROMOT NG 2/E - s regulací

[Elektronická regulace řízená tyristory (elektronická pulsní regulace se zpětnou vazbou) zajišťuje přesné otáčky a vysoký moment otáčení i ve spodním rozsahu otáček.]

... bez problémů může být použit i zdroj s regulací na vrtačku, která ji má v sobě taktéž.

Používám sestavu od fi. Proxxon a nemohu si to vynachválit.

Vrtací frézka MICROMOT 50/EF (s rychlosklíčidlem 0,3 - 3,2 mm)
http://eshop.proxxoncz.cz/product/path/ ... duct_id/24
Síťový zdroj MICROMOT NG 5/E
http://eshop.proxxoncz.cz/product/path/ ... uct_id/136
Vrtací stojan MB 140/S
http://eshop.proxxoncz.cz/product/path/ ... uct_id/139


... není to laciná záležitost, ale fakt to stojí za to! DOPORUČUJU!
-- Gepard --

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#41 Příspěvek od pavel16 »

Tak jsem tu vrtačku přece jen vrátil a koupím si rači tu co má gepard-vrtací frézka MICROMOT 50/EF.
Tohle jsem teď dobastil:
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#42 Příspěvek od jandu »

Dnes som mal možnosť porovnať tú Lidlácku Parkside s Proxxsonom 50EF. Nakoniec to nie je taká zlá súprava. Na to, že je to 12V/22W motor a zdroj je iba 12V/1A, to celkom ujde. S lepším zdrojom sa zlepší výkon pri zaťažení. Bol som zvedavý na kvalitu príslušenstva-materál brúsnych a rezných nástrojov. Prekvapivo je to ten kvalitný materiál, aký sa dodáva aj k Proxxsonu. Frézky napriek nie príliš optimistického vzhľadu materál dps zvládali dobre, ale kto vie ako to bude s trvácnosťou. Na kov už myslím nestačia, tam som to už neskúšal, aby som to majiteľovi náhodou nezničil. Podľa mňa jediným slabším bodom sú skľučidlové čelusťe a matka, ktorá sa mi zdá že je z plastu. No ak to človek nepotrebuje ako profi náradie každý deň, ale iba na občasné bastlenie, nie je to zlé. Za tú cenu s takým "bohatým" príslušenstvom to nie je pre bastlenie zlá investícia.

Je otázne, či sa na to dá použiť sklučidlo Dremel. Priemerom závitu to sedí, ale čo ja mám také sklučidlo od maďara, má iné stúpanie závitu. Moje potrebuje 0,75, na Parside to bude asi 0,5. Ale nechcelo sa mi to overovať.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od Jirka »

Tentokrát v provedení s akumulátorem
http://lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz/hs. ... _23434.htm
*****

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#44 Příspěvek od jarda »

Ani toto není špatné, stojanová vrtačka, a na ruční opravy a frézování i ruční
Přílohy
vrtačky.jpg
(68.56 KiB) Staženo 179 x

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od otakarv »

Přesně takovou vrtačku co je v tom stojánku mám,kde se dá koupit takový stojánek?

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“