Napájení bezdrátového zvonku

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
localzh
Příspěvky: 1
Registrován: 09 úno 2012, 01:00

Napájení bezdrátového zvonku

#1 Příspěvek od localzh »

Zdravím, chci si nechat poradit ohledně napájení bezdrátového zvonkuhttp://www.elro.eu/en/products/category ... verhampton Baterie se často vybíjí, tak bych napájení rád udělal ze sítě. Co byste doporučili použít místo dvou článků (typ C), pokud možno co nejlevnější? Děkuji za rady
Naposledy upravil(a) localzh dne 09 úno 2012, 13:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#2 Příspěvek od jarda »

Podstatou bezdrátového zvonku je, že je bez drátu. Potom dej obyčejný drátový, levný, a je to.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

To s tím měřením proudu baterky a následným výběrem adaptéru podle něho doufám nemyslíš vážně?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

jarda píše:Podstatou bezdrátového zvonku je, že je bez drátu. Potom dej obyčejný drátový, levný, a je to.
Jmu nejde o drátové spojení mezi tlačítkem a vnitřní vyzváněcí jednotkou, ale o napájení té vnitřní jednotky něčím trvanlivějším, než jsou baterky. Musí to zvládnout jakýkoliv adaptér s proudem kolem 300mA a odpovídajícím výstupním napětím - zde 3V. Výstup doplnit elektrolytem 470uF/25V v případě přepínatelného adaptéru nebo 470uF/10V v případě pevného a basta fidli.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#5 Příspěvek od jarda »

Nemám výhradu, drát sem, drát tam..., takže polo bezdrát. A ona je baterka i v tlačítku...

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Habesan »

Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#7 Příspěvek od Eleman »

Jestli se dobře dívám na odkaz localzh, tak v přijímači jsou 4 články typu C (baby), tedy 6V.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Eleman - jestli se nemejlím, tak jsou myšleny 2 + 2 C články - přijímače jsou taky 2, takže 2ks do každého.
Nejlíp by samozřejmě localzh udělal, kdyby ten receiver vyfotil ze zadní strany nebo aspoň prostor pro baterky - a vidělo by se hned.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#9 Příspěvek od Eleman »

Jo tak to je možný, asi to tak bude. Nějak mne to nenapadlo :oops: .
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#10 Příspěvek od Jurik-EB »

Podle manuálu:
http://www.elro.eu/uploads/products/man ... Manual.pdf
Budeš potřebovat dva zdroje pro "přijímače" tj 2x 3V a k "vysílači" kde jsou dvě knoflíkové baterie 3V budeš potřebovat také zdroj. Podle mě ty vysílací by měli vydržet víc než rok pokud se nezvoní každých 5 minut takže bych k vysílači externí zdroj nedělal. Vím že přjímací krabice jsou žrouti baterek, mám s tím zkušenosti. V obchodech existují napájecí zdroje na 3V, k nim lze dokoupit jacky a s trochou zručnosti je lze do krabic zapustit. Já jsem to řešil jiným způsobem, koupil jsem 2x 6V akubaterie "150 kč každá" a k nim jse zbastlil regulátory napětí na 3V. Takto mi zvonek vydrží do alelujá. Občas baterky dobiju.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“