Selhání antiviru Avast Free antivirus - NEJEN MNĚ!

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#31 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 10:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#32 Příspěvek od vybihal »

Po odinstalování AVASTU Free nemůžu "vyčistit" registry. Spoustu klíčů tam zůstalo a nejdou odstranit (regeditem). Nainstalovat znovu AVAST free nejde - hlásí že už je nainstalován. Je to normální, nebo schválnost výrobců avastu, aby jsem koupil plnou verzi? Už nikdy více AVAST!
VyBiSu

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od AmarokCZ »

EKKAR: instalovat Wokna každé 3 měsíce, tak radši ten kompjůtr zahodím i s uživatelem. :lol: Teď tu mám XPčka necelých 5 let a očekávám, že jsem tak v polovině jejich životnosti.
kondik: jestli jsi četl, co jsem psal výše o Aviře, tak nějak nepobírám jak můžeš tvrdit, že je nelepší, když prohlásí důvěryhodné aplikace za viry ... :roll:
vybihal: normální to není a schválnost výrobce to taky není, pokud bys měl PC v pořádku, tak se to při odinstalaci samo smaže.

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#34 Příspěvek od vybihal »

AmarokCZ : odinstaloval jsem to legálně a to se mě stalo už dvakrát.
A proč nejdou klíče odstranit v regeditu?
VyBiSu

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#35 Příspěvek od EKKAR »

Nesmaže, free verze mají velmi často přímo v sobě tyhle "zákeřnosti" aby se musely buď přeregistrovat novou registraci (Avast) anebo přeinstalovat placenou verzí, nebo se musejí odstranit spešl "kartáčem", který jde jen po určitém druhu souborů (některé další AV). Záměrem výrobců je nikoliv umožnit donekonečna používat anonymní free-verzi, ale přimět uživatele jakýmkoliv způsobem přejít na plnou verzi nebo alespoň udělat znovu registraci = znovu poskytnout data o uživateli, jeho PC atd...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#36 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 10:34, celkem upraveno 1 x.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od AmarokCZ »

EKKAR: to, co píšeš je možná záměr zlodějů, kteří vyrábějí AVG, avast! mě neotravuje s ničím, pouze jednou za rok se musím donutit ke kliknutí na talčítko "obnovit licenci". Stejně tak mám zkušenost s tím, že po odinstalaci free avastu v registrech "nic" nezbude a jde ho znovu bez problému nainstalovat.
vybihal: nějak si ani nedovedu představit, že nejde něco smazat z registrů ... to podle mě zavání nějakou nekalostí. To prostě v regeditu dáš smazat a odmítne to smazat? Co třeba nouzový režim? Tam to taky nejde?
kondik: slovo bezplatný jsem nepřehlídl, jen si stále myslím, že když je množství planých (v tomhle případě úplně nesmyslných) poplachů větší než u avastu, tak už je to co říct (do teď jsem si myslel, že nejvíc planých poplachů vyhlašuje avast!, ale zmýlil jsem se).

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#38 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 10:34, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#39 Příspěvek od vybihal »

AmarokCZ: kdo se diví neví čemu ...... Kdybych neudělal dvakrát stejnou chybu, tak bych to sem nepsal.
Přílohy
regedi.JPG
(70.36 KiB) Staženo 80 x
VyBiSu

Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od FRANSIMOR »


AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od AmarokCZ »

kondik: Avast se mi líbí v tom, že mě neprudí, což většina jiných neumí, kdybych ho tam neměl, tak se prd stane. Nevím totiž o antiviru, který nemá nějakou trhlinu nebo by při kontaktu s lepším virem totálně nezkolaboval. Jo a "samo od sebe" není nikdy nic, tudíž oni si ti zákazníci časem najdou způsob jak zlikvidovat i Aviru. :lol:
vybihal: to je screen z nouzového režimu nebo z "normálu"?

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#42 Příspěvek od vybihal »

Je to stejné v obou režimech.
VyBiSu

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od AmarokCZ »

Smazat řetězce po jednom nejde (pokud už to tak neděláš)? Avast služba je vypnutá?

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#44 Příspěvek od Vojta7 »

MetalGod píše:Fuj, Ubuntu je pro děti!
Nech toho :evil: :evil: :evil:

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#45 Příspěvek od vybihal »

AmarokCZ: Avast tam už dávno není. Používám NOD. Také se tomu divím - čističům to nevadí a mě už taky ne.
VyBiSu

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“