Eagle

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#31 Příspěvek od Sesi »

No, udělá, ale většinou ne jak chci já. Zvlášť při nějakém komplikovanějším vedení spojů, nebo kde se mění jejich šířka, na to s autorouterem těžko.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#32 Příspěvek od Andrea »

Tak samozřejmě, autorouter bere podle tříd nadefinované šířky spojů a těmi to natahá, nebude si vymýšlet svoje. Ale to není problém silových spojů, to je obecná věc. A pokud to chceš mít zadrátované jak ty chceš, musíš si to zadrátovat ty, to by asi žádný autorouter neuměl, číst někomu jeho myšlenky. Ani jiný člověk by to nejspíš neudělal, jak ty chceš, pokud bys mu to jasně neřekl.

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#33 Příspěvek od Sesi »

Ano, souhlasím. Dobrý je zase autorouter na takové ty jasné návrhy, jako signálové sběrnice apod., tam ušetří práci. Případně spustit autorouter a pak smazat a předělat jenom co se mi nelíbí nebo chci jinak.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#34 Příspěvek od termit256 »

Ja osobne pouzivam autorouter v eagle jen na jednoduche navrhy typu blikac s 555 kde je jedno kam co tahnes a jsem liny to kreslit rucne.

Na sbernice bych to asi nepouzil, nejsem si jisty jestli eagle dovede nejak ohlidat delky spoju, spis bych rekl ze klidne natahne jeden spoj sbernice 2cm a dalsi kolem cele desky, nejlip pres spinany zdroj apod :-)

Uživatelský avatar
fery66
Příspěvky: 228
Registrován: 02 dub 2009, 02:00
Bydliště: NR

#35 Příspěvek od fery66 »

Schému kreslím v Eagle, používam autorouter Electra a "doladenie" DPS opäť v Eagle.

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#36 Příspěvek od Jurik-EB »

forbidden píše:Když už to tu probíráte, s EAGLEm už nějakou dobu dělám, ale příkaz WIRE jsem ještě nikdy nepoužil, spoje kreslím vždycky NETem. K čemu teda WIRE vlastně je?
Já ho sice používám ale né s hladinou net, dělám s ním obrysový rámek přičemž mu zvolím mnou nastavenou a pojmenovanou hladinu, např červenou a modrou které pojmenuji CV a MO. Potom nakreslené čáry, třeba různých tvarů (zpravidla kroužky označující místo pro kontrolu napětí atd) ikdyž se křižují se spoji net tak se na ně nenavážou, je to jen nakleslená čára či kroužek, sínusovka atd, zkrátka co si zvolíte. Mohu tím také vyjádřit tvar impulsu probíhajícím na určitém netu.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#37 Příspěvek od bu2520 »

nevíte jestli existuje nějaká možnost z .brd vygenerovat schema? našel jsem jenom board ale schema mi zmizelo vzhledem k zozsahu a oboustranné desce, ještě zkouším se vykroutit z překreslování.

Odpovědět

Zpět na „Software“