Účinnost mikrovlnky

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alkom01
Příspěvky: 244
Registrován: 20 bře 2006, 01:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od alkom01 »

I to je možný, ale to by ho tam dávali míň a příprava by tak měla trvat kratší dobu.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#17 Příspěvek od mi-ro »

Důležitý faktor je napájecí napětí sítě, při poklesu nejnže klesá U anody ale i žhavení magnetronu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#18 Příspěvek od Rostav »

Z tabulky výrobce mikrovlnky jsem se dočetl,že 1litr vody teplé 17-24°C
při mikrovlnném výkonu 700W je za 62 sek. teplotní rozdíl 10°C.
Nádoba musí být skleněná tenkostěnná. Dlouhodobě pomalé snižování výkonu za předpokladu dodržení výše pracovních napět jde na vrub stárnutí magnetronu.

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#19 Příspěvek od lintik »

no konečně to někdo odhalil,že je to stárnutím magnetronu :idea:

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od Sesi »

Určitě magnetron stárne, dá se to poznat i bez měření, že ten původní čas už jaksi nestačí k ohřevu. Ale moje mikrovlnka(úplně obyč analogová - dva knoflíky) už má nárok - bude odhadem nějakých 15let stará, značka GoldStar, i vzhledem k tomu, kdy se značka změnila na LG.

Uživatelský avatar
kassquit
Příspěvky: 169
Registrován: 25 dub 2008, 02:00

#21 Příspěvek od kassquit »

mne sa nezda ze by vykon nejak klesol, ja mam MW co som kupil este z mladomanzelskej pozicky:-) LogoStar, ma 21 rokov a je pouzivana denne v 3clennej domacnosti a kedze niektore moje zvyky sa nemenia, pohar mlieka uz 21 rokov zohrievam jednu minutu a nespozoroval som ze by sa toto nejak zmenilo. ale pripustam, ze nejake presnejsie meranie by niekolkopercentny pokes vykonu ukazalo.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#22 Příspěvek od TAKJAN »

To je ale jasné, stará poctivá práce....

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#23 Příspěvek od stevo59 »

Ja mám Whirlpool z roku 93 a zdá sa mi, že si výkon drží. Vtedy stála šialené peniaze ( tuším 16 tisíc korún ),ale je fakt, že som ju mal rozobratú len raz, keď syn do nej vhodil cez vetraciu mriežku sponku do vlasov.
Stárnutie magnetrónu = zoslabnutie perm. magnetu v ňom ? iný dôvod ma nenapadá.
...kábel odrezaný na presnú dľžku je nutne krátky...

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od AmarokCZ »

A co třeba časem se zhoršující vakuum?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#25 Příspěvek od mi-ro »

Magnetron je vakuová elektronka se vším všudy. Životnost můžete porovnávat s obrazovkami. Některé typy ostří a svítí i po 20 letech deního provozu. Některé bohužel ne..
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#26 Příspěvek od Artaban001 »

Jestli je katoda opatřena emisní vrstvou, tak se i u magnetronu podle mě projevuje postupná stráta emisní schopnosti, podobně, jako u lamp..

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#27 Příspěvek od mi-ro »

..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#28 Příspěvek od Artaban001 »

Jeden magnetron jsem rozřezal, Měl měděnou anodu asi ze šesti dutinami a každá lichá byla propojena jedním vedením a každá sudá druhým vedením. Akorát jsem si nevšiml , jestli ty zbytky vlákna - vypadaly skoro jako části pružinky do propisky -měly na sobě ten bílej povlak, jako katoda u lampy.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#29 Příspěvek od mi-ro »

Jj, katoda tam pochopitelně je a pozor, nejen že její oxyd může být jedovatý ale i mírně radioaktivní. Wolframová katoda je údajně dotovaná 1-2% Thoria. Viz http://www.danyk.wz.cz/ion.html
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#30 Příspěvek od sr71 »

Testuji teï doma mikrovlnku, která dle slov majitelky ohøívá výraznì pomaleji než døíve (cca 2 roky stará), porovnával jsem èasy a teploty ohøevù vody s mikrovlnkou, kterou máme doma (ta už je teda cca 15let stará) a vychází mi to +/- stejnì. (cca 1dc vody silnostìnné sklenici s poèáteèní teplotou 18°C za 30s zvýšení teploty na cca 40°C - vždy na plný výkon což je v obou pøípadech 800W dle štítku, stejná voda do varu cca 1min15s). Nedokážu posoudit jestli jsou to pøimìøené hodnoty.
Zajímavé je že pøi pokusu s popcornem to v té cizí mikrovlnce trvalo výraznì déle, je vùbec možné, aby se nìco ohøívalo stejnì dlouho a nìco pomaleji v porovnání s jinou MT?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“