SAMSUNG CW-25M064N, chassis KS7A, zdroj pulzuje

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#16 Příspěvek od kokun »

Teď k věci:
Stáhnul jsem si toto sch. (mělo by být přesně na tvůj tvp):
Kaca píše: ... Po odstranění studenta se obraz sice srovnal ale roztáhl tak že není vidět logo stanice. Přitom se Q801 hrozně hřeje a v důsledku toho se taky asi odpájel. Ještě nutno podotknout že namísto IRF620 uvedeném ve schématu je v telce osazen IRF630 ale to asi není na závadu. Ve schématu nemám popsané napětí a tedy nevím kde co naměřit. Tak prosím o radu.Máte s touto závadou někdo nějakou zkušenost?
Kaca píše:Trápím se trápím a nemohu na to přijít 8O 8O 8O
Asi mě shodili z nebe. Telka je odložená ve stodole. Nevím jak změřit tu cívku v korekci podušek. Píšou tam 10 mH. Jinou nemám a ostatní součástky okolo se zdají být v pořádku.(L605,D404) Tak se prosím nezlobte že otravuju a když někdo poradí, budu rád. Díky Kaca
Když je obraz roztažený (s poduškou), tak může být zkratovaná spodní část di D404-FMP.3FU, příp. Q801-IRF620 (takto se totiž v praxi zkouší výkonová část "obv. kor. ) (" - že se uměle zkratne).
Při závadách v ŘKS se občas stává, že odejde ta spodní část té "dvojdiody" (tady bych to tipoval) :wink:
A DMM toho tady stejně moc nenaměříš - jedině skopem!

No a jak změřit L405-10mH? Asi nejlépe RLC mostem! Pokud ho nemáš, tak se budeš muset na někoho obrátit, kdo ti vypomůže.
A tady mně není jasné, co má společného s "obv. kor. ) (" L605? Kde ji vůbec máš - já pod tímto označením našel jen JUMPER (u SCARTu) na sch. "6-4 JACK" (str. 30) :o
To, že často odcházejí tl. v OTF a OVP (záviťák), ještě ale neznamená, že to musí být i v tomto případě - myslím si, že L405 tady bude dobrá - :nevim:

Jinak se dá ten tvůj odkaz přeložit Google translátorem takto. Není to bůhví co, ale kolik-tolik se dá číst 8O
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Kaca »

Tak zase zdravím!
Ta L605 byl můj blbej překlep. Správně bylo L405.
Televize už ukazuje úplně dobře a rozměry jsou OK.
Na pozici Q801 byl vadný IRF630. Nicméně jeho chladič je neustále strašně horký. Sto stupňů Celsia to ještě není ale pade taky ne. Odhadem bych šacoval tak asi něco kolem 70 až 80 stupňů. Nevím jestli to tak má být a jestli je to tedy normální a nebo ne.
Nedal by se ten IRF630 nahradit něčím co by tolik netopilo?
Jo a ještě ve schématu je IRF620. To asi ale vliv nemá, nebo ano?
Mám to tak nechat?
Díky a zdravím! Kaca Smile

Uživatelský avatar
cafenet
Příspěvky: 428
Registrován: 14 říj 2004, 02:00
Bydliště: RK

#18 Příspěvek od cafenet »

IRF620 Rdson 0.8
IRF630 Rdson 0.4
IRF640 Rdson 0.15

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Kaca »

Díky! Seženu a osadím. :D
Zatím jsem tam dal co jsem doma našel ale hodnotu Rds tohoto použitého jsem nezjistil.
Dá se prosím z označení na tranzistoru poznat hodnota Rds, viz např. tento obrázek?
http://www.gme.cz/_dokumentace/dokument ... -033.1.jpg

Osadím tento: http://www.gme.cz/unipolarni-tranzistor ... -p213-033/
Ten má Rds 0,4 ale jak se přesvědčím při koupi že tomu tak opravdu je?
A bude to potom alespoň trochu méně hřát?

Uživatelský avatar
cafenet
Příspěvky: 428
Registrován: 14 říj 2004, 02:00
Bydliště: RK

#20 Příspěvek od cafenet »

A bude to potom alespoň trochu méně hřát?

pravděpodobně ne když ti topí i IRF630 a má menší odpor v sepnutem stavu než IRF620 - asi bude někde chyba
zaručená hodnota Rdson je u každyho vyrobce jiná jak moc kecaj v GME to nevim

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Kaca »

