mp3 a tv

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

mp3 a tv

#1 Příspěvek od vasilceral »

lze přehrávat z mp3 na tv

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

vasilceral píše:lze přehrávat z mp3 na tv
to tvrdíš, nebo se ptáš ?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#3 Příspěvek od Hydrawerk »

Napiš prosím jaký máš typ mp3 přehrávače a jakou TV.
Do mnohých současných televizorů s usb vstupem lze strčit usb mass storage zařízení (třeba flash disk) a přehrávat z něho hudbu, obrázky nebo video...
http://gallery.techarena.in/data/513/So ... lpaper.jpg
https://interlink-static.tsbohemia.cz/h ... 138729.jpg
http://www.magnavox.com/img/support/Insert.png

(To co jsem napsal je nejspíš všeobecně známé.)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

vasilceral píše:lze přehrávat z mp3 na tv
Hydrawerk píše:Napiš prosím jaký máš typ mp3 přehrávače a jakou TV.
...
Na "plackách" snad bezproblémově, u CRT to považuju přinejmenším za "neekonomické".

A hledal jsi vůbec? Tady i tady se taky debatovalo o poslechu rádia ze STB, nebo MP3 :o
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#5 Příspěvek od Lubanec »

Otázka je nepřesně napsaná..Jestli dotyčný myslí přehrát mp3 přes mp3 přehrávač na klasickou crt tv,tak to přes propojovací kabel Jack -- Cinch to půjde přes AV vstup..Pokud myslí přehrátí Mp3 skladby v tv,tak jedinně přes usb,nebo sd karty.Záleží co to je za model tv :comppc:
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#6 Příspěvek od vasilceral »

Jedná se mi o přehravaní hudby na hotelových starých televizích v Turecku , Kanárech a Řecku přes scart nebo cinch.Mám mp3 Bravo. Doma poslouchám hudbu kvalitnějš a mp3 nosím do práce, kolikrát jsme tak roztroušení že kolegy potkám jen při pauze.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Habesan »

Open Space na vás.
Tím se vysvětluje, proč máš v profilu Povolání: nezaměstnaný.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#8 Příspěvek od vasilceral »

Tak to je pravda, od 17.listopadu trávím doma a občas, 1.3-8.3. na Fuerteventuře. Právě plánujem v půli května teplé moře na jihu a v létě Turecko. A v plné penzi to nemá chybu, zvlášť na pláži, už jsem je naučil míchat bavoráka. A teď čekám kdy letos začnem, trošku to brzdí EU. No a řemeslo to bych asi neměl na toulky světem, jak k tomu čuchnete, tak už jen lítáte a kocháte se. Ta podpora není k zahození - doporučuji, když platím daně, tak ať něco vrátí - ne. A tu mp3 řeším proto, že od května je omezený zavazadlo na 15 kg. A tak dokovací stanice musí být doma, a baru nemůžu trávit celou noc. Hezký den.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#9 Příspěvek od Hydrawerk »

vasilceral píše:Jedná se mi o přehravaní hudby na hotelových starých televizích v Turecku , Kanárech a Řecku
Jasně. Do TV strčíš tuhle redukci, pokud teda již nemá CINCH konektory na sobě. Audio výstup z mp3 přehrávače připojíš do bílé a červené zdířky. Zpravidla je ale nutné přivést nějaký videosignál do žluté zdířky, třeba z digitálního foťáku. Bez toho televizor pravděpodobně nepojede... Zkoušel jsem to kdysi u tohoto OVP:
http://www.sbazar.cz/img/original/26/6848826_1.jpg
http://televize.sbazar.cz/televize-slus ... 48826.html
Přílohy
redukce scart02.jpg
(74.64 KiB) Staženo 43 x

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#10 Příspěvek od vasilceral »

Vyzkouším a dám vědět, nenapadlo mě přidat video signál. Samotný ani muk.Díky.

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#11 Příspěvek od vasilceral »

Tak jsem opět sundal ze skříně TV-Luxor 5581 TX EW. Zapojil přes CINCH i s foťákem a nic. Pak přes SCART a opět nic jen šum. Asi si nahraju na větší SD kartu muziku a přes foťák budu hrát.Dík.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#12 Příspěvek od Duvsan »

Trošku sem vleziem, využijem tému. "vasilceral" snáď prepáči. Potom sa zase vytratím. Staršie OTF a OVP nemajú spätnú kontrolu práce horizontálu, takže keď vypnem riadok, procesor o tom nevie. DVB-T už prenáša i programy rádií, napadlo mi to využiť. Pripadá mi to pohodlnejšie, než pod TV inštalovať repráčky a vyrábať odbočku zo SCART-u. Pripomínam, že zdroj beží furt, vypína sa len rozklad a napájanie obrazovky. Preto mi nie je jasná námietka o energetickej nehospodárnosti takého riešenia. Prosím o názor, hlavne p. Kokúňa, samozrejme i ostatných. Vďaka

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#13 Příspěvek od kokun »

Nehospodárnost vidím hlavně v tom, že (na pouhý poslech zvuku - radia, či mp3) ti "pojede" celý tvp (přestože na obrazovce vidíš jen statický obraz - v Menu "radio" z toho STB, příp. statické foto z toho foťáku).
Tzn., včetně všeho, co souvisí se zobrazováním obrazu - výroba VN, rozklady, videozesilovače, žh. obrazovky, ... - což tvoří největší % z celé spotřeby tvp.
Ten příkon zvukových obvodů, je z celkové spotřeby jen zanedbatelná část a navíc není konstantní (bude odvislá od modulace a hlavně hlasitosti - výkonu NF-KS) :wink:
V tomto případě (co se už. vasilceral týká), je mu to ale zřejmě šumafuk, páč to žere "tureckou elektriku" a opotřebovává jejich tvp (hl. obrazovku) - což ho zřejmě nes*ere.

"Staršie OTF a OVP nemajú spätnú kontrolu práce horizontálu, ..." - tady už úplnou pravdu nemáš, u novějších strojů se můžeš setkat se sig. H-fly :wink:

A i kdybys "obešel" nefunkčnost ŘKS, atd., ještě zapomínáš na sig. IDENT - jehož absenci ti µC vyhodnotí zamutováním zvuku (u řady tvp až přímo v NF-KS) a po nějaké (krátké) době vypne telku do ST-BY :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

A ked je koniec zvuku napajany z VN trafa...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#15 Příspěvek od Duvsan »

Já mám teď na stole OTF C471, ale založil jsem vlákno. Tady pokračovat nebudu. Děkuji

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“