Multifunkce HP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
baci
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00

Multifunkce HP

#1 Příspěvek od baci »

Dobrý den, nevíte někdo co způsobuje chybu u multifunkčních tiskáren HP na scaneru. Píše to buď warming up ( nahřívání ) nebo scanner failure ( chyba skeneru ). Zajímalo by mě jestli stím má někdo nějakou zkušenost. Jestli tam neodešla jenom nějaká blbina. Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

A počkáš si po probuzení ze sleep módu asi půl minuty, než po něm něco budeš chtít? Během téhle půlminuty nabírá trubice správnou barvu.

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

Závada je zpùsobena slabším jasem záøivky,scanner pak nenajde
home position /znaèky na konci skla-deklu/. V 50 procent. pomùže
vyèištìní zrcadel-opatrnì! V žádném pøípadì nepovoluj šrouby CCD!

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

A ještì jsem zapomnìl-v nastavení tiskárny nastavuji stby time
na 1 hodinu - defaultnì je 12 hodin,tzn. 1 kopie a ta záøivka svítí
12 hodin !!!

Uživatelský avatar
baci
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00

#5 Příspěvek od baci »

Anonym píše:A ještě jsem zapomněl-v nastavení tiskárny nastavuji stby time
na 1 hodinu - defaultně je 12 hodin,tzn. 1 kopie a ta zářivka svítí
12 hodin !!!

No ale když nepomůže očistění? Zrcadla jsem očistil štětečkem, ale závada přetrvává. Mám LJ MFC 3380. Podle toho co jsi mi napsal by měla být vadná lampa nahoře na scaneru. Jde to někde koupit? Aspoň nějakou elternativu? V HP mi řekli, že musí vyměnit celej ten modul scaneru, že jenom lampy nemění. Cena toho modulu je kolem 4500,- + DPH, což mi přijde dost nenormální. :-(

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od rezis »

My jako servis to nepravujeme. Nemá to smysl. Je to na 99% vybojka a tu samotnou sehnat nejde. Alternativu? No nevím. Proste politika HP a jinych firem je aby si zakaznik koupil nove
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
baci
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00

#7 Příspěvek od baci »

rezis píše:My jako servis to nepravujeme. Nemá to smysl. Je to na 99% vybojka a tu samotnou sehnat nejde. Alternativu? No nevím. Proste politika HP a jinych firem je aby si zakaznik koupil nove
To je teda dost špatná politika. Kolik by mohla stát ta výbojka? Tak maximálně 300,-Kč a já bych byl spokojenej.Tímto způsobem nebude mít HP za chvilku komu prodávat svoje výrobky.jedna výbojka a mám vyřazenou celou multifunci :-(

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jezevec »

To není jen obchodní politika HP ale všech velkých výrobců. Žijeme v konzumní společnosti, kde se obrovsky plýtvá materiálem a lepší to v dohledné době nebude. Markantní je to například u bílé techniky, třeba ovládací panel do trouby v hodnotě pár stokorun stojí 4 - 7 tisíc. Výrobce ani nezná zapojení, nechává si panel dělat u dodavatelské firmy podle zadaných parametrů.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od drabek06 »

U nas ted byl sber nebezpecnyho odpadu a byly tam dve mulifunkcni zarizeni. Jedno HP a druhy Epson. To HP nemelo barvy a scaner byl taky KO, ta snimaci hlava dojela do krajni polohy a nezastavila, ale zacal preskakovat remen a uz na ty bily folii na tom deklu bylo videt ze toho ma hodne za sebou, tak jsem to rozebral :) A v tom Epsonu me to hlasilo chybu cerny naplne a kvuli tomu to nechtelo tisknout vubec a nemohl jsem to premluvit tak jsem odmontoval jen ten scaner s elektronikou a zdrojem a spodek s tiskarnou vyhodil a je to :wink:

Uživatelský avatar
baci
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00

#10 Příspěvek od baci »

drabek06 píše:U nas ted byl sber nebezpecnyho odpadu a byly tam dve mulifunkcni zarizeni. Jedno HP a druhy Epson. To HP nemelo barvy a scaner byl taky KO, ta snimaci hlava dojela do krajni polohy a nezastavila, ale zacal preskakovat remen a uz na ty bily folii na tom deklu bylo videt ze toho ma hodne za sebou, tak jsem to rozebral :) A v tom Epsonu me to hlasilo chybu cerny naplne a kvuli tomu to nechtelo tisknout vubec a nemohl jsem to premluvit tak jsem odmontoval jen ten scaner s elektronikou a zdrojem a spodek s tiskarnou vyhodil a je to :wink:
Tak to dopadne asi i u mě, ale je mi jí líto. :-)

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od drabek06 »

Me to bylo jedno, o tiskarnu me nejde a scaner se mi hodi a oboje bylo zadarmo :wink:

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Oldradio »

Kdybys tu 3380 chtěl vyhodit, tak mám zájem na ND.

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od kodl1 »

rezis píše:My jako servis to nepravujeme. Nemá to smysl. Je to na 99% vybojka a tu samotnou sehnat nejde. Alternativu? No nevím. Proste politika HP a jinych firem je aby si zakaznik koupil nove
Zářivka sehnat jde! http://www.gme.cz/index.php?action=deta ... pict=&jaz=
Třeba tahle..... Jen si vybrat...
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od drabek06 »

kodl1 píše:
rezis píše:My jako servis to nepravujeme. Nemá to smysl. Je to na 99% vybojka a tu samotnou sehnat nejde. Alternativu? No nevím. Proste politika HP a jinych firem je aby si zakaznik koupil nove
Zářivka sehnat jde! http://www.gme.cz/index.php?action=deta ... pict=&jaz=
Třeba tahle..... Jen si vybrat...
NEKUPOVAT !

Presne tuhle mam doma a jeji svetlo je takovy zeleno-modry a to v tech scanerech neni ! Ja jsem si ji puvodne koupil do notebooku na podsvetleni, ale je totalne nevhodna ! Ma hrozne studeny svetlo !!! :!:

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#15 Příspěvek od rezis »

kodl1 píše:
rezis píše:My jako servis to nepravujeme. Nemá to smysl. Je to na 99% vybojka a tu samotnou sehnat nejde. Alternativu? No nevím. Proste politika HP a jinych firem je aby si zakaznik koupil nove
Zářivka sehnat jde! http://www.gme.cz/index.php?action=deta ... pict=&jaz=
Třeba tahle..... Jen si vybrat...
To je jako kupovot integrace podle poctu nozicek :wink: chci videt borce co by ti na takovoudle opravu dal zaruku
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“