Vreckový ultrazvukový plašič psov

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deather
Příspěvky: 388
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Liptov

Vreckový ultrazvukový plašič psov

#1 Příspěvek od Deather »

Zdravím,
mám trochu netradičný dotaz. Chcem navrhnúť nejaký účinný vreckový ultrazvukový plašič na psov. Ide o to, že chodím behať a teraz, keď sa oteplí, tak bezohľadní a arogantní psíčkari vychádzajú von jak hadi na slnko a svojím hobby ohrozujú bežcov, teda aj mňa.
Moja predstava je asi taká, že bude to poháňané normálne baterkou, a bude to mať taký dosah, že sa ku mne žiaden pes nepriblíži.
Vedeli by ste mi s tým pomôcť?
Ďakujem. :wink:

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#2 Příspěvek od Honza_dy »

Můj názor je ten, že tím pískátkem případného psa ještě víc rozdráždíš. Vem si do kapsy pepřenku a máš pokoj.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Do hledat si zadej ultrazvuk a máš co číst a rozhodnout se .

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#4 Příspěvek od fero_b »

vyuzijem toto vlakon na temu psickari - ja by som potreboval ani nie tak sebaobranu, ale byvam na konci ulice, kadial chodia psickari k rieke a klasika problem s kopkami, tam keby som nejaky ultrazvukovy plasic dal, nepomohlo by ? (aby sa ponahlali k rieke, a nevytoto sa mi pred branku)

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

Nevím, nevím, ale když jsem na psy zapískal ultrazvukem (něco málo přes 20kHz), tak začali akorát štěkat.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Vogon »

Problém je v tom, že ne všechny psy ultrazvuk odpuzuje. Podle mých zkušeností, malé psy do pěti kilo spíš rozdráždí a začnou zběsile ňafat a kousat kolem sebe. Větší psi jsou spíše neteční a nebo se snaží, více či méně v klidu, vzdálit se od zdroje zvuku. Jsem si samozřejmě vědom, že to beru plošně a existuje spousta výjimek. Podobný projekt jsem loni v létě dokončil pro majitele pozemku kterého obtěžovaly psí hromádky. Co jsem letos koukal tak počet hromádek je plus mínus stejný. A to máme instalovaný sinusový výkon kolem dvou set watů.

Pokud to chceš přeci jenom zkusit tohle stojí tři stovky a váží pár deka. Na psy to bude fungovat, resp. psi to uslyší stejně jako hlodavci

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Co tam máte vogone za měniče ?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#8 Příspěvek od kejki »

Silný myšoplaš má brácha ve stodole a hned vedle bydlí dva psi a žádné úprky se nekonají.
Odpuzovače fungují na čich, jen je to dost drahé, nebo pěstovat kopřivěnku psí do zásoby.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Vogon »

bobobo: jako měniče jsem použil různé vyřazené výškové reproduktory a měniče z venkovních amplionů ze kterých odstarněna tlaková komůrka.
Jsem si vědom, že špatně fungují na kmitočtěch vyšších než 20kHz a proto ten vysoký výkon. Speciálně ty amplionové měniče snášejí přebuzení velmi dobře.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#10 Příspěvek od jandu »

Mám tiež ten názor /a vlastnú skúsenosť/, že to na psov neplatí.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#11 Příspěvek od mcmlxxx »

žádný ultrazvuk, na psa pomůže stříkací pistolka na vodu, tu nemá žádnej pes vůbec rád :)

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#12 Příspěvek od DELONG »

Ja využívam služobný http://www.hermes.sk/e-shop/elektricke- ... .000-volt/ len čo ma zacítia už sa plazia do bezpečia :lol: .
Alebo si kúp to to http://www.armyshop-pro.sk/produkty/obr ... i-hund.jpg :lol: .

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#13 Příspěvek od MetalGod »

Si sežeň limonen, pokrop se s ním, a psi i kočky utečou. A Tobě budou říkat běhající pomeranč :D
Ale fakt, vůně citrusů psy a kočky spolehlivě odpudí, nesnášej to, ale zase to u nich nevzbuzuje agresi.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#14 Příspěvek od fero_b »

dakujem vsetkym za nazory... ste ma az tak nepotesili.. a ten chemicky pomaranc, ked s tym postriekam plot, tak aku dlhu ucinnost to ma? hodinu dve?

Uživatelský avatar
Deather
Příspěvky: 388
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Liptov

#15 Příspěvek od Deather »

Ďakujem všetkým za rady. Hm, tak žiaden ultrazvuk sa konať nebude. Jediné čo pripadá v úvahu je ten limonen. No kde ho zohnať?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“