V GESu udávají hodnotu u IRF630 0,35. No, koupím, přendám a uvidíme. Potom dám vědět.
Ta dioda D404-FMP.3FU když jsem ji vypájel tak naměřila na multimetru BAD na té části která je na kostru. Potom už ale při každém dalším měření ukazuje GOOD, i na zkoušečce co mám na diody s LEDkama ukazuje že je dobrá ale nevím. Existuje na to nějaká náhrada?
Díky a zdravím! Kaca

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Kaca »

Zdravím!
Ten tranzistor jsem nahradil IRF640 s Rdson 0,15 a obraz se zúžil o pár cenťáčků ale hřeje se pořád hodně. Takže vrátím ten IRF 630 a zkusím vyměnit tu diodu. Zdá se mě že při měření nějak blbla.
Mám jeden možná hloupý dotaz: Nešla by ta dioda FMP-3FU http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... Xwqyzy.pdf
nahradit diodou DVM 1500M http://www.ame.cz/DMV1500H-DMV1500M-_a6 ... 10699.aspx ? Tu bych měl doma, jinak musí objednat AME z ASWA.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#23 Příspěvek od kokun »

Kaca píše:... Zdá se mě že při měření nějak blbla.
Mám jeden možná hloupý dotaz: Nešla by ta dioda FMP-3FU http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... Xwqyzy.pdf
nahradit diodou DVM 1500M http://www.ame.cz/DMV1500H-DMV1500M-_a6 ... 10699.aspx ? Tu bych měl doma, jinak musí objednat AME z ASWA.
DVM ... určitě ne - ale DMV ... možná ano 8O
El. parametry by měla vyhovovat (bude i trošku předimenzovaná), takže by použít šla.
Jen si ještě zkontroluj, jestli ti sedí vývody - mám za to, že budou opačně, než na tom orig. FMP-3FU. Stejně zapojené vývody by měla mít typa: FMP-2FU :roll:
Teoreticky by se mohla připevnit z opačné strany chladiče - jen nwm, jestli je to možné i prakticky :wink:
Na zkoušku (jen velmi krátce) snad i bez upevnění na chladič.

Jen nwm, proč by ta původní nešla změřit - bude přeci buďto dobrá, nebo přerušená, či šlusnutá - a to jde přeci určit i šlusmetrem.
Ale vyzkoušej tu náhradu, třeba je ta původní nějak narušená (svodová) :nevim:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#24 Příspěvek od Burajko »

Tuto debatu o RDSon snad nemyslite vazne :roll:
Odkedy sa poduska budi impulzne? :roll: :roll: :roll:
Na hodnotu RSDon sa trand. nemoze dostat,pretoze by si mal v TV roztiahnuty obraz...a o to tam ide,riadeny odpor.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Kaca »

Díky Honzo! Zkuisím osadit. Ta dioda není na chcladiči tak jí jen otočím a krátce zkusím zapnout. Třeba bude nějak svodová a možná bude závada ještě někde jinde. Jen nevím až zjistím že je v háji ta tlumivka co potom s tím. Určitě dám vědět jak to dopadlo.

Burajko - právě s nižším Rdson se obraz nepatrně zúžil. Asi o 2 cm. Nejedná se o podušku ale o zúžený obraz. Strany jsou rovné. Odpoledne to vrátím a uvidím co dál. Díky!
Přílohy
IMG_0663.JPG
(34.96 KiB) Staženo 58 x

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#26 Příspěvek od Burajko »

A ked ho dostavis trimrom,budes mat tu istu stratu.P=U*I...Posun je,pretoze ma inu charakteristiku,rozptyl atd. Principialne tu stratu musi niekde vykurit,napr.linearny stabilizator.Inak tieto chasis su tym kurenim zname...
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Kaca »

JO-ano. To taky zkusím a taky ještě zkusím tu diodu. Díky!

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#28 Příspěvek od Burajko »

Teoreticky by tam mohol byt problem s integrovanou diodou v tranzistore(ak ma mensie Uka ako dioda v modulatore),tym padom by strata bola vacsia,ale to je v porovnani zanedbatelne.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Kaca »

Diodu jsem dal DMV 1500 a teplota je beze změn. Ten IRF jsem přichladil přídavným chladičem a nechám to tak. Ten přídavný chladič je tam na tom obrázku trošku vidět. Chladič od vertikálu je ještě teplejší, tak uvidíme jak to dlouho vydrží. Třeba to bylo projektované i jako domácí vytápění. Možná to tak má být. Kdyby se to nějak změnilo tak to sem napíšu. Zatím to ukazuje tak jak má.
Děkuji Vám za pomoc! :) :D

Uživatelský avatar
hosab
Příspěvky: 226
Registrován: 25 lis 2009, 01:00

#30 Příspěvek od hosab »

Nástřik černou matnou barvou na AL chladič také pomůže o pár stupňů C dolů.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“