Nabíječka k dětské elektrické čtyřkolce, polarita konektoru

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

Nabíječka k dětské elektrické čtyřkolce, polarita konektoru

#1 Příspěvek od Philip_Fry »

Nemáte čistě náhodou někdo doma elektrickou čtyřkolku (nebo podobné vozítko) na 6/12V aku pro malé děti? Známý mi přinesl nabíječku s utrženým konektorem a bohužel neznám polaritu a vzhledem k tomu, že čtyřkolka je momentálně zaparkovaná někde na chalupě, není snadné zjistit polaritu přímo na ní. Nabíječka je klasické "trafo do zdi" 12V 800mA, typ LB31, napájecí konektor je starý třípinový mikrofonní DIN s převlečnou maticí, obsazené jsou piny 1 a 3. Netuší někdo, jak to má být zapojené?

Konektor je tento http://music-shop.vltava2000.cz/shops/8 ... bovaci.jpg

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

Philip_Fry píše:Nabíječka je klasické "trafo do zdi" 12V 800mA, typ LB31, napájecí konektor je starý třípinový mikrofonní DIN s převlečnou maticí, obsazené jsou piny 1 a 3. Netuší někdo, jak to má být zapojené?
myslím, že jsi dost velký mazák abys znal pravidlo křišťálové koule !

taková dětská vozítka jsem už parkrát měl v ruce a pokaždé to bylo jinak . . . každý výrobce si to dělá podle svého . . .
bez toho vozítka se prostě nehneš.
a navíc to není žádný DIN, v popisu je "Konektor šroubovací, dříve se používal na mikrofony, dnes se používá spíš jako napájecí konektor pro mixpulty a jiné přístroje"
. . . a XLR to taky není
DIN vypadá takto . . .
a tady je mají skoro všechny typy

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od Philip_Fry »

Nj kříšťálovou kouli jsem zkoušel a nic, takže je mi jasné, že ani ostatní takhle neuspějí :) Nicméně když jsem koukal po netu, tak stejný typ nabíječky používá více výrobců těchto vozítek, takže bych předpokládal určitou unifikaci co se týká zapojení konektorů.
Jinak samozřejmě klasické DIN konektory znám, na to už jsem taky dost starej, akorát jsem nevěděl, jak ho popsat - taky proto je u dotazu link, aby bylo jasné, o jaký konektor jde. Dnes už se s ním člověk moc nepotká, krom těch napájecích zdrojů (Yamaha, Behringer atd.) a použití v automatizační technice.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

tyto typy konektorů se taky používaly jako mikrofoní u vysílaček od ameriky přes čínu až po japonsko . . . a to u profi rádií i CB . . .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Nazdar , mám tady zrovna mrtvolu a jestli dodrželi štábní kulturu , tak z plošňáku je vedeno modro-hnědým kabelem , s plusem pochopitelně v modrém a když čučíš do dírek se zářezem dole , tak levá plus a pravá to druhé . :D

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#6 Příspěvek od Philip_Fry »

BOBOBO píše:...s plusem pochopitelně v modrém...
:D :D :D

Jinak díky moc, stejně (tj plus na 1, mínus na 3) mi to vycházelo po porovnání zbytků vytržených vodičů, ale chtěl jsem mít jistotu, protože oba dráty byly urvané naprosto stejně, jen u jednoho z nich se jedna jediná žilka z lanka utrhla o 3mm dál :)

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#7 Příspěvek od weed_smoker »

Pokud nemaj dráty stejnou barvu,tak bych zkusil prozvonit zbytky drátů proti pinům,v případě utržení hned u krytu konektor rozebral (nebo rozpitval kudlou,pokud je zalitej) a dal "barvu k barvě",pokud teda není k dispozici "druhá strana" konektoru(vozidlo).
A pokud by měly stejnou barvu,tak bych počkal na dovezení vozidla a prozváněl od rozvodů v něm po konektor.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“