Dialkové ovládanie s veľkým dosahom

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

Dialkové ovládanie s veľkým dosahom

#1 Příspěvek od meno »

Zdravím !

Nevie niekto ako by sa dalo zostaviť (čo najjednoduchšie ale i spoľahlivé) dialkové ovládanie s veľkým dosahom. Podľa možnosti 2-5km. Stačil by jeden kanál ale môže byť aj viac. Za všetky odpovede vopred Ďakujem !!! :D :D :D

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#2 Příspěvek od MirrA1 »

Tak pokud to chceš honit na takovou vzdálenost, tak bych doporučoval použít hybridní VF moduly na 868 MHz a kvalitní směrovou anténu.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Na 1-2 km se dá za předpokladu přímé viditelnosti použít modulovaný laser a přijímač s optikou, taková obdoba infra-DO, jinak pak záleží na spolehlivosti a bezpečnosti a podle toho by bylo kódování atd... jestli nemáš požadavek na rychlost odezvy, dá se to řešit i GSM doplňkem a SMS.

Uživatelský avatar
Mojcek
Příspěvky: 19
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mojcek »

Já bych si raději koupil stavebnici GSM DO,má to mnoho výhod
např.:
:arrow: neomezený dosah
:arrow: určitě jednodušší,než radiové DO
:arrow:nižší cena než radiové DO

Jsou snad jen 2 nevýhody

:arrow: musejí být dva mobilní telefony,jeden na straně příjmače a druhý slouží jako ovladač
:arrow: musí se zabezpečit mobil aby se např.automaticky nabýjel


A je lepší si to koupit jako stavebnici u Flajzara,protože tohle schéma jsem ještě nikde nenašel,sice bylo v Amaru,ale program pro mikrokontrolér tam není a lze ho pouze objednat u Fljzara,tedy naprogramovaný mikrokontrolér :twisted:

Tady je ta stavebnice:http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi= ... &z=galerie

A když už jsme u toho,tohle mě docela na Amaru štve,koupím si časopis,kde je nějaká konstrukce s mikrokontrolérem,která by se mi ohromně hodila a nak konci článku je napsáno,že mikroprocesor lze koupit jen u Flajzara,tak proč tam to schéma sakra dávají :twisted:

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#5 Příspěvek od galjo »

Mojcek píše:
A když už jsme u toho,tohle mě docela na Amaru štve,koupím si časopis,kde je nějaká konstrukce s mikrokontrolérem,která by se mi ohromně hodila a nak konci článku je napsáno,že mikroprocesor lze koupit jen u Flajzara,tak proč tam to schéma sakra dávají :twisted:
A to si až teraz zbadal ?? Ja som ten reklamný časopis odhlásil už hned po revolucii - Lebo časopis sa venuje iba reklame výrobkov podnikateľov a ty si ešte aj tu ich reklamu musíš zaplatiť. Viac ako polovicu časopisu je reklama. A čo sú články tak to je iba reklama výrobku nejakého podnikateľa. ... a ceny svetové... ved už sme v únii..

Odpovědět

Zpět na „Poradna“