Určení IO - popis 515R, pouzdro SOIC 14

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
marli
Příspěvky: 173
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

Určení IO - popis 515R, pouzdro SOIC 14

#1 Příspěvek od marli »

Ahoj, dostal jsem super kšeft - opravit auto na dálkové ovládání, koupené jako vánoční dárek někde na netu, majitel už neví kde a fakturu vyhodil...

Autíčko má ten problém že nejezdí dozadu - dopředu vše OK. Na napájení motůrku je tam H můstek, horní tranzistory PNP, dolní NPN. Dva tranzistory které připojují motůrek v také polaritě aby autíčko jezdilo dozadu ovšem nedostávají budící signál do báze.... zdrojem signálu se zdá být IO s označením 515R, ale nepodařilo se mi na netu zjistit co to je zač. Potřeboval bych si oměřit výstupy toho integráče, abych věděl jestli je chyba v něm nebo mezi ním a můstkovými tranzistory... Neví někdo co by ten integráč mohl být zač?

Díky, Milan
Přílohy
Kopie - P1030638.JPG
Fotka integráče
(193.76 KiB) Staženo 101 x

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Je možné, že je to zákaznický obvod a neseženeš žádné informace.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#3 Příspěvek od weed_smoker »

Taky to může bejt nějakej MCU (nejspíš nějakej PIC 16Fxx v SOIC14) asi s interním oscilátorem (nevidim XTAL),kterej dekóduje sériový povely z přijímače.Pak je tam vidět zhruba do půlky nějakej SOIC8 (ten s nakřivo SMD odporem u nožičky vprostřed - že by EEPROM s povelama).Další věc je,jestli při zpátečce vyjde z vysílače/přijímače povel nebo ne.
Obvody SOIC/DIL bejvaj v hračkách málo,častějc tam je "černá bublina z asfaltu" přímo na spoji.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Vím , že někdo to bude považovat za zbytečné , ale já bych začal vysílačem . :D

Odpovědět

Zpět na „Součástky“