Ovládání LPT přes internetový prohlížeč

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kuto
Příspěvky: 62
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#31 Příspěvek od kuto »

Asi dal, ale ty budes mit robota privazanyho kabelem k pc? Nehlede na to, ze robot ovladanej pres lpt je blbost.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#32 Příspěvek od Yarda1 »

Co kdyby tazatel uvedl, o co se vlastně snaží? Možná by mu někdo kvalifikovaně poradil.
Nehodilo by se třeba tohle?
http://www.merkurtoys.cz/vyrobky/roboticka-ruka-beta[1]
Tam taky prý ovládají robota z PC (ale já o tom nic víc než je uvedeno na té stránce nevím).
A nějaká diskuse o robotech je třeba tady - pokud tazateli jde o něco takového:
http://www.robotrevue.cz/forum/

Uživatelský avatar
mmiicchhaall52
Příspěvky: 110
Registrován: 03 srp 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od mmiicchhaall52 »

My si furt nějak nerozumíme.....
Ten LPT bude odesílat data to vysílače a robot bude na zahradě a přijímat data přijímačem z vysílače.

Tak že já kliknu na PC odeslat na LPT se obeví 1 a sepne vysílač, robot to příjme a udělá příslušný povel..

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#34 Příspěvek od Maskot »

Zbyva jen dovysvetlit proc ten povel cpat do vysilace pres PC a LPT port.Nebylo by lepsi a jednodussi uzit to co je bezne pro RC modely?

Uživatelský avatar
mmiicchhaall52
Příspěvky: 110
Registrován: 03 srp 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od mmiicchhaall52 »

já nevim jak by to šlo lépe vyřešit aby se to dalo vzdáleně ovládat z PC.
Nemáte ještě nějaký nápad?

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#36 Příspěvek od mtajovsky »

mmiicchhaall52 píše:já nevim jak by to šlo lépe vyřešit aby se to dalo vzdáleně ovládat z PC.
Nemáte ještě nějaký nápad?
To byste ono TO musel nejdřív podrobněji vysvětlit:

- jak je vlastně daleko ovládací PC od robota, potažmo, proč tam musí být 2 PC, když to nakonec jde vzduchem
- kolik různých povelů má robot umět
- jaká má být zpětná kontrola činnosti robota
- jaká "inteligence" je v robotovi zabudována

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Jenda_KL »

Michale,
pokud jde o wxp klikátko, začal bych třeba se zde popisovaným řešením s 4094 než se pouštět do boje s WinApi, rozcházet GiveIO, nastavovat PHP a podobně.
K webovému ovládání:
Pokud chceš něco ovládat z webu někde na wz.cz, budeš muset do toho "ovládacího programu robota" (třeba ten s 4094 běžící místně) dolepit pravidelné (např. po sekundě) připojování přes HTTP na tu wz.cz stránku, abys příkaz pro robota přečetl. Důvod je ten, že když na wz.cz klikneš tak skript stránky to může maximálně uložit, protože spojit se na tvůj PC s lokální adresou nelze (resp. ne tak jednoduše). Navíc si nejsem jist, jestli na wz.cz má majitel stránek povoleny socketové funkce.
btw Nápady jistě lidi maj, ale kdo něco podobného realizoval tak ví, že to není jako zalejt horkou vodou polívku z pytliku.

Odpovědět

Zpět na „Software“