LCD TECHNIKA,model LCD24-644 nejde DTV

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

LCD TECHNIKA,model LCD24-644 nejde DTV

#1 Příspěvek od ivan116 »

Zdravím .
Mam tu tento tesco zázrak.Problém je z DTV ,nejdu naladiť žiadne programy. Keď nastavím pri manuálnom ladení kanál na ktorom sa vysiela ukáže mi plný signál,ale keď ich dám naladiť tak nenájde žiadnu TV ani rádiovú stanicu.Predpokladám problém v tunery ,len neviem prečo mi vyhodnotí kvalitu signálu?
Je tam tuner DTI1-E412RH 0127FH,ale ak je chyba v ňom ,tak pri cenovej relácii tohto tv bude asi jednoduchšie k nemu dokúpiť za 20ečiek STBox ,ako ho zháňať . :cry:
Analog funguje bez problémov.

Ďakujem za reakcie ,či potvrdenie mojej diagnózy :?

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

Taky může být chyba v OFDM demodulátoru, v procesoru, v RAMce...
Ale ten tuner bude asi nejsnáž pájitelný, pokud se ti ho podaří sehnat.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#3 Příspěvek od ivan116 »

Nenašiel som nikde v ponuke nový, jedine snáď z iného LCD

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

Jestli je možné nastavit v menu šířku pásma kanálu, je správně nastavená? (8MHz)
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#5 Příspěvek od ivan116 »

v užívateľskom menu sa nedá , musím pohľadať ako sa tu vstupuje do SM a skontrolujem. V TECHNIKE som sa ešte nepozeral do SM ,tak ak niekto pošle do ss ušetrí mi hľadanie.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#6 Příspěvek od MaTTo »

Krajinu si uz menil ?? Ceska republika, nemecko, rakusko, polsko - cokolvek ?? Rovnaku srandu robil moj stary Samsung LCD telkac - pri nastaveni krajiny Slovensko nenasiel ani DTV signal, pri nastaveni Ceska republika nasiel plny signal no po prescanovani ziadne programy, po nastaveni Nemecko bol zrazu aj plny signal a aj programy ...
Cisty bordel toto :roll:
Aktualne pouzivam LG a tam preistotu pri nastaveni krajiny Slovensko nieje anilen mozne vstupit do vyhladavania DTV signalu a pri automatickom vyhladavani je DTV vyhladavanie len zasednute, prehlada analog a tym skoncil. Podla vyrobcu Slovenska republika o DTV este asi nepocula - a to je LG 3D LCD telka vydana v auguste 2010 a Slovensko 0 bodov .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#7 Příspěvek od DELONG »

S LG mám také isté skúsenosti ako píše MaTTo :wink: . Niekde udelali holt soudruzi chybu :lol: .

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#8 Příspěvek od ivan116 »

hej to ma napadlo ako prve ,aj keď pri spomínaných LCD-čkach ťa to do digitálu ani nepustí .A to mám pocit že ten problém bol aj pri tých "vyrobených" na Slovensku :(

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#9 Příspěvek od xmurgi »

Co mam overene tak panasonic a LG nas maju este v minulom storoci, plna podpora DTV pri krajine slovensko nie je (ide len DVBT, DVBC len pri nastaveni inej krajiny - Finsko). Plnu podporu DVBTC mam overenu u samsungu.
Tieto hratky vyrobcov maju asi nakladovy dovod, nemusia odladovat FW pre dalsie krajiny. Najhorsie je to, ze pri nastaveni napr. FInsko uz casto nechodi korektne EPG (blbne diakritika).

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#10 Příspěvek od ivan116 »

Nejako sa neviem dopátrať toho vstupu do SM,vie mi niekto pomôcť ?
je to chassi L2M16(05)

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#11 Příspěvek od PeteBurns »

source,2,5,8,0 alebo menu,1,1,4,7 - daj vedieť, ako si dopadol...naschvál nepíšem súkromnú správu, nech to uvidí čo najviac ľudí, neznášam, ked chce niekto tajiť takéto potrebné veci, ešte k tomu na takéto lacné črepy...kto chce, nech sa v tom vŕta, okrem toho sú tam aj užitočné funkcie pre užívateľov, nielen servisákov, takže nezmysly typu užívateľ tam nemá čo robiť absolútne neberiem...sám mám 24" palcové LCDčko v karavane a jediný prístup na zmenu intenzity podsvietenia je v SM, a každý veľmi dobre vie, že pri napájaní z akumulátorov je každý ampér dobrý...a čo je úplná irónia, autorizovaný servis sa zvysoka 🤐 na moju prosbu o vstup do SM, pričom som jednoznačne povedal, na čo to potrebujem...tomu sa vraví pomoc na Slovensku...samý neochotný sebecký kkt...našťastie výrobca nemal problém mi promptne odpovedať a žiadne tajomstvá okolo toho nerobil...aspoň že niekto normálny sa aj v dnešnej dobe nájde, čo je ochotný aj nezištne pomôcť...

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#12 Příspěvek od helios »

Dík za kódy, fungujú oba aj u mňa. Tiež mám črep Technika. :D
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#13 Příspěvek od PeteBurns »

:prst: nie je začo :wink: zase až také črepy to nie sú, je to full hd s moderným panelom, žiadni duchovia zboku, krásne farby, ja osobne som s ním veľmi spokojný, rovnako aj s designom a rozmermi, sedí mi tam presne na milimeter, väčší by som tam už nedal, a práve tento rozmer je netypický, po 22-ke sa robia až 26-ky, a tú tam nemám žiadnu šancu natrepať...a som veľmi rád, že k tomu podsvieteniu sa dá vôbec dostať, je mi úplne fuk, či cez užívateľské alebo servisné menu, hlavne že dá...takisto si môžem zakázať vstupy ktoré nevyužívam, aby som ich zbytočne nemal v zozname, dá sa nastaviť extra ostrosť atd atd, vravím, je to užitočné aj pre užívateľov, každý si tam nájde užitočné funkcie...

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#14 Příspěvek od ivan116 »

Pozerám že tu poniektorý slúžia aj nočné :D
Ďakujem za kódy ,fungujú aj mne ,ale problém som s nimi nevyriešil.
Ale zistil som podľa dátumu SW ,že by mohol biť ešte v záruke . Zistím či má zákazník záručák a podľa toho budem pokračovať.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#15 Příspěvek od helios »

Môj črepík je 22C-254. Nazývam ho tak preto, že pri vyššej hlasitosti drnčia plasty okolo reprákov a vôbec zvuk nie je nič moc. Navyše občas zabúda niektoré naladené kanály, ako som už inde písal. Obraz sa pozerať dá, aj keď predchádzajúce CRT mi pripadalo obrazovo lepšie. Ale technika (vraj) ide dopredu... 8-)
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“