zly zvuk gramofonu

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

A taky může mít přenosku na nekorigovaným vstupu bez preamplíku a má tam nastavený velký zesílení, aby z těch pár mV, co tam dodá přenoska, něco uslyšel. Základem je, jak napsal Hill, mít zkontrolovanou desku na jiným stroji, a pak mít řetězec přenoska-předzesilovač s korekcí RIAA- korekce (řídicí zesilovač, lidově basy výšky atd)-výkonový zesilovač-reprobedny v co nejvyrovnanější kvalitě. Jinak kolega Hill má v oblasti vinylu a čistoty dobré nápady, co se týká přehrávání za mokra a směsí k tomu určených.

Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#17 Příspěvek od wishmasterX »

Myslím,že Pole to popsal nejlépe a já ještě dodám, že na praskotu se taky podílí nejen nastavená síla na hrot, ale taky jeho cenová kategorie, stav opotřebení ....... Já se praskotu zbavoval v podstatě postupně a to takhle:
změnou gramofonu z NC 430 na NC 470
dále výměnou Teslácké přenosky za Audio Technica AT-110
stavbs nového lampového předzesu, ano ten původní byl taky lampový,
schéma bylo z někde z netu a spousta zapojení opomene zmínit, jak je to s RIAA, subsonickým filtrem a podobně.
Ale ve směs platí pravidlo, že nové desky, zvlášť ty pro DJ´s, takto kvalitně vyrobené praskat nesmí, a když už, tak ne všechny, v podstatě jak se podaří vše dobře vyladit, zjistíte, že nepreskají ani 30 let staré vinyly z antikvariátu za 15kč.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#18 Příspěvek od pole »

wishmasterX: Mohol by si mi poslat pls odkaz na tu stranku so schemou na predzosik pre MM prenosku? S akou je to lampov ECL86? AK hej staval som to tiez a nehralo to niako genialne aj ked dobre. Mam to v tomto mojom stroji http://lampac.kvalitne.cz/

Teraz som si zohnal schemu riaa predzosiku od JJ lectronic. Chcem si postavit ten. To bude ine kafe.

diky

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“