Darovaný osciloskop Enertec 5220

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Habesan »

Jo, nekupovat to ve spreji.
Dej Hledat na fóru čištění kontaktů (• Hledej všechna slova).

Skutečně chceš koupit něco, co má v názvu PRO'SKIT a stojí dvakrát tolik než u konkurence???
Nedělám si iluze, že by se kvalita nějak lišila, nebo to vůbec nějaká kvalita byla.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rainbof
Příspěvky: 19
Registrován: 04 bře 2012, 01:00

#17 Příspěvek od rainbof »

nadhoď levnější :)
proskit jsem si koupil protože sem na to natěšenej

Uživatelský avatar
rainbof
Příspěvky: 19
Registrován: 04 bře 2012, 01:00

#18 Příspěvek od rainbof »

Teď jsem s tim zkoušel měřit. vzal jsem si adapter 12V ve kterem je takovy ten jedno diodovy usmernovac.
tesil jsem se jak uvidim polovicni sinusovky nebo neco tomu podobneho. Ale nic se nekonalo.
meril jsem na kanalu B,

- prepnul kanal B do DC rezimu,
- zapnul ho
- Y mod do ABC

nehlo se to zkousel jsem ruznou casovou zakladnu, ruzne pomery / napeti na dilek
na sonde jsem mel nastaveno x10 (bal jsem se dat 1x nebo ref abych to neodsmahnul)

co delam spatne ?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#19 Příspěvek od Andrea »

A jde s tou stopou od kanálu B alespoň hýbat nahoru dolu, vidíš ji vůbec?

Edit: Když nastavíš časovou základnu do Auto a 5ms/dílek, citlivost vstupu na 0.1V/dílek a dotkneš se špičky sondy prstem tak taky nic? Na žádném kanálu?
Naposledy upravil(a) Andrea dne 05 bře 2012, 21:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#20 Příspěvek od fredis »

No hlavně si budeš muset něco nastudovat. Jednak ne zrovna jednoduché nastavení té mašinky co máš a potom obecně o měření osciloskopem. Při správně nastavených ovládacích prvcích se Ti musí objevit sinusovka ( ne ideální), pokud se dotkneš prstem vstupu. Nebo sondy 1:1. Pokud ne, je něco špatně. V lepším případě špatné nastavení oscila, v horším bude KO příslušný vstup. A začal bych testovat kanál A a potom teprve B. Zvlášť když se sním teprve seznamuješ.

Uživatelský avatar
rainbof
Příspěvky: 19
Registrován: 04 bře 2012, 01:00

#21 Příspěvek od rainbof »

sinusovka se na dotek obevila pri zapnuti kazdeho kanalu.

vidim tam linku ale cekal bych ze kdyz sondu prepnu na x10 a mlasknu tam ten 12V zdroj tak to bude neco delat.

o mereni osciloskopem jsem si precetl kdeco v zásadě se jednalo jen o poucky na tema ze hrot sondy ma byt co nejkratsi, ze si mam sondu nastavit
(mimochodem moje sonda ma 47pF neni to moc ?) za pomoci obdélníku ktery jsem ale nedokazal vyvolat.

co me treba zajima je za jakych podminek ten osciloskop poskodim ? co je presne ten "dilek" kolik jich tam je ? dilek je ten 1cm na souradnici nebo je mensi ?

budu zkouset dal za jakekoliv dalsi rady budu vdecny.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#22 Příspěvek od Andrea »

Nemá ten zdroj za usměrňovačem ještě kondenzátor? Pak by z něj nelezly půlsinusovky, ale i tak by se po připojení k osciloskopu měla v DC režimu stopa posunout podle napětí a nastavené citlivosti.
Dílek je to jedno okénko na obrazovce, svisle jich tam máš 8.
Poškození hrozí, když na některý vstup připojíš větší napětí než snese, kolik to je, máš v tom PDFku. Sonda taky snese jen omezené napětí, to bude zase v dokumentaci k sondě. Další možností poškození je, když zakopneš o kabel a shodíš skop ze stolu. :)

Uživatelský avatar
rainbof
Příspěvky: 19
Registrován: 04 bře 2012, 01:00

#23 Příspěvek od rainbof »

no to sice má ale i tak bručí...
ale to bych tam měl dát asi odpor...

Uživatelský avatar
rainbof
Příspěvky: 19
Registrován: 04 bře 2012, 01:00

#24 Příspěvek od rainbof »

musim říct že měření analogovým osciloskopem je věda :)
po hodině jsem z toho vyloudil sinus a to ještě nevim zda jsem ho naměřil nebo vygeneroval :)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#25 Příspěvek od Andrea »

Tak samozřejmě točítek a cvakátek je tam hodně, takže zkoušením náhodných kombinací se dá utratit moře času a vydalo by to i na vědeckou práci. Ale stačí postupovat trochu systematicky a věda to není. :)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#26 Příspěvek od Hydrawerk »

Naštěstí existují kvalitní německé analogové osciloskopy s tlačítkem AUTOSET :D .
Třeba
http://www.conrad.de/medias/global/ce/1 ... S_1000.jpg
nebo
http://www.conrad.de/medias/global/ce/1 ... S_1000.jpg

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#27 Příspěvek od fredis »

No ty mají sice AUTOSET, ale parametrově jsou poněkud OFF! :lol: To raději bez váhání ten co má i bez té funkce "pro blbý".

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#28 Příspěvek od bu2520 »

nevím jak tento, ale mám podobný tříkanál a u něho se občas musí měnit 9V baterie , která zálohuje nastavení. jinak je potřeba po každém zapnutí navolit v jaké režimu měřím atd.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Habesan »

K některým osciloskopům se dodávaly krásné návody (k českým v češtině), které majitele naučily nejen jak zacházet s tím konkrétním přístrojem, ale velkou část teorie osciloskopů, takže pak uměl i s těmi, které měli návod odfláknutý nebo ztracený.

Ty HAMEGy jsou pěkný krámy. Měl jsem možnost měřit s HM507. Není to ani opravdový analog, jen nějaký hybrid.
V poměru k užitečnosti jsou šíleně drahý, jenom proto, že se najdou hlupáci co to koupí (a odepíšou z daní).
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rainbof
Příspěvky: 19
Registrován: 04 bře 2012, 01:00

#30 Příspěvek od rainbof »

přemítám tak o tom svém osciloskopu. Neměl by někdo schéma ? mam z toho dojem že prostě reaguje jen na malé napětí ale na velké už ne. podle mne je ten osciloskop nějak nemocnej.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“