Sháním knihu "Výkonové audio zesilovače ve třídě D"

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Stricker
Příspěvky: 2
Registrován: 22 pro 2009, 01:00

Sháním knihu "Výkonové audio zesilovače ve třídě D"

#1 Příspěvek od Stricker »

Neměl by tu někdo možnost mi poskytnout v jpg. nebo pdf knížku "Výkonové audio zesilovače pracující ve třídě D" od nakladatelství BEN?? V knihovně ani kamarádi jí nemají a momentálně si jí nemůžu dovolit koupit.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Atlan »

co ta konkretne zaujima ? lebo cele to skenovat nebudem....

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Tohle jsem řešil digitálním foťákem - je to rychlejší než scanner. Ale ta knížka se musí nasvítit ze 2 stran a zatížit sklem, aby se nezavírala - a fotit na blízko bez blesku. Když to dělají 2 člověci nebo jeden, ale s dobrým vybavením (zvětšovák s reprodukčním ramínkem a upravenej rámeček na zvětšování), jde to jak po másle, 300 stránek za míň než půl hodiny...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

A nechces radsej poslat tych 300 korun, aby si si to mohol kupit? :roll:

Uživatelský avatar
Stricker
Příspěvky: 2
Registrován: 22 pro 2009, 01:00

#5 Příspěvek od Stricker »

Celou knížku potřebuju právě.

eriko
Příspěvky: 67
Registrován: 03 črc 2009, 02:00
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od eriko »

Prepáčte za oftopic.

Ekkar, dobrý nápad to je s tím foťákom.
Ja takisto momentálne skenujem knihu od pána Malinu: Poznávame elektroniku 8 - Digitálni technika. Kniha obsahuje celkom 430 strán a zatiaľ som spracoval len úbohých 50 :roll:

To bude chcieť veľa nervov ...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Eriko - není to můj nápad, je to jen moderní aplikace toho, co se dřív hodně dělalo při archivaci hlavně černobílých dokumentů (novin atp) - na jemnozrnný, poměrně málo citlivý film se při silném osvětlení ofotografovaly celé stránky. Používaly se speciální objektivy s minimalizací zkreslení v okrajích zorného pole, aby nedocházelo k deformacím linií (kulová vada - viz wiki nebo další prameny, tady to nemá cenu rozebírat). Vyvolávalo se pomalu pracující vývojkou s malým kontrastem - už sama předloha měla skoro 100% kontrast (černá/bílá), přitom obrazové pole na filmu bylo velmi malé - klidně i pouhá 1/4 běžného obrazového políčka kinofilmu, které má rozměr 24x35mm. Hlavním důvodem bylo co nejmenší a nejjemnější zrno na výsledném filmu.
Potom se buď archivovaly tyhle filmy (v negativu), nebo se znovu kopírovalo na pozitiv, případně ještě s dalším zmenšením. Výsledkem jsou "mikrofiše", kdy na jedné cívce s cca 100m filmu šířky pouhých 8mm se dá ve velmi dobré kvalitě zaarchivovat tisíce stránek...
Sorry za OT - budem se dál věnovat shánění knížek.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od pole »

Caute surne zhanam tuto knihu:
Výkonové audio zesilovače pracující ve třídě D
Nemaju ju niekto potrebujem hlavne teoreticke state o sigma delta modulacii a PWM mohol by mi to pripadne niekto odscanovat a poslat matopk@gmail.com ak to niekto ma.
Potrebujem to dnes vecer nestiham uz kniznicu :(
sorry ze takto na rychlo diky...

Uživatelský avatar
oled
Příspěvky: 20
Registrován: 16 bře 2010, 01:00

#9 Příspěvek od oled »

Mě by zajímalo, jestli je v té knize popsán vznik zkreslení.
Nebo podělí se někdo o zkušenosti? Mě vzorek systému využívající vlastní zpoždění prvků se 4 tranzistory dělá zkreslení 0,001%. Když tam přidám ještě jeden tranzistor, už je 0,02%. A dvojčinné zapojení, s bezpečným dead timem, bez zátěže také asi 0,02%, ale při zátěži 3%.
Vzorek systému s trojúhelníkovým generátorem mě vykazoval špatný odstup s/š, asi 60dB, to je na nic.
Nejde to? To bude ucpaný drát. Zpříčený elektron. Profouknout.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“